jak dlouho se rozkládá pet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak dlouho se rozkládá pet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Regály do výšky dvanácti metrů, desítky nízkozdvižných i vysokozdvižných vozíků, detailní přehled o každé z tisíců položek a v hlavní roli chytrý software. Tak to vypadá v moderním distribučním centru společnosti Kaufland, které se rozkládá na okraji Olomouce. Jeho hladký provoz zajišťují týmy profesionálů, odborníků na automatizaci i IT, v každodenních směnách tu pak pracují stovky specializovaných zaměstnanců. Jak unikátní automatizovaný sklad o velikosti čtrnácti fotbalových hřišť funguje a jaké další ...
O hlasy voličů v lednových prezidentských volbách chtějí usilovat celkem dvě desítky osobností, jako o favoritech se ale mluví o trojici kandidátů. Nakonec všechno může být jinak, jak v rozhovoru pro INFO.CZ upozorňuje analytik Centra pro výzkum veřejného mínění Jan Červenka. „Zatím jsou naměřené preference mělkou záležitostí,“ říká s tím, že lidé zatím volby příliš neřeší. „Kampaň zkrátka může všechny tyhle výchozí pozice silně zpřeházet a rozmetat.“
Na Expu v Dubaji ve Spojených arabských emirátech vystavuje skoro 200 zemí. Šedesát z nich včetně České republiky postavilo vlastní pavilony, jejichž autory jsou mnohdy významní světoví architekti. Na objektech je znát hlavní motto letošní šestiměsíční přehlídky, která začala 1. října, a to Connecting Minds, Creating the Future, tedy propojování myšlenek a vytváření budoucnosti. Prohlédněte si je v naší galerii.
Slovenský premiér Igor Matovič (OLaNO) je pod velkým tlakem koaličního partnera, prezidentky, opozice i veřejnosti. Přestože v poslední době naplno plní sliby o rozložení někdejších vlivových struktur, jeho popularitu rozkládá boj s pandemií koronaviru. Předseda vlády také válčí s ministrem hospodářství a lídrem Svobody a solidarity (SaS) Richardem Sulíkem. Naposledy se do premiéra pustila v pondělí hlava státu Zuzana Čaputová, neboť podle ní Matovič nezvládá boj s pandemií.
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Kdo by neznal slavnou větu z novely Rozmarné léto Vladislava Vančury a stejnojmenného filmu Jiřího Menzela. Přestože i letos v létě občas prší, horkých dnů ke koupání v bazénech, rybnících i v řekách je dost. Zaplavat si je možné také v Praze ve Vltavě, byť prvorepubliková sláva letních lázní už pominula.
Plus za rychlost a ráznost na začátku, minus za absenci možných scénářů vývoje a jasnějších plánů či vizí pro budoucnost blízkou i vzdálenější. Tak hodnotí čeští byznysmeni, které oslovil deník E15, prozatímní kroky vlády v boji proti koronaviru. Shodují se na tom, že stejně jako v jakékoliv jiné krizi je i v té současné nutné jednat rychle, rázně a dělat efektivní opatření.
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.
Problémy s plastovými odpadky, které kvůli své dlouhé době rozkladu zanášejí oceány i pevninu, začala řešit Evropská komise. Jednorázové plastové nádobí jako brčka nebo talířky navrhuje zakázat. Rekordmany v době rozkladu jsou ovšem materiály jako sklo nebo polystyren, v jejich případě jde o dobu přesahující deset tisíc let. Igelitovému pytlíku to obecně trvá zhruba 25 let, zatímco PET lahvi 450 let.
Když jsem se vloni zúčastnila přednášky o riot grrrls v alternativním rocku, hnutí těchto vzpurných tvorbychtivých holek jsem vůbec neznala. Při poslechu správně spratkovitě uštěkané hudby skupin jako Heavens to Betsy a listování gender opovrhujícími DIY parodiemi na Bravíčko mi na rtech rychle začalo pohrávat sympatií plné pousmání. Začalo mě zajímat, jak to bylo s riot grrrls v Česku, a aniž bych začala s rešerší, slíbila jsem šéfredaktorovi, že o českých riot grrrls napíšu. Až poté, co už mi psal dotazy...
V 90. letech opustila domov kvůli konfliktu na Balkáně a s rodinou se přestěhovala do České republiky. Lékařská profese rodičů obsahovala i pomoc v rodné zemi, a tak se vydala podobným směrem. „Mám asi díky tomu všemu tendenci být shovívavější k lidem a možná i k současné krizi, a mám takovou potřebu pomáhat,” říká Nina Jaganjacová. Má za sebou stáž v UNICEF, díky Bakala Foundation odjela studovat mezinárodní rozvoj do Anglie na London School of Economics a pracovala i v takových institucích jako je OSN, ...