Jak dlouho se vyrabi auto - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jak dlouho se vyrabi auto, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V polovině června si Česká republika připomene dvacet let od referenda, v němž se občané 77 procenty hlasů vyslovili pro vstup do Evropské unie. Členem evropského bloku se naše země stala o necelý rok později. Jak tento krok ovlivnil tuzemskou ekonomiku? Proč ani po dvou dekádách v unii neplatíme eurem? A co by se stalo, kdyby tehdejší hlasování dopadlo jinak?
Deník E15 pořádal odbornou konferenci, která se zaměřia na současné problémy a perspektivy v oblasti odpadového hospodářství a cirkularity. Akce přinesla pohledy předních expertů z oblasti průmyslu, vlády a komunální správy na témata pokročilého využití odpadních zdrojů, regulace v oblasti životního prostředí a dosažení cirkularity z pohledu zákazníka. Mezi řečníky byli Maciej Romanów a Tomáš Herink z ORLEN Unipetrol, David Surý z Ministerstva životního prostředí a zástupci firem a měst a obcí. Pusťte si ...
Už po roce 2025 bude největší česká automobilka vyrábět více elektromobilů než vozů se spalovacím motorem. Ceny šestice nových modelů, které uvede na trh do roku 2026, budou záviset hlavně na cenách baterií. „Náklady všech vstupů do výroby baterií v poslední době vzrostly, nemálo jich světu dodávaly Rusko a Ukrajina. Loňské nárůsty cen surovin jsme už promítli do cen elektromobilů. Teď se hraje o budoucí cenu baterií,“ říká člen představenstva Škody Auto Martin Jahn, jenž zodpovídá za prodej a marketing.
Negativní dopady chystané emisní normy Euro 7 nebudou tak vážné, jak Škoda Auto ještě koncem března očekávala. Mladoboleslavská automobilka tak v přímém důsledku původně zvažované verze Euro 7 nezavře jednu výrobní halu, nepropustí tři tisíce osob a neukončí výrobu modelů Fabia, Scala a Kamiq. V rozhovoru pro E15 to řekl člen představenstva Škody Martin Jahn. Černý scénář je podle něj zažehnán, protože jednání v rámci Evropské unie spějí k několikaletému odkladu normy. Nové vozy se spalovacími motory ...
Během pandemie koronaviru a na ní navazujícího ruského útoku na Ukrajinu se stavebnictví a trh s cihlami a dalšími materiály téměř zastavil. „Situace stále není růžová,“ popisuje v dalším vydání E15 Castu generální ředitel společnosti Heluz Jan Smola.
I když původní industriální charakter v posledních letech z Prahy 9 pomalu vyprchává, několik jeho významných reliktů si čtvrť zachovala. Svůj nový účel už nalezly některé původní výrobní haly. Příkladem je Areál Podkovářská, budovy postavené ve třicátých letech minulého století jako sídlo firmy Weissberger vyrábějící barvy a laky. Dnes je to malý art point, kde se střetává umění s řemeslem i práce s odpočinkem. Vysočany mají takových proměněných míst více.
Průhonický areál dealerství Pyramida je přeplněný ojetými auty. Vozy, jejichž oprava se neúměrně protahuje. Důvod? Nejsou díly. „Výrobci dílů začali skupovat čipy od jakýchkoli dodavatelů do jakýchkoli zařízení. Tedy i ty čipy, které by jinak do aut nešly. Proto zaznamenáváme mnohem větší poruchovost: čipy se přehřívají, vypadávají ze zařízení, displeje zhasínají, funkce selhávají,“ tvrdí majitel dealerství Jiří Sudík, zároveň jeden z největších českých obchodníků s veterány.
Tradiční francouzskou značku s více než stoletou historií provází doposud zdaleka nejnáročnější proměnou. Za to, zda Peugeot zvládne rychlý přechod od výroby spalovacích vozů k produkci elektromobilů na světové trhy, zodpovídá zkušená britská byznysmenka Linda Jacksonová. „Žijeme v chaotickém světě. Kdo neprojeví vůli se přizpůsobit a naslouchat lidem, zasekne se v zácpě,“ říká CEO Peugeotu a z observatoře žižkovské věže ukazuje na pražské silnice. „Do roku 2030 budeme výhradně električtí. Hra se naplno ...
Jeho firma OpenAI spustila globální revoluci, která má potenciál velmi rychle přepsat pravidla řady oborů, mnoha lidem usnadnit práci, ale také mnohé o jejich zaměstnání připravit. Éra stále rostoucích jazykových modelů je ale už u konce, hlásá Sam Altman, šéf firmy tvořící ten zřejmě nejznámější z nich, ChatGPT. Kdo je člověk, který se připravuje na globální katastrofu, do čeho investuje a jak vidí budoucnost umělé inteligence.
V Česku podle nového ministra životního prostředí Petra Hladíka probíhá renesance fotovoltaiky. Nově by chtěl umožnit zemědělcům, aby mohli solární panely umisťovat i na vinice nebo chmelnice. „Nejde jenom o fotovoltaiku, máme velký potenciál třeba v bioplynu, skladování energie, přečerpávacích elektrárnách na vodních nádržích i ve větrné energetice,“ domnívá se ministr.