Jak funguje kvantitativni uvolnovani - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jak funguje kvantitativni uvolnovani, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Bitcoin v časech dlouho nevídané inflace nezáří, jeho kurz se pohybuje na zhruba třetině rekordní hodnoty. Příběh o bitcoinu v roli pojistky proti inflaci pomohl před necelými dvěma lety notně přiživit i Elon Musk a tím také nepřímo pomohl do světa kryptoměn „navézt“ v nejnevýhodnější moment mnoho začínajících kryptospekulantů. Podle jedné z nejzkušenějších osobností české bitcoinové scény Jana Čapka, spoluzakladatele firmy Braiins specializované na vývoj softwaru pro těžbu bitcoinu, se ale o selhání ...
„Politický virtualismus je o zážitku. Má to být vzrušující, divoké a ožehavé, ale nemá se to proměnit v realitu,“ vysvětluje portugalský analytik Bruno Maçães ústřední pojem své knihy History Has Begun, která pod názvem Na počátku dějin právě vyšla v češtině na Info.cz. Uznávaný analytik v publikaci popisuje, co jsou dnešní Spojené státy a po jaké cestě ke své aktuální podobě dospěly. Zveřejňujeme úvodní část předmluvy knihy, tvoří ji rozhovor, který s Brunem Maçãesem udělal Jan Růžička.
S vysokou inflací budeme muset žít další tři roky a propady ještě chvilku potrvají, odhaduje investorka Andrea Lauren ze skupiny Rockaway. Skupina pořádala na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary konferenci Kreativní Česko, jejíž mediálním partnerem byl deník E15 a na které vystoupili zástupci českého byznysu jako Jakub Havrlant, Jaroslav Beck nebo Jan Bednář.
Raketově rostoucí inflace, energetická krize, nestabilita trhů a krize západních hodnot jako takových. Svět čelí mnoha výzvám, které logicky vzbuzují obavy. Podle hlavního ekonoma Saxo Bank Steena Jakobsena je jediná cesta z krize a tou je zvýšení produktivity. S tím je podle něj spojena i změna myšlení jak vlád a centrálních bank, tak jednotlivců, která dle Jakobsenových slov již není možností, ale nutností.
Evropská centrální banka v červenci zvýší poprvé po dlouhé dekádě úrokové sazby. Pobaltským zemím to pomůže krotit inflaci, ale otazníky se kreslí nad osudem Itálie. Pokud by v ní začaly významně růst náklady na obsluhu státního dluhu, mohla by se dostat na kraj recese. I proto Evropská centrální banka plánuje zapojení nového měnověpolitického nástroje, který by situaci mohl zachránit, ale za cenu symbolického rozdělení eurozóny na minimálně dvě části.
Náznaky globální stagflace – kombinace slabého hospodářského růstu a vysoké inflace – děsí investory. Oproti minulosti mají k dispozici více možností, kam uklidit své peníze. Novou variantu představují kryptoměny v čele s bitcoinem. Co od něj čekat během stagflace? Server E15.cz přináší odpovědi tuzemských odborníků na investice a digitální měny.
Téměř osmiletý vrchol a šestiprocentní skok jen od počátku února. Taková je podle indexu agentury Bloomberg únorová statistika cen světových komodit. Právě komodity jsou pro světový kapitál přinejmenším krátkodobou přestupní stanicí za situace, pokud rusko-ukrajinský konflikt přeroste v nepokrytou válku. Obecným modelem, jak přežít řinčení zbraní bez větší investorské úhony, má být podle ekonomů i dočasná sázka na státní dluhopisy a pozvolný návrat na zesláblý parket. Převažujícím scénářem je totiž stav, ...
Česká národní banka (ČNB) pečuje o stabilitu české ekonomiky už řadu let především tím, že se snaží tlačit inflaci k úrovni dvou procent. Objevil se ale názor, že je to špatně, protože inflační cíl by měl být na čisté nule. Na stránkách deníku E15 jej nyní zopakoval Tomáš Havránek, pedagog na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy a můj někdejší kolega v samotné ČNB. Podle něj je načase inflační cíl ČNB snížit. Z mého pohledu je zase načase, aby zazněl i jiný názor. Následující řádky mají ...
Čeští investoři spálili od roku 2013 více než čtyři miliardy korun v prašivých korporátních dluhopisech. Ač podle odborníků nejde o tragické číslo, v příštích měsících přituhne. Inflace a zvyšující se úrokové sazby u bank přehřejí další firmy, které dluhopisy vydaly. Investoři by si měli dávat pozor zejména na ty z oblasti nemovitostí.