jak mohou nakupovat důchodci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak mohou nakupovat důchodci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká ekonomika padá už podruhé za rok na tvrdé pandemické dno. Záleží, jak hluboké bude. Černý scénář může přimět centrální banku, aby se poprvé v historii vydala po cestách, které ještě nedávno učebnice ekonomie považovaly za pouhé intelektuální cvičení. Ve hře mohou být záporné úrokové sazby, další kurzový závazek nebo tisk velkého množství peněz po vzoru eurozóny. „Je otázka, jestli bychom k těmto nástrojům sáhli. Nálada pro to není. Bankovní rada si uvědomuje, že v okolí jsou bohaté zkušenosti, že ...
Obchodníci pro přežití v letošní mimořádné sezóně zkoušejí leccos. Prodejce čerstvých džusů a zmrzlin Fruitisimo od základů překopal svou byznysovou strategii a vylepšení hospodaření mimo jiné očekává od vstupu do řetězců. „Jsou tam ale nižší marže a ceny, takže se to dohání objemem,“ říká majitel Fruitisimo Jan Hummel.
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Stravenkový paušál, tedy příspěvek 1500 korun měsíčně k platu místo tradičních stravenek, se stal ihned po zveřejnění návrhu k jeho zavedení třaskavým tématem. Stéphane Nicoletti, generální ředitel a jednatel společnosti Up Česká republika, jednoho z předních poskytovatelů stravenek a dalších benefitních programů tvrdí, že zavedení stravenkového paušálu tak, jak ho plánuje ministryně financí Alena Schillerová, poškodí restauratéry, nepřinese žádný efekt, ba naopak bude zátěží pro státní rozpočet.
Vypadalo to, že cesta Martina Gillara z křesla generální ředitele pražského dopravního podniku povede do představenstva Českých drah. Nestalo se. Zakotvil ve společnosti Czech Home Capital, kterou spoluvlastní společník DRFG David Rusňák, zaměřenou na akvizice nájemních bytů. „Naše vydané bondy se budou používat výhradně na investice, za každou investicí jsou nemovitosti. Máme zákaz je používat na provozu skupiny, abychom netvořili letadlový efekt,“ tvrdí ve svém prvním rozhovoru v nové pozici Gillar.
Ve všech nemocnicích to dnes vypadá stejně: Řeší pandemii, a proto omezily standardní péči, plánované výkony, které je živí. Kromě toho musí nakupovat ochranné pomůcky, jejichž pořízení nyní vyjde někdy až na dvacetinásobek normální ceny. Aktuálním problémem zdravotnických zařízení je tak navíc i krizové financování. Podle odhadu ministerstva financí se české zdravotnictví letos propadne do deficitu zhruba čtyřiceti miliard korun. Nejen kvůli vyšším nákladům na péči, ale i v důsledku ekonomické recese.
Vláda České republiky představila ve čtvrtek večer nová opatření v boji proti pandemii nového typu koronaviru. Ta dále zpřísňují nároky na konakt ve veřejném prostoru. Při přejezdu hranic bude potřeba speciální povolení, důchodci místo v čase mezi desátou dopolední a dvanáctou by měli mít vyhrazenou dobu pro nákup mezi sedmou a devátou ranní a například nastávající tatínkové nebudou smět být u porodu.
Vláda schválila zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který má platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. „Nenařizujeme nosit roušku, ale jakoukoliv ochranu úst a nosu,“ upřesnil premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání vlády. Nově také budou moci v obchodech s potravinami v čase od deseti do dvanácti hodin dopoledne nakupovat jen lidé starší 65 let. Opatření se bude týkat i drogerií, lékáren či pošty.
Sabina Addailamy je jednou ze zakladatelek organizace Pomůžu jak můžu, která v minulých měsících zprovoznila kantýnu v jemenském hlavním městě Sana‘a. Do svých dvaceti let žila v Česku, poté se přestěhovala do Jemenu, kde si našla manžela a vychovává s ním tři děti. Humanitární krize v Jemenu je kritická a většina velkých humanitárních organizací včetně OSN selhává kvůli nedostatku financí. V kantýně v Sana’a Sabina s rodinou a pomocníky denně vaří oběd pro 25 tamních rodin. Zaměřují se na akutní pomoc ...
O kvalitě potravin, které čeští spotřebitelé nacházejí na pultech, mluví politici v poslední době rádi a často. Zakázat v Evropské unii plošně a efektivně dvojí kvalitu výrobků se však ani po několika letech nepovedlo. Důvod byl podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy politický: „Když se za to kdysi zasazovali Sobotka s Ficem, zvedali to na každém jednání a bylo jasné, že za vyřešení problému budou tvrdě bojovat. Při finálním projednávání byly ale vlády většiny zemí střední a ...