jak na slovensko covid - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak na slovensko covid, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Lyžařská střediska začínají po předčasně ukončené sezoně sčítat škody. Pandemie obrala skiareály o drtivou většinu tržeb, což některé nemusejí finančně zvládnout. Nové zveřejněné hospodářské výsledky skupiny Tatry mountain resorts (TMR) naznačují, že existenční problémy se mohou týkat i těch největších.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Od začátku roku vzniklo v Česku několik nových realitních fondů spravovaných zkušenými investičními harcovníky. Ti sázejí na obavy bohatších Čechů z inflace. Mezi fondy jsou i hráči zaměření na přebírání nemovitostí v problémech nebo na zanedbané objekty, které po renovaci skýtají šanci na vyšší výnosy.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Generální ředitel úvěrové pojišťovny Credendo – Short-Term EU Risks Christoph Witte hodnotí současnou ekonomickou situaci opatrně. Největší problémy podle něj řadu firem teprve čekají.
Italská bankovní skupina UniCredit se v loňském roce propadla do ztráty 2,8 miliardy eur (72,2 miliardy korun). Hospodaření loni poznamenala pandemie nemoci COVID-19 a ke ztrátě přispěly mimořádné náklady na restrukturalizaci a odpisy. Předloni přitom banka vydělala 3,4 miliardy eur.