Jak nahradit maso - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jak nahradit maso, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bývalá nejlidnatější země světa, již nedávno předběhla Indie, se po zdánlivě nekonečně dlouhém pandemickém uzamčení znovuotevřela světu. Ten však o Čínu neprojevuje bůhvíjaký zájem. Turisté se do lidové republiky takřka nevracejí, kufry naopak balí zahraniční investoři, kteří v obavách z hrozícího výbuchu na realitním trhu přesouvají aktiva jinam. Autor této reportáže navštívil zemi na několik týdnů v létě roku 2019, tedy krátce před propuknutím pandemie, a letos v srpnu, pár měsíců po úplném otevření ...
Jaká zajímavá nová místa se v letošním roce otevřela nebo v nejbližší době otevřou, pokud si chceme zajít na pracovní oběd, na přátelskou večeři, anebo třeba jen na kvalitní odpolední kávu? Zmapovali jsme nově otevřené podniky v Praze a Brně, na které se často i napjatě čekalo, a oslovili i přední české restauratéry.
Umělou inteligenci (AI) považuje zakladatel startupu Resistant AI Martin Rehák za technologii, která změní svět, a proto se jí už několik let věnuje. Nyní ovšem vidí riziko možné regulace, která by podle něj rozvoji AI značně uškodila. „Budeme si o deset let déle bránit některá pracovní místa, ale ve výsledku to bude znamenat, že postupně přijdeme o všechna pracovní místa,“ říká v rozhovoru pro E15 expert o vznikající evropské legislativě, která by měla regulovat použití AI.
Globální obchod může zpomalit a prodražit nízký stav vody v Panamském průplavu, způsobený velkým suchem v oblasti. Hladina Gatúnského jezera, přes které vodní cesta vede, v červenci zřejmě dosáhne historického minima. Pokud budou nepříznivé podmínky přetrvávat, mohl by si svět zopakovat potíže z dob pandemie, kdy se dodávky zboží značně prodlužovaly. Už nyní je v průplavu omezen ponor a přepravci tak zvedají sazby za transport kontejnerů o stovky dolarů.
Zákazníky v českých obchodech již delší dobu trápí vysoké ceny potravin. Nejčastěji z toho obviňují prodejce. Vina za vysoké ceny potravin ale podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly není jen na straně obchodníků, ale i mezi farmáři a potravináři se najdou ti, kteří cenu šroubují co nejvíce nahoru. „Nejvíce to ale vidíme u obchodníků, kteří jsou na vrcholu pyramidy a diktují podmínky na trhu," říká ministr.
Cateringové společnosti a gastronomie obecně zažívají v posledních měsících a letech těžké časy. První ránu zasadila pandemie a nyní jsou ve fázi, kterou Luděk Vocílka, ředitel společnosti IN Catering, nazývá čekáním na špatnou ekonomiku. Věří, že situace se zase trvale zlepší, firmy ale musí jít s dobou a vymýšlet nové věci. „Když firma udělala poslední zajímavou věc před pěti lety a pořád z toho žije, je to sice fajn, ale dnešní doba si žádá něco jiného,“ upřesňuje.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Končí klasická média? Stačí mít v redakci zaměstnané pouze "plniče" obsahu? Diskuzi o tom, kde se média v současnosti nachází a zda přežijí v klasické podobě, vyvolal text šéfredaktora Info.cz Michala Půra. V textu píše o konci klasických médií a o tom, jak se mediální svět proměňuje. Dotýká se ale i budoucnosti a navrhuje několik modelů, jak by média mohla nadále přežít. Silným formulacím a ostrým závěrům se přitom v textu nevyhýbá. Michala Půra si šéfredaktor E15 Nikita Poljakov pozval do E15 Cast, aby s...
Zdražování energií se v nejbližší době nezastaví. Mnoho domácností se dostává do finančních potíží kvůli vysokým účtům za elektřinu a plyn. Proto nezbývá než hledat cesty, jak snížit spotřebu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ušetřit, aniž byste museli obětovat své pohodlí.
Zatímco Ukrajina dostává zbrojní pomoc ve válce s Ruskem především od Spojených států a řady evropských zemí, agresor má možnosti silně omezené. Za dvorního dodavatele Kremlu je nyní považovaný Írán. Ruské síly aktuálně používají hlavně drony Šáhid-136 a brzy patrně od Teheránu obdrží i rakety krátkého doletu. Existují však domněnky, že přímých či nepřímých pomocníků Moskvy je vícero. Spekuluje se o roli Pchjongjangu a je možné, že při udržování ruského zbrojního průmyslu v chodu asistuje i Čína.