Jak nahradit maso - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jak nahradit maso, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Končí klasická média? Stačí mít v redakci zaměstnané pouze "plniče" obsahu? Diskuzi o tom, kde se média v současnosti nachází a zda přežijí v klasické podobě, vyvolal text šéfredaktora Info.cz Michala Půra. V textu píše o konci klasických médií a o tom, jak se mediální svět proměňuje. Dotýká se ale i budoucnosti a navrhuje několik modelů, jak by média mohla nadále přežít. Silným formulacím a ostrým závěrům se přitom v textu nevyhýbá. Michala Půra si šéfredaktor E15 Nikita Poljakov pozval do E15 Cast, aby s...
Zdražování energií se v nejbližší době nezastaví. Mnoho domácností se dostává do finančních potíží kvůli vysokým účtům za elektřinu a plyn. Proto nezbývá než hledat cesty, jak snížit spotřebu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ušetřit, aniž byste museli obětovat své pohodlí.
Zatímco Ukrajina dostává zbrojní pomoc ve válce s Ruskem především od Spojených států a řady evropských zemí, agresor má možnosti silně omezené. Za dvorního dodavatele Kremlu je nyní považovaný Írán. Ruské síly aktuálně používají hlavně drony Šáhid-136 a brzy patrně od Teheránu obdrží i rakety krátkého doletu. Existují však domněnky, že přímých či nepřímých pomocníků Moskvy je vícero. Spekuluje se o roli Pchjongjangu a je možné, že při udržování ruského zbrojního průmyslu v chodu asistuje i Čína.
Moderní auta dostávají čím dál pokročilejší techniku, která se stará jak o jejich šetrnost k životnímu prostředí, tak o bezpečnost posádky. Jasným trendem je automatizace jízdy a právě v systémech pro ni potřebných je světovou špičkou společnost Valeo. Mnohé tyto systémy vyvíjí Valeo v pražském vývojovém centru, kterému šéfuje Leoš Dvořák a vede tady rychle se rozrůstající partu inženýrů. Podle Dvořáka může právě plně autonomní jízda přiblížit auta a s nimi spojené služby širokým masám, pro které se dnes ...
Obchodní řetězce generují podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) příliš vysoké marže, v průměru kolem 40 procent. „Všechno svádět na růst cen vstupů úplně nejde a nárůst koncových cen je někde opravdu extrémní. Chceme se zaměřit na marže u několika klíčových komodit - másla, kuřecího a vepřového masa a pečiva. Pokud zjistíme, že v těchto čtyřech segmentech došlo k nějakému nekalému výkyvu, tak přijmeme opatření,“ varuje obchody Nekula.
Na nová auta čekají jeho zákazníci i přes rok, navíc platí čím dál více. Navzdory značnému růstu cen fronty na automobily neřídnou. Dealerství Louda Auto, největší prodejce škodovek a vozů Hyundai v Česku, loni navýšil tržby na 7,5 miliardy, prodal přes deset tisíc nových aut a vyřizuje objednávky na dalších patnáct tisíc vozů. „Zatímco cena elektromobilů může být tak vysoká, že ji zákazníci nebudou ochotni zaplatit, většina ostatních vozů se vrátí ke zdražování o inflaci. Některé dokonce zlevní,“ říká ...
Nesmrtelnost přestává být jen námětem sci-fi filmů a stává se lákavou oblastí investic do výzkumů. Bank of America odhaduje, že by celková hodnota trhu zaměřeného na dlouhověkost měla v roce 2025 činit 600 miliard dolarů, což je šestinásobek oproti dnešku. Strmě rostoucí trh už teď nabízí řadu možností, ale i s nimi spojených etických otázek.
Česko nikdy nebylo globálním epicentrem grilování, a to logicky. Zaprvé jde samozřejmě o naše pivní klima, my Češi nejsme úplně „venkovní“ národ jako třeba Italové, Španělé nebo Argentinci. A zadruhé za to může i naše bydlení. Zkuste pořádně roztopit poctivý gril na balkoně v paneláku, kde stále žije téměř třetina lidí, a skončí to přátelskou sousedskou pomocí s vaší defenestrací.
Chce napodobit Elona Muska a vyrábět baterie v Evropě. Do autobusů, sporťáků, ale i dronů či plavidel. Ty první zhotoví slovenská společnost InoBat Mariána Bočka příští rok, další mohou vznikat také ve Velké Británii. „My Slováci a Češi jsme zvyklí, že manufaktura jde ze Západu k nám. Může to být i opačně. Z InoBat chci udělat multimiliardovou firmu, lídra regionu. Chci vytvořit slovenskou Teslu,“ říká Boček. Do jeho InoBatu investoval ČEZ a mezi spoluzakladatele patří také Czechoslovak Group miliardáře ...