jak nakoupit bitcoiny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak nakoupit bitcoiny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vidina ohromujících výnosů dál láká investory do bitcoinu a dalších kryptoměn, avšak i na zisky ze spekulací na virtuální měny se váže daňová povinnost. Termín odevzdání daňového přiznání se blíží a následující článek připomíná, jaké povinnosti mají držitelé virtuálních měn, kteří se rozhodli část svého jmění prodat.
Investice dokážou člověku napráskat, pokud je laik, a ještě ke všemu naivní. Většina populace by proto měla flirt se složitějšími investicemi rovnou vzdát a koupit fondy. Ušetří si tím zbytečné starosti a neskočí nikomu na lep. „Z definice nevěřím ničemu, co o sobě firmy publikují a co prezentují. Stejně tak nevěřím výzkumu makléřů a analytiků. Prostě jak to zpívá Slobodná Európa: Analýza dokázala hovno,“ říká glosátor finančních trhů a investor na volné noze Radovan Vávra, který pro silnější výraz obvykle...
Nejznámější kryptoměna bitcoin spotřebuje za rok asi dvakrát více elektřiny než Česká republika. Vyplývá to z analýzy Cambridgeské univerzity, na níž upozornil server BBC. Kdyby byl bitcoin stát, patřil by mezi třicet největších spotřebitelů elektrické energie. Univerzitní badatelé uvedli, že nejznámější kryptoměna spotřebuje kolem 121,36 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobily pro srovnání loni 30,05 TWh elektřiny.
Nejrozšířenější kryptoměna vyšplhala v rozmezí dvou dnů nejprve nad dvanáct a posléze nad třináct tisíc dolarů za digitální minci. V noci na čtvrtek dosáhl bitcoin hodnoty 13 200 dolarů, nejvyšší od loňského července. Pak však o několik stovek dolarů oslabil. Po jarním „kryptomasakru“ začínají věřit v budoucnost virtuálních měn i některé zavedené firmy.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Aktuální vyčkávací období na ekonomické dopady pandemie představuje dobrou příležitost k investování. A to zejména do alternativních komodit, jakými jsou kryptoměny. Platforma pro obchodování s kryptoměnami, Fumbi, za poslední období zaznamenala velký nárůst nových investorů a s poklesem trhu i nárůst depozitů od těch, kteří jsou ve Fumbi delší dobu.
Obraz, archivní víno, veteráni, zlato, bitcoiny, ale start-upy… Na tyto všechny můžeme pohlížet jako na investice. Dobré, nebo špatné? Jak pro koho…
Bitcoin zažil v posledním měsíci výrazný růst. Podle řady interpretací za tím stojí zájem institucionálních investorů. Dá se tomu věřit? Takoví investoři se přece snaží v první řadě nakupovat mimoburzovně (OTC), aby masivními nákupy hýbaly cenou aktiva co nejméně. Jak je to tedy v kryptoměnové praxi?
Kryptoměnové burzy představují stále lukrativnější byznys. Tržby jedné z z těch největších, americké Coinbase, dosáhly za výjimečný rok 2017 miliardy dolarů. Velkých hráčů v oblasti obchodování s bitcoiny a dalšími virtuálními měnami ale existuje více. Seznamte se s jejich přehledem a připomeňte si, jak obchodovat na burze kryptoměn.
Ve svém investičním portfoliu žádné kryptoměny nemám. Nejsem jejich zarytý nepřítel, ale přestože se už desetiletí pohybuji dennodenně na světových burzách, chybí mi nástroj, kterým bych kryptoměny uchopil, zanalyzoval a následně zařadil mezi své opečovávané favority z akciového, dluhopisového a komoditního světa. Kryptoměnu můžete buď nakoupit, nebo ji sami těžit. Ani jeden ze způsobů mě ovšem nenaplňuje nadšením. Z čeho pramení moje obavy?