jak nakoupit bitcoiny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak nakoupit bitcoiny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krachují některé banky. Masivně propouštějí technologičtí obři i část velkých kryptofirem. Český projekt Trezor naopak roste a investuje do vývoje nové generace hardwarových peněženek na bitcoin a další virtuální měny. „Pro náš byznys jsou bankovní krize zajímavé. Nebudu říkat, že ne, jakkoli nikomu nepřeji nic špatného a nechci, aby lidé přicházeli o peníze v krachujících bankách,“ vysvětluje v rozhovoru šéf Trezoru Matěj Žák.
Kellnerová bude sklízet zisky z chmele. Je hlavní akcionářkou druhé největší tuzemské chmelnice Microsoft už má projekt datového centra v Praze, stavba vyjde na pět a půl miliardy Parkování eur v Česku. Vládní bondy jdou na dračku, vydělat se dá hned dvojmo Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Končí měsíc, který měl znamenat bitcoinovou cenovou explozi. Fanoušci a držitelé kryptoměny si již v minulosti přejmenovali říjen na takzvaný Uptober (kombinací „October“ a „Up“), jelikož na začátku podzimu se kryptoměně obvykle cenově velmi daří. Letos se ale zdá, že je bitcoin vůči podobným memům imunní. Jeho kurz posílil na poměry krypta jen velmi málo. To se odráží i na vývoji hodnoty experimentálního redakčního kryptoměnového portfolia. K brutálním ziskům bylo možná zapotřebí zvolit jinou cestu. Jenže...
Blockchain Ethereum, na kterém běží druhá největší kryptoměna, sevřela americká vláda do kleští. Podle skeptiků buď nastane cenzura části transakcí, nebo klesne úroveň kyberzabezpečení sítě. Situace je důsledkem zařazení služby Tornado Cash (TC) na americkou černou listinu. TC umožňuje majitelům etheru a dalších tokenů využívajících Ethereum vymazat svou kryptoměnovou digitální stopu, čehož podle úřadů hojně využívali severokorejští hackeři k praní špinavých peněz.
Kryptoměny se svezly s letní akciovou rallye. Bitcoin se uvelebil nad hladinou dvacet tisíc dolarů, ether od letošního lokálního dna posílil na téměř dvojnásobek. Nastal tedy čas rozvalit se do houpací sítě, opájet se vidinou rostoucího bohatství a nic nedělat? Ani náhodou.
Propady kurzu kryptoměn mohou mnoho začínajících spekulantů odradit. Ti by však s nimi měli ve svém vlastním zájmu počítat. Jak ukazuje historický cenový vývoj bitcoinu, náhlé poklesy kurzu této digitální měny nejsou výjimkou ani v době, kdy se zdá, že cena kryptoměn nabrala dlouhodobě růstovou trajektorii. Sledujte graf s aktuální cenou bitcoinu.
Seznam největších známých držitelů bitcoinů nejspíše prodělá změnu. Majitelem největšího počtu digitálních mincí dost možná už nastálo zůstane entita Satoshi Nakamoto, která bitcoin stvořila. Pořadí na dalších příčkách ale nejspíš prohází nový velký hráč, který má na nákupy kryptoměny připraveny miliardy dolarů. Více v aktuálním krypto-grafu týdne.
Pro hledání odpovědi na otázku, jak by měla vypadat regulace kryptoměn, si nejprve rozdělme uživatele kryptoměn na dva druhy – přestože se vzájemně překrývají. První skupinou jsou ti, kteří bitcoin a některé další krytpoměny používají tak, jak byly původně navrženy, tedy decentralizovaně, bezpečně a bez prostředníků. Mají hardwarové peněženky, drží své vlastní soukromé klíče a kryptoměny si vydělali či nakoupili napřímo, nebo snad dokonce vytěžili. Jinými slovy o nich nic nevíme ...
Putinův vpád na Ukrajinu a následné sankce vyvolaly několik velkých očekávání ohledně bitcoinu a některých dalších kryptoměn. Naplnila se snad všechna, akorát ve velmi omezeném rozsahu. Není se čemu divit, protože bitcoin je ještě ohromně mladý a malý.
Bitcoin. Pro některé lidi je to každodenní záležitost, první věc, o které si přečtou, když se probudí, a pro jiné je to raketová věda. Protože i když se o něm hodně mluví a zdá se, že digitální kryptoměny dnes vlastní téměř každý, výzkum ukázal, že značná část populace o tomto tématu ví jen málo nebo vůbec nic. Jak přesně bitcoiny vznikají a jaký proces za tím stojí?