jak neplatit koncesionářské poplatky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak neplatit koncesionářské poplatky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po letech by se v Česku měly zvýšit poplatky za veřejnoprávní média. Počítá s tím takzvaná velká mediální novela, vládní návrh změn v zákonech o České televizi a Českém rozhlasu, který v úterý představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Měsíční poplatek za Českou televizi se má zvýšit o 25 korun na 160 korun, poplatek za Český rozhlas o 10 korun na 55 korun. Poplatky budou nově platit i vlastníci mobilních telefonů, tabletů a počítačů. Princip jedné platby za domácnost zůstává. Poplatky se naposledy ...
Posloucháte rádio nebo máte doma televizi? Pak ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, jinak vám hrozí pokuta. K čemu poplatky vlastně slouží? Jak jsou v letošním roce vysoké a jak zdraží? Kdo je musí platit a jak je případně zrušit?
Ředitelům televize Nova a televize Prima se nelíbí plány na významné zvýšení televizních poplatků. Je to přitom jeden z hlavních cílů nového šéfa České televize Jana Součka, kterému by se optimálně zamlouvaly poplatky ve výši 180 korun měsíčně. To je dokonce víc, než chce současný generální ředitel Petr Dvořák.
Dobré ráno! Je 165. den v roce, svátek má Roland. V tento den roku 1985 byla podepsána Schengenská smlouva. Přečtěte si výběr nejdůležitějších událostí posledních hodin.
Zvolený generální ředitel České televize Jan Souček, který se ujme řízení největšího veřejnoprávního média od října, plánuje uzavřít iVysílání jen pro plátce koncesionářských poplatků. Tím by se měly zvýšit příjmy televize. Budoucí vládce Kavčích hor také zvažuje snížení počtu kanceláří v sídle televize a pronájem volných prostor. „Nechci se zříkat toho, že se zamyslíme nad tím, jestli potřebujeme tak velký areál, tolik jednotlivých kanceláří, jestli ho nepřestavět na menší nebo větší zasedačky, relax zóny...
Za možnost dívat se na Českou televizi se již od roku 2008 platí 135 korun, za Český rozhlas je to od roku 2005 pak 45 korun. Obě veřejnoprávní instituce už dlouho volají po navýšení, protože kvůli inflaci se reálná hodnota poplatků snížila a nedostačuje pro zachování kanálů a formátů, které dnes ČT a ČRo poskytují. Vstříc by jim měla jít chystaná novela, kterou momentálně připravuje vláda. Jak Právu sdělili ministr kultury Martin Baxa a poslanec Jan Lacina, ve hře je několik možností. Celý článek je z ...
Čeká nás jen pár týdnů, než veřejný prostor znovu ovládnou debaty o budoucím šéfovi České televize. Nepochybně znovu uslyšíme řadu důvodů, proč bychom měli zvýšit koncesionářský poplatek. To všechno je určitě legitimní, ale ani postava ředitele jednoho ze tří veřejnoprávních médií není tak důležitá jako aspekt, který v debatě úplně zaniká. Klíčová je totiž otázka, co vůbec od veřejnoprávních médií chceme a jak je definujeme.
Zkratka SIPO označuje způsob úhrady pravidelných plateb, který již desítky let nabízí Česká pošta. Jak funguje SIPO, v čem spočívají hlavní výhody této služby a jaké se s ní pojí poplatky?
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) v nedělní debatě se zástupci audiovizuálního průmyslu neuvedl, zda vláda letos zvýší rozpočet na filmové pobídky. Pobídky jsou podle něj důležité, vláda ale musí vést debatu o tom, zda je vhodné stamiliony korun podporovat jen jeden sektor kreativního průmyslu, jímž audiovize je. Baxa to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce České televize přenášeném z filmového festivalu v Karlových Varech.
Desetitisícovým dluhům, které přerostly v několikamilionové exekuce, může být pro některé lidi brzy konec. Ve čtvrtek začíná takzvané Milostivé léto, tedy mimořádné tříměsíční období, kdy lidem v exekuci stačí zaplatit původní dluh a 908 korun exekutorovi. Úroky, penále a další platby jim posléze budou odpuštěny. Vymanit se z exekucí mohou až stovky tisíc lidí.