jak neplatit koncesionářské poplatky čt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak neplatit koncesionářské poplatky čt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za možnost dívat se na Českou televizi se již od roku 2008 platí 135 korun, za Český rozhlas je to od roku 2005 pak 45 korun. Obě veřejnoprávní instituce už dlouho volají po navýšení, protože kvůli inflaci se reálná hodnota poplatků snížila a nedostačuje pro zachování kanálů a formátů, které dnes ČT a ČRo poskytují. Vstříc by jim měla jít chystaná novela, kterou momentálně připravuje vláda. Jak Právu sdělili ministr kultury Martin Baxa a poslanec Jan Lacina, ve hře je několik možností. Celý článek je z ...
Čeká nás jen pár týdnů, než veřejný prostor znovu ovládnou debaty o budoucím šéfovi České televize. Nepochybně znovu uslyšíme řadu důvodů, proč bychom měli zvýšit koncesionářský poplatek. To všechno je určitě legitimní, ale ani postava ředitele jednoho ze tří veřejnoprávních médií není tak důležitá jako aspekt, který v debatě úplně zaniká. Klíčová je totiž otázka, co vůbec od veřejnoprávních médií chceme a jak je definujeme.
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) v nedělní debatě se zástupci audiovizuálního průmyslu neuvedl, zda vláda letos zvýší rozpočet na filmové pobídky. Pobídky jsou podle něj důležité, vláda ale musí vést debatu o tom, zda je vhodné stamiliony korun podporovat jen jeden sektor kreativního průmyslu, jímž audiovize je. Baxa to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce České televize přenášeném z filmového festivalu v Karlových Varech.
Poslanecká sněmovna stále nemá vyřešený dlouhotrvající spor o schvalování výročních zpráv České televize. Je sice pravda, že ty z roku 2016 a 2017 byly schváleny v říjnu minulého roku, ale ta z roku 2018 prozatím ne. Proč? A jak se k tomu poslanci chystají postavit?
Obejdete se bez televize? Nahlaste to na Kavčí hory a ušetříte 135 korun měsíčně. Pokud nemáte ani rádio, nemusíte Českému rozhlasu platit dalších 45 korun měsíčně. Poradíme, jak na to.
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Koncesionářský poplatek za veřejnoprávní televizi se osm let nezměnil a jeho případné zvýšení je politicky velmi nepopulární. „Pokud se ale s financováním nic nestane, museli bychom časem začít razantně omezovat vlastní tvorbu,“ říká šéf České televize Petr Dvořák, kterého za rok čeká případná obhajoba mandátu.
Neodvysílání úterní tiskové konference hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka v České televizi považuje prezident Miloš Zeman za směšnou a dětinskou pomstu za jeho výrok, že ČT neplní veřejnoprávní funkci. Poznamenal, že Česká televize je do značné míry ovlivňována TOP 09. „Jistý konflikt“ s televizí prý Zeman má od doby, kdy její ředitel Petr Dvořák prohlásil, že koncesionářské poplatky by měl platit i ten, kdo televizi nevlastní. ČT i TOP 09 prezidentovo tvrzení odmítly.
Diskuse o tom, zda by měla Česká televize vybírat od diváků koncesionářské poplatky, by se mohla zítra posunout do dalšího kola. Pokud k tomu bude vůle, může se tímto tématem zabývat Rada České televize.
Zápal, s jakým generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan mluví o změnách uvnitř veřejnoprávního rozhlasu, je nakažlivý. Entuziasmus v jeho případě ale nepopírá tvrdou realitu. Ve hře jsou nové logo, slučování a vytváření nových stanic i 160 milionů na reklamní služby.