jak neplatit za televizi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak neplatit za televizi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní pětikoalice provedla několik změn v konsolidačním balíčku. Podle ekonoma a člena NERV Aleše Roda i proto, že původní návrhy nebyly dostatečně podložené dopadovými studiemi a změny reagují i na vývoj ekonomiky v prvním pololetí letošního roku. Příkladem může být zdanění alternativ ke klasickým cigaretám, které podle něj nebralo v úvahu zdravotní rovinu. „Pro politiky je hlavním účelem získávat příjmy pro stát,“ říká v rozhovoru.
Škoda Auto částečně odstavuje výrobu kvůli povodním ve Slovinsku Deset tisíc Nizozemců žaluje Avast. Vedle kyberochrany přeprodával jejich osobní data Na první pozici Kellnerových mezi nejbohatšími Čechy a Slováky útočí Křetínský Pojďme se podívat na důležité události tohoto týdne, o kterých jsme v e15 psali.
Po letech by se v Česku měly zvýšit poplatky za veřejnoprávní média. Počítá s tím takzvaná velká mediální novela, vládní návrh změn v zákonech o České televizi a Českém rozhlasu, který v úterý představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Měsíční poplatek za Českou televizi se má zvýšit o 25 korun na 160 korun, poplatek za Český rozhlas o 10 korun na 55 korun. Poplatky budou nově platit i vlastníci mobilních telefonů, tabletů a počítačů. Princip jedné platby za domácnost zůstává. Poplatky se naposledy ...
Televizní poplatek se od začátku roku 2025 zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a rozhlasový vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc. Počítá s tím návrh takzvané velké mediální novely, na kterém se shodli zástupci vládní koalice.
Posloucháte rádio nebo máte doma televizi? Pak ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, jinak vám hrozí pokuta. K čemu poplatky vlastně slouží? Jak jsou v letošním roce vysoké a jak zdraží? Kdo je musí platit a jak je případně zrušit?
Podobně jako v Česku i v Německu začal boj o nový státní rozpočet. I když i u našich západních sousedů se o státní výdaje a příjmy bojuje v koaličních jednáních už řadu měsíců, teď přichází rozhodující fáze. A ta opět odhaluje velké rozpory ve vládní koalici, která jako by se rozštěpila na dvě nestejné poloviny.
Prezident Petr Pavel nakonec přes některé výhrady podepsal novelu zákona o důchodovém pojištění. Uvedl to v pátek po poledni v tiskové zprávě. Ocenil snahu vlády zlepšit hospodaření veřejného rozpočtu a systematickou práci na zvýšení dlouhodobé finanční udržitelnosti důchodového systému. Opět však upozornil na náhlost některých opatření, zejména na zkrácení doby nejdřívějšího možného odchodu do předčasného důchodu. Další výhrady sdělil premiérovi Petru Fialovi (ODS) a ministrovi práce a sociálních věcí ...
K vyrovnanému, nebo alespoň mírně schodkovému hospodaření bude mít Česko i v příštích letech daleko. Vedle stamiliard korun na důchody zatíží státní rozpočet další dvě objemná břemena. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se výrazně prodraží obsluha státního dluhu. Zároveň stoupnou výdaje na armádu na minimum požadované NATO ve výši dvou procent HDP. Celkem to jen příští rok bude téměř 150 miliard korun.
Ministerstvo financí hledá řešení, jak snížit celkový objem plateb na podporu obnovitelných zdrojů energie. Jednou z možností by mohla být i změna zákona, která by omezila dotace. V České televizi to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Platby na podporované zdroje energie letos hradí plně pouze stát, podle ministra by se v příštím roce měl vrátit systém z předchozích let, kdy byly platby rozděleny mezi stát a odběratele.
Česku výrazně scházejí IT specialisté, potřeba by jich podle odborných odhadů bylo až patnáct či dvacet tisíc. I proto se firmy musejí více podílet na přeškolování potenciálních uchazečů. Softwarová firma SAP se rozhodla poskytovat vzdělávání zdarma. „Zmírnit nedostatek odborníků by ale mohla také umělá inteligence,“ říká ředitel pro vzdělávání SAP Max Wessel, který přednáší v Kalifornii na Stanfordu.