jak odevzdat daňové přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak odevzdat daňové přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
I někteří studenti mají povinnost podat v letošním roce daňové přiznání za rok 2020. Podívejme se v praktických příkladech, jak je to u studenta, který má více brigád, pracuje na dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo vykonává samostatnou výdělečnou činnost.
Daňové přiznání v praxi nepodávají pouze OSVČ, ale mnohdy i zaměstnanci, studenti nebo penzisté. Termín pro odevzdání daňového přiznaní v roce 2021 ve standardní lhůtě je 1. dubna.
Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2021. Termín je stanoven zákonem a může se změnit. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Nejzazším termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů bývá každoročně 1. duben. Letos se kvůli krizi covid-19 mohou daňoví poplatníci s odevzdáním formuláře, a dokonce i platbou daně opozdit až o tři měsíce.
Pokud jste podnikali alespoň po část roku 2018, musíte mimo daňové přiznání vyplnit a odevzdat i přehledy o příjmech a výdajích za rok 2018.
Investice do nemovitosti za účelem jejího pronájmu může přinášet zajímavý pravidelný pasivní příjem. Tento příjem je však nutné uvést do daňového přiznání, přestože může být daňová povinnost nulová. Podívejme se na praktické příklady.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.
Každý, kdo není osvobozen od daně z příjmu a zároveň loni dosáhl na příjmy vyšší než 15 tisíc korun, musí do 1. dubna tohoto roku podat daňové přiznání. Povinnost se týká podnikatelů, živnostníků, studentů, zaměstnanců i penzistů. Výjimku mají zaměstnanci, kteří během roku pracovali buď jen u jednoho zaměstnavatele, anebo u všech svých zaměstnavatelů podepsali prohlášení k dani. Další podmínkou ale je, že tito zaměstnanci nesmí mít zdanitelné příjmy vyšší než šest tisíc korun.
Během mateřské dovolené trvající zpravidla 28 týdnů, pobírá matka peněžitý příspěvek v mateřství (mateřskou) a po ní čerpá rodičovskou dovolenou. Zatímco během mateřské dovolené si ještě většina matek nepřivydělává, během rodičovské dovolené již některé pracují na několik hodin týdně. I z příjmů během rodičovské dovolené se ale platí daně. Jiná situace je, pokud se jedná o závislou činnost nebo samostatnou výdělečnou činnost. Jak v takových případech vyplnit daňové přiznání za rok 2018?