jak odstoupit od smlouvy po telefonu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak odstoupit od smlouvy po telefonu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vysoká škola ekonomická v Praze se vypořádává s výroky a událostmi okolo děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Jeho další působení na škole se aktuálně řeší hlavně kvůli Ševčíkově vystoupení na nedávném protivládním protestu, kde se po skončení demonstrace část lidí snažila z budovy Národního muzea odstranit ukrajinskou vlajku. Rektor VŠE Petr Dvořák proto chce Ševčíka odvolat a řada absolventů jej v tom podporuje. „Je to evidentně člověk s extremistickými názory, podporuje dezinformační ...
Dne 6. ledna nabyla účinnosti novela občanského zákoníku, která mimo jiné upřesňuje reklamace a ruší zákonnou záruku. Co vše změnilo a jaká mají spotřebitelé práva? O tom jsme si povídali s právničkou a expertkou na spotřebitelské právo Svatavou Veverkovou z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.
Od 6. ledna 2023 začne platit novela spotřebitelského práva. Zavede několik směrnic Evropské unie a posílí práva spotřebitelů. Výrazně se dotkne například slevových akcí. Jaké konkrétní změny prodejce a zákazníky čekají, komentuje advokátní kancelář Havel & Partners.
Na přelomu roku začnou pro e-shopy platit nová pravidla. Novela zákona o ochraně spotřebitele vycházející z evropské směrnice již prošla kompletním schvalovacím procesem. To znamená, že třicet dní po publikaci zákona začne platit. Tento zákon ovlivní hlavně slevy na e-shopech. Prodejci si nově nebudou moci přizpůsobovat ceny, aby dosáhli umělých slev. Pro zákazníka tak ceny výrobků budou mnohem transparentnější.
Co víme o rozpočtu? Rozpočet je rozpis příjmů a výdajů, které během určité doby očekáváme. Je veledůležitý jak pro státy, obce, firmy, podnikatele, tak pro jednotlivce a rodiny. Aby byl v pořádku, měl by být přebytkový, což mu umožní vytvářet finanční rezervu. Nebo aspoň vyrovnaný, protože ten schodkový neboli deficitní, s nímž dnešní vlády hospodaří už zcela běžně, jak všichni víme, přináší narůstající problémy.
Standardní záruční doba je v Česku dva roky. Reklamace spotřebního zboží ale může být „peklo“ a ani s reklamací zájezdů to není jiné. Co dělat, jak postupovat a na koho se obrátit?
Pandemie výrazně zasáhla i do energetiky. Nejenže loni klesla průměrná spotřeba elektřiny, ale na trhu se objevily nové zvyklosti. Dodavatelé teď mnohem častěji volají zákazníkům ve snaze prodat jim elektřinu nebo plyn.
Ani současná situace nezastavila vykutálené obchodníky s energiemi. Sice je pro ně komplikovanější obcházet domácnosti, ale našli si jiné prostředky, jak z lidí vylákat podpis. Na co si dát pozor?
Prázdniny sotva začaly, ale dodavatelé se už připravují na novou topnou sezónu. Lidé by mohli ušetřit na elektřině i zemním plynu. Ceny mohou klesnout řádově o procenta.
Dodavatelé energií zkouší na své zákazníky fígle i po telefonu. Představí jim levnější nabídky s odkazem na pokles cen energií spojené s pandemií. Je nutné dávat si pozor na každé „ano“, které řeknete. Mohlo by totiž vést k nechtěnému uzavření nevýhodné smlouvy. A když se onu smlouvu rozhodnete ukončit, zaplatíte tučnou pokutu. dTest radí, jak se v takovém případě bránit.