jak odstoupit od smlouvy po telefonu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak odstoupit od smlouvy po telefonu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ani současná situace nezastavila vykutálené obchodníky s energiemi. Sice je pro ně komplikovanější obcházet domácnosti, ale našli si jiné prostředky, jak z lidí vylákat podpis. Na co si dát pozor?
Prázdniny sotva začaly, ale dodavatelé se už připravují na novou topnou sezónu. Lidé by mohli ušetřit na elektřině i zemním plynu. Ceny mohou klesnout řádově o procenta.
Dodavatelé energií zkouší na své zákazníky fígle i po telefonu. Představí jim levnější nabídky s odkazem na pokles cen energií spojené s pandemií. Je nutné dávat si pozor na každé „ano“, které řeknete. Mohlo by totiž vést k nechtěnému uzavření nevýhodné smlouvy. A když se onu smlouvu rozhodnete ukončit, zaplatíte tučnou pokutu. dTest radí, jak se v takovém případě bránit.
Že změnou dodavatele energií můžeme ušetřit až tisíce korun ročně, už dnes ví skoro každý. Jak ale vybrat toho správného? A nesednout na lep nepoctivcům, kteří cílí zejména na seniory?
Už pár týdnů si mohou lidé v České republice sjednat balíček neomezených dat. Ačkoli je to podle Lukáše Zeleného, člena Rady Českého telekomunikačního úřadu, pokrok, pořád máme co zlepšovat. Mobilní tarify jsou totiž prý drahé a lidé kolikrát operátorům platí za služby, které nevyužijí.
Nejasnosti ve fakturaci, komplikace při změně dodavatele, sankce, potíže se zprostředkovateli nebo podomní prodej – to jsou nejčastější problémy, s nimiž se lidé loni obrátili na Energetický regulační úřad. Ten řešil 13 489 dotazů, což znamená meziroční nárůst o více než 14 procent. Každá osmá stížnost míří na aukce, poradce nebo podomní prodej.
Účelové otázky kladené po telefonu, agresivní obchodní metody a administrativní pochybení vysloužily dodavateli Stabil Energy čtyřmilionovou pokutu. Pravomocnou sankci mu vyměřil Energetický regulační úřad. Spotřebitelské poradny postup úřadu vítají, upozorňují však na to, že telefonáty a podomní prodej stále fungují a zákazníci jim často podlehnou.
Téměř každý už někdy řešil reklamaci zboží. Konkrétně 95 procent z nás. V největší míře reklamujeme elektroniku (33 procent), obuv (30 procent) a mobilní telefony (14 procent). Více než polovině reklamujících byla reklamace zamítnuta. A přes 40 procent těchto zamítnutých zákazníků si myslí, že nemá cenu se dále dožadovat vyreklamování zboží.
Pokud se chystáte na zimní dovolenou na hory a rádi střídáte místa pobytu, někdy se neubráníte tomu, že kvalita ubytování je jiná, než jak to vypadalo na fotkách. Co dělat, když chcete rezervaci zrušit?
Naslibují hory doly, a když se necháte „ukecat“, pořádně si zavaříte. Energetický regulační úřad (ERÚ) proto apeluje na opatrnost. Čtěte techto deset zásad obrany před šmejdy v energetice.