jak postavit nejlevneji dum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak postavit nejlevneji dum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během pandemie koronaviru a na ní navazujícího ruského útoku na Ukrajinu se stavebnictví a trh s cihlami a dalšími materiály téměř zastavil. „Situace stále není růžová,“ popisuje v dalším vydání E15 Castu generální ředitel společnosti Heluz Jan Smola.
Ukrajina chce tisíc obrněnců CV90, stejné má mít i Česko. Je to šance pro tuzemské firmy České dráhy ustupují z trhu. Dotované linky jim přebírají levnější RegioJet, Arriva a další Stanjurova rošáda s DPH nemá nic jisté. Tři sazby chtějí zachovat lidovci i STAN Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Koupit si vlastní byt přestává být dosažitelným snem nejen pro Pražáky, ale i obyvatele dalších velkých měst. Developeři tak čím dál častěji zvažují výstavbu nájemních bytů i mimo metropoli, a to zejména v univerzitních městech.
Cesta Jana Smoly do vedení cihelen HELUZ začala před dvaceti lety, kdy nastoupil jako mistr výroby v cihelně v Hevlíně. Později se stal šéfem výroby a šéfem závodu, až si ho rodina Heluzova blíže všimla a svěřila mu vedení konglomerátu, který kdysi založili jejich předkové. Dnes má Jan Smola coby ředitel skupiny nejen dokonalý vhled do technické části, ale ví i to, kudy se jeho byznys začne v těžké době ubírat. „Zlepšení přijde, lidé stále nemají naplněnou potřebu bydlení,“ říká muž, který rodinnou firmu ...
Současná bytová krize a dlouhodobě rostoucí ceny nemovitostí mění přemýšlení Čechů o bydlení. Ti, kteří stále touží zejména ve velkých městech po vlastním bydlení, stále častěji míří za jejich hranice. „Funguje to tak v Helsinkách, v Londýně, v Paříži a v budoucnu to tak bude i v Praze. Klienti se budou diverzifikovat, proto i náš směr je poohlížet se v jejím okolí,“ říká generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a představuje první mimopražský projekt původem skandinávské firmy.
Jedním z největších trendů současnosti je udržitelnost a té se chce držet i společnost UBM. V jejím pojetí se rovná výstavbě ze dřeva, která je v České republice stále na svém začátku. Třetí etapa projektu Arcus City, kterou se UBM chystá zahájit už letos na jaře, přinese vůbec první pražské bytové domy ze dřeva. „Jakýkoliv projekt se v současnosti chystáme koupit, tak se vždycky koukáme na to, jestli je možné ho stavět jako dřevostavbu. Je to jedno z kritérií, které rozhoduje o tom, jestli bude nebo ...
Developerská společnost Trigema oznámila jako jedna z prvních, že se částečně přesune k nájemnímu bydlení. Své další projekty k prodeji ale ani za současné situace na trhu s byty pozastavovat nechce. „Až úrokové sazby opět klesnou, tak se probudí poptávková strana trhu a bude hledat produkt. Akorát že nebude co nabízet. A pokud není co nabízet, cena logicky roste,“ říká zakladatel a předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.
Vůbec poprvé se musí tuzemské internetové obchody vyrovnat s meziročním poklesem, mnohé z nich počítali s úplně jiným vývojem. Nicméně vysoké ceny energií a vysoká inflace se značně propsaly do nákupního chování Čechů na internetu. Nikdo z oblasti internetových obchodů to nečekal, že se lidi vrátí do kamenných obchodů do takové míry, říká v rozhovoru pro deník E15 Tomáš Braverman, který šéfuje tuzemskému srovnávači Heureka.cz a vystoupí na blížícím se E15 E-commerce Summitu.
Stále větším tématem vlastníků rodinných domů se stávají alternativní zdroje energie. Plynové kotle nahrazují tepelnými čerpadly a na střechy osazují fotovoltaické panely. „Úsporná řešení už nejsou doménou pouze prémiových projektů, ale de facto je chtějí všichni. Zájem se zvedl o tisíc procent,“ říká Josef Molnár, specialista společnosti Magus EDH, která se specializuje na energetická řešení budov. Ke slovu se podle něj v Česku brzy dostanou i větrné a vodní elektrárny.
Města a domy už navrhuje třicet let. Spolu se svými dvěma společníky a týmem mladých architektů vyhrál několik významných urbanistických soutěží a jeho myšlenky se otisknou do podoby městské čtvrti na Smíchově, do nového řešení brownfieldu na Florenci i do přerodu Motolského údolí. Desítky let trvající procesy schvalování projektů ho ale nepřestávají fascinovat. „Teď jsme zrovna dostali stavební povolení na obytný soubor mezi stanicemi metra Luka a Lužiny. Pracujeme na něm patnáct let,“ říká architekt ...