jak se stát bohatou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak se stát bohatou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V 18. století proběhla v Anglii jedna z prvních spekulativních horeček moderní doby. Předmětem obrovského zájmu bohatých i méně movitých investorů se staly cenné papíry Jihomořské společnosti (The South Sea Company). Vedle toho se však o přízeň veřejnosti ucházela v prostředí londýnských kaváren i řada menších firem a projektů. V mnohém tehdy nijak regulovaný prodej cenných papírů připomíná dnešní nabízení velmi rizikových, či chcete-li prašivých dluhopisů ze strany různých tuzemských firem a jejich ...
Patří mezi nejvyhledávanější české právníky pro oblast fúzí a akvizic. Jan Frey se v minulosti podílel například na prodeji Innogy Česká republika do maďarských rukou nebo na globální výměně divizí mezi farmaceutickými giganty GlaxoSmithKline a Novartis. Zachraňoval také knižní divizi Mladé fronty, kterou před více než dvěma lety koupil Albatros. Letos očekává na českém trhu několik velkých transakcí, které mohou dosáhnout miliardových hodnot. Zvýší se také podíl takzvaných disstresových prodejů kvůli ...
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Na Blízkém východě minulý pátek explodovala bomba, tentokrát geopolitická. Televize Al-Džazíra, katarská stanice s panarabským vlivem, rovnou ohlásila „změnu světového řádu“. I jindy střídmý deník Wall Street Journal očekává „nový Blízký východ“, kam razantně vstoupil nový hráč, totiž Čína.
Řadu let přednáším svůj vlastní předmět o historii a teorii ekonomických bublin. Když studentům na závěr kurzu dávám test, ptám se jich vedle ostatních otázek také na to, kde právě vidí nějakou bublinu a proč. Dělám to nejen proto, abych je vyzkoušel, ale zejména kvůli tomu, že mě to zajímá a rád jsem to zakomponoval do vlastních přednášek. Velice častými odpověďmi v minulých letech byly ty, které se nabízejí vždy, tedy především nemovitosti a kryptoměny. Překvapivé třetí místo v četnosti odpovědí ...
Někdejší vůdce polské opozice Jan Rokita před osmnácti lety vysvětloval autorovi tohoto článku, proč má Česko lepší silnice než Polsko. Češi podle něj byli ochotni investovat do veřejné infrastruktury, zatímco v Polsku tradičně zůstávalo více peněz v kapsách jeho obyvatel. Z dnešního pohledu zní tehdejší Rokitova slova jako zcela odtržená od reality. Polsko od té doby masivně budovalo dálnice, zatímco Česko silně zaostalo.
Dlouhodobě cílíme na čtyř pětiprocentní nadvýnosy na našich private equity pozicích oproti akciovým, uvádí v rozhovoru pro E15 Filip Savi, partner investiční společnosti Emun. Ta se zabývá správou peněz a portfolií bohatých jednotlivců, ale také institucí jako jsou například nadace. Právě zhodnocování peněz klientů prostřednictvím fondů soukromého kapitálu patří mezi základní pilíře investiční strategie Emunu.
Z šéfa německé společnosti Deutsche Telekom, která patří mezi největší mobilní operátory na světě a která vlastní český T-Mobile, se stává hlasitý kritik Evropy. Timotheus Höttges už loni na podzim varoval, že Německo je jako žába vařící se v kotli a žije z minulosti. Během setkání na letošním ročníku Mobile World Congressu v Barceloně se opřel do celého kontinentu: „Evropané si hezky sedí, užívají si, popíjejí pivo a je jim dobře. Mezitím začínáme být pozadu v řadě oborů včetně umělé inteligence. Naopak ...
Z exkluzivního průzkumu J&T Arch Investments pro deník E15 vyplynuly hlavní trendy, které čeští a slovenští dolaroví milionáři považují za nejdůležitější k tomu, aby se posunuli dále. Mezi významná témata pro ně v poslední době patří Žít a přežít. Průzkum byl anonymní.
Dvacátý čtvrtý únor roku 2022 se do evropských dějin zapíše tragickým písmem. Po mnoha letech vypukla v Evropě velká a krvavá válka mezi dvěma státy. Válka jako z jiného století. Válka o kontrolu nad dobytým územím a porobeným obyvatelstvem. Válka, jejíž jednotlivé výjevy připomínají to nejhorší, čím si starý kontinent ve 20. století prošel. Fotografie z Bachmutu, plné bahna, krve a zmrzlých postav v uniformách, se na první pohled v ničem neliší od Passchendaele roku 1917.