jak se staví nová praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak se staví nová praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tuzemský trh s nemovitostmi prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Nicméně nejde zcela paušalizovat - vývoj cen se liší dle lokalit. Státem ve státě je svým způsobem Praha. Tlak na ceny je stále vyšší kvůli větší poptávce a omezené nabídce. Trh v metropoli má navíc další specifika.
Legislativa, stavební zákon nebo politické zastoupení. Tohle všechno jsou podle odborníků z REsummitu, který pořádala e15, největším problémem stavebnictví a developmentu. „Povolování stavby trvá ne měsíce, ale roky, a v některých případech dokonce desítky let, pokud mluvíme o strategických stavbách, jako jsou městské okruhy," uvedl v anketě pro e15 například Jan Holna, partner DAM architekti.
Krypto zlákalo další významné hráče českého byznysu. Majitelé investiční skupiny Wood & Company se spojili s bývalým ředitelem e-commerce Alza.cz Igorem Pauerem za účelem vydávání kryptoměny kryté švýcarským frankem a komerčními nemovitosti. Projekt CHFP chce digitální mince zpřístupnit širokým masám. Lidé, kteří se v oboru virtuálních měn pohybují dlouhodobě, ale upozorňují, že CHFP ze všeho nejvíce připomíná trend, který se prý už dávno ukázal jako slepá cesta.
Domácí kryptobyznys alespoň pro tuto chvíli zažehnal hrozbu, že se ocitne bez bankovního spojení. Během května doběhla burze Coinmate a směnárnám Simplecoin a Anycoin výpovědní lhůta u Raiffeisenbank. Trojice firem z oboru virtuálních měn však našla finanční útočiště u spořitelního družstva NEY. „Jsme připraveni na to, že tato obchodní aktivita z naší strany bude vyžadovat zvýšenou míru procesních úkonů a zapracování dostatečných kontrolních mechanismů,” uvedl k otevření účtů kryptofirmám ředitel ...
Zelená dohoda pro Evropu bezesporu vzbuzuje emoce. Shoda se těžko hledá nejen mezi širokou veřejností a podniky, ale také v případě politiků. „Na klimatickou změnu je třeba reagovat a nepodcenit ji, tempo a provedení ovšem musí mít hlavu a patu,“ říká europoslanec Ondřej Knotek (ANO, Renew Europe) a dodává: „Musíme si uvědomit, že v případě klimatické změny tahá Evropa za kratší stranu provazu.“
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu, etheru a dalších kryptoměn událo během posledního týdne. Text vznikl ve spolupráci s Kryptospace.cz.
Diagnóza developer. V nadsázce tohle označení sedí na Dušana Kunovského. Muž, který stojí v čele největší rezidenční developerské firmy v Česku – Central Group. Skupina má za sebou téměř třicetiletou historii, během níž se z tříčlenného týmu stala společnost o více než třech stovkách zaměstnanců. Za tu dobu dokončila téměř dvacet tisíc bytů a její plány do budoucna nejsou o nic menší. Tvrdému byznysmenovi a milovníkovi cestování ale přibyla na seznam i jedna nová vášeň.
Rozšiřování města by se mělo spíše potlačovat, mělo by se naopak stavět do výšky, zaznělo ve středu na konferenci REsummit E15 o rozvoji Prahy. Přítomni byli nejen developeři, urbanisté, ale třeba i starosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Právě Devítka zažívá masivní příliv obyvatelstva do nových sídlišť Nová Harfa, Suomi, Tesla, AFI, Harfa park, Kolben park, Vivus, Výhledy Rokytka, U Elektry či Harfa Living. Už z tohoto výčtu je jasný rozsah výstavby. Devítka plná brownfieldů bobtnala nejrychleji ze všech ...
Návrh na nulovou DPH na knihy, který minulý týden představila vláda v konsolidačním balíčku, mile překvapil každého v polygrafickém průmyslu. Vláda totiž dříve mluvila naopak o zvýšení daně z předchozích deseti procent na 12, nebo dokonce na 14 procent. V pohledu, jak nulová DPH změní knižní trh, se ale nakladatelé rozcházejí. Pro srovnání, ve Francii či v Německu platí nulová DPH na knihy již delší dobu.
Klimatické plány Evropské unie počítají s ukončením těžby uhlí. Jenom v Česku kvůli tomu v příštích letech zanikne až 25 tisíc pracovních míst. Odstavené uhelné elektrárny však mohou být nahrazeny malými modulárními reaktory. Takový je alespoň záměr projektu Phoenix, který letos ve střední a východní Evropě spouští americká vláda. Projekt se též zaměřuje na Eurasii. Tuzemští odborníci nápad vítají, byť poukazují na možné obtíže při jeho uskutečňování.