jak se těží bitcoiny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak se těží bitcoiny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podnikatelská cesta Slováka Dušana Matušky je i přes jeho nízký věk velmi pestrá. Hned po nástupu na vysokou školu s kamarády rozjel projekt tzv. životologie, kterou začali vyučovat na středních školách. Jednalo se o volitelný předmět, který formou workshopů pomáhá dětem doplnit vzdělání v oblastech, které běžná škola opomíjí. Od vztahů přes kariéru, seberealizaci až po zdraví.
Svět těžby bitcoinu si před dvěma lety prošel menším zemětřesením. V Číně, kde tehdy sídlilo na 70 procent globálního těžebního výkonu, jí ze dne na den zakázali. A přišel velký přesun, nejdříve do zemí střední Asie, pak ale hlavně do Spojených států a Latinské Ameriky. Podle Kristiana Csepcsara ze společnosti Braiins to ale nakonec bitcoinu i těžařům pomohlo. Přišla větší diverzifikace a to třeba i na poli výroby.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky relativně náročný proces. Na rozdíl od dobývání surovin lze ale kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách. V Česku je z miningu regulérní byznys, přestože proti němu brojí Greenpeace i část europoslanců.
Letní oživení ceny dominantního bitcoinu otevřelo stavidla investičnímu bizáru. Krátce po růstu kurzu největší virtuální měny prudce posílily i některé pozapomenuté „mince“. Těšit to může nejen kryptospekulanty s krátkým investičním horizontem. Kdo dlouhodobě drží bitcoin, může se po prohledání svých digitálních peněženek dočkat příjemného překvapení v podobě slušně zhodnocených zapomenutých „drobáků“.
Tak už je zase blaze. Kdo by to byl na pozadí celé řady nedobojovaných válek na fyzickém i finančním poli čekal? Investorům se prozatím úspěšně podařilo vyhnout se katarzi a restartovat spanilou jízdu napříč trhy. Přetlak burziánské potence se navíc tak jako vždy přelil do kryptoměn. Tedy na trh, který ještě nedávno všichni považovali za mrtvý, glosovali ho sarkastickými poznámkami a zvěstovatele oživení titulovali vulgárními výrazy. Navzdory krátkozrakým skeptikům se to však opět stalo a trh tradičně ...
Držitelé bitcoinu si zvykají na novou realitu, ve které se cena kryptoměny vytrvale drží pod hladinou dvaceti tisíc dolarů. A s nimi i redakce E15. Dominantní kryptoměnu zařadila do svého cvičného portfolia s padesátiprocentní vahou s cílem zakusit, jak složité je vysedět si brutální zhodnocení investice. Poslední dobou se ale objevují skeptické hlasy varující, že sázkou na bitcoin se už rozmnožení počáteční investice o jeden a více řádů dosáhnout nedá. Existují prý jiné cesty, vyžadují ale ještě vyšší ...
Začal boj o poslední ještě nevytěžené bitcoiny, který bude patrně nelítostnější než kdy v minulosti. Před pár dny těžaři vydolovali virtuální minci s pořadovým číslem 19 milionů. Jejich motivace k získání zbývajících dvou milionů virtuálních mincí zůstává navzdory zdražujícím energiím vysoká. Výpočetní výkon používaný k dolování kryptoměny dosahuje rekordních hodnot. Rozmach kryptotěžby ale podle skeptických hlasů nezůstane v době hrozící energetické krize bez politické odezvy.
Cena bitcoinu má k historickému maximu dost daleko, což ale neplatí o zájmu těžařů o dolování kryptoměny, zvláště pak ve Spojených státech. Do tamního miningu investuje i podnikatel českého původu Jan Vaňhara, nyní John Vanhara. „Je to mimořádně dynamické podnikání, které se mění každých pár měsíců a ve kterém mají informace nesmírnou hodnotu. Úplně nový, paralelní svět,“ říká byznysmen v rozhovoru pro deník E15. „Pro mě bylo obrovské prozření, když se během covidu zavřela ekonomika a tiskly se peníze ve ...
Bitcoin je na tom lépe, než by se mohlo jevit podle nedávného propadu jeho ceny o čtyřicet procent z podzimních maxim. Naznačuje to rekordní aktivita jeho těžařů.
Do hledáčku investorů se dostávají nejen tradiční možnosti typu dluhopisů či nemovitostí, ale také kryptoměny. Jejich zastánci tvrdí, že by se mohly stát masovým platebním prostředkem. Kritici naopak poukazují na volatilitu kryptoměn a na pochybnosti, že je investování do digitálních měn bezpečné.