jak se vyrovnat stresem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak se vyrovnat stresem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Šéfové rychle rostoucích firem v USA se stále více kvůli velkému tlaku a očekávání okolí uchylují k užívání malých dávek drog, které jim pomáhají zvládat stres a náročnost jejich povolání. Zatímco dříve bylo v kurzu zejména LSD, v dnešní době se více mluví o užívání ketaminu. Mezi experimentátory patří také majitel Twitteru Elon Musk nebo spoluzakladatel Googlu Sergey Brin.
V době, kdy řada developerů odkládá kvůli ochlazení trhu a vysokým sazbám své projekty, developerská a investiční skupina Crestyl představila v Praze projekt za čtyři miliardy. Na místě bývalého průmyslového areálu Aritma v Praze 6 postaví luxusní lesní čtvrť Šárka. „V dnešní době není jednoduché zahájit developerský projekt. Často slýcháme, že naši partneři v byznysu přerušují své záměry. My jsme se rozhodli v projektu Šárka postavit byty vyššího standardu. O podobné unikátní projekty je stále velký zájem...
Jiří Prskavec má kromě zlaté medaile ve vodním slalomu z poslední olympiády v Tokiu na kontě i třináct zlomených pádel. Někdy se věci prostě nedaří tak, jak by chtěl. A nejde jen o sportovní náčiní. Rozhodl se proto promluvit o extrémním tlaku, kterému jsou sportovci vystaveni, a o způsobech, jak se s ním vyrovnat. Třeba mobil u večeře Jiří Prskavec nesnese.
Průzkum společnosti Cigna 360 Global Well-Being Survey mezi skoro 12 tisíci lidí po celém světě odhalil, že stres expatů dosáhl historického maxima a téměř všichni respondenti pociťují příznaky vyhoření Životní styl je nyní pro ty, kteří se plánují přestěhovat do zahraničí, důležitější než finance, a čtvrtina se plánuje přestěhovat kvůli lepší zdravotní péči Nejoblíbenější cílovou destinací pro stávající expaty je Kanada, na druhém místě jsou Austrálie a USA
Sežehnuté lesy a vypálená města. Kolegové s uťatými končetinami. Bombardování tak neúprosné, že jedinou možností je ležet v zákopu, čekat a modlit se. Ukrajinští vojáci, kteří se vracejí z frontových linií ve východoukrajinském Donbasu, kde Rusko vede zuřivou ofenzívu, popisují život během bojů proměněných v opotřebovávací válku jako apokalypsu, napsala agentura AP.
Marvan Shamma se narodil ve válečném Bagdádu a když mu bylo dvanáct, uprchla jeho rodina před válkou do Česka. Dnes se věnuje jako kouč otázkám diverzity, rozvoji talentu a inovacím v pracovním týmu, založil technologický startup a nově otevřel základní školu v pražských Holešovicích. Velký potenciál vidí hlavně v generaci ukrajinských dětí, které dnes přicházejí spolu s matkami. Mají to ale podle něj mnohem těžší než kdysi on. „Dnešním uprchlíkům nezávidím. Sociální sítě je táhnou zpátky domů a neumožňují...
Český paralympionik Jiří Suchánek získal v Tokiu bronzovou medaili. Ale na paralympiádě byl již potřetí. Po zranění při autonehodě 1999 mu lékaři nedávali moc nadějí. Nyní je nejen úspěšný po sportovní stránce, ale i inspirací pro mnohé s podobným osudem.
Severoatlantická aliance si začátkem roku stanovila sedm strategických oblastí svého dalšího rozvoje, aby dokázala reagovat na geopolitické soupeření mezi Evropou a Spojenými státy na jedné straně a Ruskem s Čínou na straně druhé. Patří mezi ně vesmír, umělá inteligence nebo biotechnologie. „Biotechnologie umožní, aby voják lépe a rychleji vstřebával a upřednostňoval určité vjemy, rychleji a kvalifikovaněji se rozhodoval,“ říká náměstek ministra obrany pro průmyslovou spolupráci Tomáš Kopečný.
Před několika desetiletími mohlo jít o výjev ze sci-fi filmu, dnes se stačí rozhlédnout kolem, ať už na zastávce, v restauraci či na ulici – nikdo si nevšímá okolí, bíle osvícené obličeje a kmitající prsty se plně soustředí na jedinou obdélníkovou plošku. Když už někdo svůj smartphone schová do kapsy, po chvíli nerozhodného rozhlížení se po ostatních, kteří mu nevěnují ani kapku pozornosti, jej stejně opět vytáhne a podle vertikálních tahů palce zřejmě bezcílně projíždí facebookovou zeď.
Počítače a s nimi připojení k internetu, mobilní telefony. To jsou věci, které už do našich životů neodmyslitelně patří. Popřemýšlejte ale nad tím, zda s těmito vymoženostmi dnešní doby netrávíte příliš mnoho času, zda by nešlo věnovat se jiným aktivitám. Mnohým z nás se stává, že v přítomnosti technologií podléhají nepříjemným pocitům a stresu. Obecně to můžeme nazvat pojmem technostres.