jak se žije cizincům v Praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak se žije cizincům v Praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Superaplikace jako místo, kde si nakoupíte, objednáte jídlo a vyřídíte platby v rámci jednoho prostředí. To je trend, který nyní vládne digitální ekonomice jihovýchodní Asie. Trhu s 690 miliony obyvatel, kde je jedním z nejúspěšnějších cenových srovnávačů iPrice Čecha Davida Chmelaře. Jako společník jej založil před šesti lety a minulý rok zaokrouhlil získané investiční prostředky na půl miliardy korun. V rozhovoru pro E15 mluví o světových e-commerce trendech, superaplikacích i o životě v Malaysii. Koncem...
Má přes 250 tisíc followerů na Insta. Jeho videa viděli miliony lidí po celém světě. Domácí rádia jej ale uznala až poté, co dávno frčel v Německu. Mikolas Josef přitom neodehrál ani jeden sólo koncert. Jaký je svět hudební hvězdy, jejíž kariére je tak trochu obráceně?
Lékař Benjamin Uwamahoro pochází z Rwandy, ve svých jedenácti letech zažil genocidu jako následek občanské války mezi etnickými skupinami Hutuů a Tutsiů. Třináct let žije v České republice, kde vystudoval medicínu. Pracuje jako kardiolog v táborské nemocnici. Je ženatý a má dvě děti. Mluvili jsme o jeho vzpomínkách na genocidu, smíření mezi dvěma etniky, ale i o kulturním šoku a životě v České republice.
Zájem turistů o Řecko je dál pod očekáváními. I přes jasný limit v podobě pandemie COVID-19 se čekala větší naplněnost resortů. Své o tom ví i Češka Hana Kubcová. Před dvanácti lety se natrvalo usadila na Krétě a od roku 2015 zde také podniká. "Lidé tu nemají lehký život, v létě se musejí hodně ohánět, aby si vydělali na zimu," říká šéfka půjčovny aut Crete Automobile.
Špindlerovský hotel Savoy a tři butikové hotely v Praze na skvělých adresách mají už dva měsíce na dveřích ceduli „Zavřeno“. Pod značkou Asten Hotels je provozuje jako spolumajitel Jiří Gajdošík. Teď ovšem zažívá možná nejtěžší období své kariéry, ze dne na den ho pandemie koronaviru a nařízení vlády donutily zastavit podnikání. „Když jsem viděl ten náraz do zdi, první dojem byl, že to nemůžeme přežít. Že to je konečná,“ říká Gajdošík.
V pondělí 11. května zemřel po dlouhé nemoci spisovatel, cestovatel a etnograf Miloslav Stingl. Bylo mu 89 let. Oznámila to dnes jeho rodina. Jako vzpomínku opětovně vydáváme rozhovor, který s ním před dvěma lety vedl jeho syn, novinář a cestovatel Tomáš Stingl.
Ještě nedávno představovaly rostoucí ceny nemovitostí téma, která plnilo titulní strany novin. V současné chvíli je však nahradilo rozšiřování koronavirové nákazy a s ní související karanténní opatření. Ta budou mít významný vliv na budoucí vývoj ekonomik. Projeví se ekonomické zpomalení také v cenách nemovitostí?
Vláda České republiky představila ve čtvrtek večer nová opatření v boji proti pandemii nového typu koronaviru. Ta dále zpřísňují nároky na konakt ve veřejném prostoru. Při přejezdu hranic bude potřeba speciální povolení, důchodci místo v čase mezi desátou dopolední a dvanáctou by měli mít vyhrazenou dobu pro nákup mezi sedmou a devátou ranní a například nastávající tatínkové nebudou smět být u porodu.
Provoz Centra současného umění DOX ročně spolkne téměř padesát milionů korun, ministerstvo kultury mu však posílá ani ne dvě procenta z této částky. Zbytek peněz si musí sehnat samo. „Každý rok jsme ve ztrátě asi pět milionů a doplácíme ji z vlastních kapes,“ říká šéf centra DOX Leoš Válka.
Zamrzlý konflikt na Západní Sahaře se táhne už roku 1975, kdy odsud odešli španělští kolonizátoři. Na rozlehlé, řídce obydleném území tehdy vzneslo nárok Maroko a ihned sem poslalo masivní invazní síly. Obrovské přesile se postavili vojáci saharské Fronty Polisario, což je organizace založená původně studenty a zastánci nezávislosti a demokracie, která se počátkem sedmdesátých let stala hlavní mocenskou silou v zemi. Krutá válka skončila roku 1991. Vítězné Maroko ovládlo takřka veškerá města i ...