Jak svázat může - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jak svázat může, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chcete dobrou a trochu nečekanou zprávu na úvod? KSČM je, aspoň co do vnitrostranických mechanizmů, na počátku 21. století poměrně demokratickou stranou. V době před volebním sjezdem už se tedy nekonají čistky, zatýkání, nebo dokonce nějaké to vražděníčko odpůrců, nýbrž jakási vnitrostranická diskuze. Sto let kultivace euroatlantickým prostorem přineslo přece jen nějaké ovoce.
Ursula von der Leyenová si v neděli zatelefonovala s Borisem Johnsonem, aby řekli sobě, politikům ve svém okolí, médiím a i nám, že vyjednávání mezi Evropskou unií a Velkou Británií skončilo bez úspěchu. Opět se jim podařilo nedodržet další nejzazší termín pro dosažení dohody. Opět posouvají nejzazší termín dohody na další nový nejzazší termín. Opět říkají, že vyjednávání skončilo bez úspěchu, ačkoliv je zřejmé, že skončilo neúspěchem. Jejich neúspěchem. V čem konkrétně se chybovalo?
„Aby my jsme mohli říct: Ne my si to přejem, podívejte – lid to žádá! A ne prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě.“ Tato popletená a absurdní slova šéfa československých komunistů Miloše Jakeše jsou stará už 31 let. Hodně ale připomínají současný osud běloruského diktátora Alexandra Lukašenka. Ten také neustále opakuje, že něco chce lid (přitom to chce především on a jeho posluhovači) a že on sám rozhodně není kůl v plotě.
Po pěti měsících se do Bruselu sjeli unijní lídři, aby se pokusili najít shodu na rozpočtu pro roky 2021 až 2027 a fondu postkoronavirové obnovy. Není zdaleka jisté, že se do soboty podaří najít klíč k rozdělení balíku 750 miliard eur tak, aby byly všechny členské země spokojené. Německá kancléřka Angela Merkelová před startem summitu varovala, že pozice jednotlivých stran a táborů jsou stále velmi vzdálené.
Až pět desítek nových minipivovarů vzniká každý rok po celé republice v rámci trendu trvajícího posledních několik let. Společně s rekordně nízkou nezaměstnaností to vytváří tlak na výrobce, kteří mají problém získat zkušené zaměstnance do výroby.
V oblasti digitálních měn se rozhodla angažovat i jedna z nejhodnotnějších firem současnosti – Facebook. Ta připravuje rovnou svou vlastní kryptoměnu. Za symbol virtuálních mincí ale dosud platí bitcoin, který se stal jejich průkopníkem. Ohrozí projekt Facebooku s názvem Libra jeho dominantní postavení? Své prognózy zveřejnily na twitteru přední osobnosti kryptoměnového světa. Zdůrazňují mimo jiné, že libra a bitcoin se fundamentálně liší.
Susan Sontag – renesanční žena, kulturní symbol, temná dáma, silná, vášnivá a hlubokomyslná, ale také pózující, povrchní, chladná, nevyzpytatelná. Svým životem i dílem překračovala kategorie a škatule své doby, svými esejemi posouvala hranice zažitého vnímání. Ikona, která uhranula Ameriku. Kdo ale vlastně byla Susan Sontag?
Žijete od výplaty k výplatě a vlastně ani nevíte za co utrácíte a kde vám mizí peníze? Už jste se někdy přistihli, že nakupujete jen pro ten pocit z výhodného nákupu a platíte „kreditkou“ s tím, že za měsíc se to nějak udělá? Nedokážete ušetřit ani korunu? Pak pro vás máme pár rad, které po Vánocích jistě přijdou vhod.
Byrokracie. Administrativa. Dokumenty, certifikáty, razítka, podpisy… Kdekomu se při té myšlence zježí vlasy hrůzou, opotí se čelo, noha začne nervózně podupávat. Těžko se najde činnost, která by byla lidmi tak málo oblíbená. Pořádek musí být, ale proč vlastně?
V prvopočátcích se věnoval převážně básnické tvorbě, v devadesátých letech debutoval jako prozaik s rozsáhlým a pro soudobou literaturu emblematickým románem Sestra a od té doby se věnuje výhradně próze. Stál také např. u zrodu časopisů Revolver Revue nebo Respekt. V období komunistického Československa byl Jáchym Topol členem literárního podzemí, loňská Státní cena za literaturu, oceňující především jeho poslední román Citlivý člověk s přihlédnutím na celoživotní dílo, ho však staví na výsluní přímo vedle...