jak težit bitcoiny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak težit bitcoiny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Režim běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka by mohl při odolávání tlaku ostatních zemí těžit ze své dřívější náklonnosti k virtuálním měnám. Bitcoin a spol. lze z jejich podstaty použít jako nástroj k obejití případných mezinárodních sankcí. Bylo by to však jen provizorní řešení, které by Bělorusku stejně zásadně nepomohlo, soudí někteří experti.
Cena bitcoinu šla letos prudce nahoru. Vyplatí se ještě v domácích podmínkách těžba této kryptoměny?
Kryptoměny nabízejí řadu příležitostí ke zbohatnutí. Jednou z nich je i takzvaná těžba bitcoinů, jež v mnohém připomíná zlatou horečku. Místo lopat a krumpáčů je ale potřeba disponovat sofistikovanějším vybavením. Čtěte, jak taková těžba probíhá a co vyžaduje. Mezi významné inovátory jejích principů patří i Čech Marek Palatinus, který v rámci projektu SlushPool přišel s kolektivní těžbou kryptoměn.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je i takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky poměrně náročný proces, na rozdíl od dobývání surovin ale může kryptoměny těžit de facto každý u sebe doma.
V lednu oslavíme 10 let od spuštění Bitcoinu a je otázka, jestli se bude slavit. Na jednu stranu z ničeho vzniklo něco velkolepého, fungujícího a konec konců i drahého. Jeden Bitcoin se nyní obchoduje za téměř čtyři tisíce dolarů. Na stranu druhou to je o 50 procent méně, než před půl rokem a o 80 procent méně, než před rokem. Bitcoin spadnul.
Virtuální valuty zažily v uplynulém týdnu další otřes. Měny litecoin nebo ethereum si odepsaly kolem patnácti procent a bitcoin se pohybuje na ročním minimu, jeho hodnota totiž klesla hluboko pod šest tisíc dolarů. Jední z důvodů je probíhající spor o směřování bitcoin cash. Problém to znamená hlavně pro těžaře, kterým se za popsané částky těžba přestává vyplácet. Odráží se to také na hospodářských očekávání společnosti nVidia, která vyrábí grafické karty. Právě ty se pro těžbu řady kryptoměn využívají.
Ve svém investičním portfoliu žádné kryptoměny nemám. Nejsem jejich zarytý nepřítel, ale přestože se už desetiletí pohybuji dennodenně na světových burzách, chybí mi nástroj, kterým bych kryptoměny uchopil, zanalyzoval a následně zařadil mezi své opečovávané favority z akciového, dluhopisového a komoditního světa. Kryptoměnu můžete buď nakoupit, nebo ji sami těžit. Ani jeden ze způsobů mě ovšem nenaplňuje nadšením. Z čeho pramení moje obavy?
NEM je dva roky stará blockchainová platforma, jež se od ostatních liší zejména systémem těžby. Zatímco většina kryptoměn využívá princip proof-of-work, který přidání bloku do decentralizované účetní knihy podmiňuje provedením energeticky náročné výpočetní operace, tvůrci NEM jdou na celý problém jinak. K záznamu transakcí nevyužívají výkonný hardware "těžařů", ale de facto pouze elektronické peněženky významných držitelů kryptoměny na bázi NEM. Ta nese označení XEM.
Bitcoin se často přirovnává ke zlatu. Podobnost se týká i rozmanitosti způsobů, jak k němu přijít. Lze ho těžit, obchodovat s ním na burze i držet jako dlouhodobou investici. Uvažujete-li o získání této kryptoměny, čtěte, jaké máte možnosti.