jak těžit kryptoměnu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak těžit kryptoměnu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Závěr letošního roku patří ve světě investic bitcoinu, který nedávno překonal historická maxima. A dál je posouvá až těsně pod kurz 30 tisíc dolarů za digitální minci. Kdo chce ale sčítat zisky a ztráty za celý rok, zjistí, že mezi virtuálními měnami se daly najít ještě mnohem výnosnější mince.
V teenagerském věku Václava Hollera uchvátil svět počítačových technologií a předznamenal jeho budoucí profesní směřování. Po několika letech znalosti z programování začal aplikovat do oblasti analýzy investičních aktivit a založení první firmy na sebe nenechalo dlouho čekat. Dnes stojí rodák z Hradce Králové v čele nového investičního FinTech holdingu, který se věnuje jedné z nejpokročilejších finančních disciplín - správě a investicím do kryptoměn, ale také vývoji inteligentních technologických řešení, ...
I když svět trápí koronavirová pandemie, akciové trhy jsou pořád poměrně stabilní. Navíc se obchodování v poslední době otevřelo v podstatě každému. „Umožňují to hlavně moderní technologie a podmínky s nulovými komisními poplatky,“ říká David Šnajdr, ředitel společnosti XTB pro Českou a Slovenskou republiku.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Celková výpočetní síla počítačů, které zajišťují chod bitcoinové sítě, dosahuje rekordních hodnot. Kryptoměnový protokol tak dosud nikdy nebyl zabezpečen lépe.
Cena bitcoinu šla letos prudce nahoru. Vyplatí se ještě v domácích podmínkách těžba této kryptoměny?
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je i takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky poměrně náročný proces, na rozdíl od dobývání surovin ale může kryptoměny těžit de facto každý u sebe doma.
Ve svém investičním portfoliu žádné kryptoměny nemám. Nejsem jejich zarytý nepřítel, ale přestože se už desetiletí pohybuji dennodenně na světových burzách, chybí mi nástroj, kterým bych kryptoměny uchopil, zanalyzoval a následně zařadil mezi své opečovávané favority z akciového, dluhopisového a komoditního světa. Kryptoměnu můžete buď nakoupit, nebo ji sami těžit. Ani jeden ze způsobů mě ovšem nenaplňuje nadšením. Z čeho pramení moje obavy?
Cena nejrozšířenější kryptoměny od začátku roku o přibližně polovinu klesla, ani to však neodradilo nové „těžaře“. Výpočetní výkon, kterým zajišťují chod a bezpečnost sítě bitcoinových transakcí, za stejné období naopak více než dvojnásobně vzrostl. Podle části analytiků se ale nyní těžba této virtuální měny nachází na hraně rentability, ba dokonce pod ní.
NEM je dva roky stará blockchainová platforma, jež se od ostatních liší zejména systémem těžby. Zatímco většina kryptoměn využívá princip proof-of-work, který přidání bloku do decentralizované účetní knihy podmiňuje provedením energeticky náročné výpočetní operace, tvůrci NEM jdou na celý problém jinak. K záznamu transakcí nevyužívají výkonný hardware "těžařů", ale de facto pouze elektronické peněženky významných držitelů kryptoměny na bázi NEM. Ta nese označení XEM.