jak vyplnit daňové prohlášení 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak vyplnit daňové prohlášení 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Rodiny s dětmi jsou v Česku velmi efektivně podporovány daňovým zvýhodněním. Jak je daňové zvýhodnění vysoké a jak se uplatňuje, si ukážeme v několika zajímavých praktických příkladech.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.
Každý, kdo není osvobozen od daně z příjmu a zároveň loni dosáhl na příjmy vyšší než 15 tisíc korun, musí do 1. dubna tohoto roku podat daňové přiznání. Povinnost se týká podnikatelů, živnostníků, studentů, zaměstnanců i penzistů. Výjimku mají zaměstnanci, kteří během roku pracovali buď jen u jednoho zaměstnavatele, anebo u všech svých zaměstnavatelů podepsali prohlášení k dani. Další podmínkou ale je, že tito zaměstnanci nesmí mít zdanitelné příjmy vyšší než šest tisíc korun.
Během mateřské dovolené trvající zpravidla 28 týdnů, pobírá matka peněžitý příspěvek v mateřství (mateřskou) a po ní čerpá rodičovskou dovolenou. Zatímco během mateřské dovolené si ještě většina matek nepřivydělává, během rodičovské dovolené již některé pracují na několik hodin týdně. I z příjmů během rodičovské dovolené se ale platí daně. Jiná situace je, pokud se jedná o závislou činnost nebo samostatnou výdělečnou činnost. Jak v takových případech vyplnit daňové přiznání za rok 2018?