jak vyplnit potvrzení o zdanitelných příjmech - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak vyplnit potvrzení o zdanitelných příjmech, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
I někteří studenti mají povinnost podat v letošním roce daňové přiznání za rok 2020. Podívejme se v praktických příkladech, jak je to u studenta, který má více brigád, pracuje na dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo vykonává samostatnou výdělečnou činnost.
V praktických příkladech si ukážeme, jak se vypočítává 7procentní solidární daň za rok 2020. Kteří zaměstnanci musí podat daňové přiznání? Jak je to u odstupného? Kdy lze obdržet vratku solidární daně zaplacenou během roku? Jaké podmínky platí pro pasivní příjmy?
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Pro rok 2020 se maximální částka školkovného na každé dítě zvyšuje o 1 250 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jak se uplatňuje školkovné za rok 2019.
Lidé s nadstandardními příjmy musí platit solidární daň, někdy též nazývanou jako milionářská daň. Solidární daň musíte zaplatit i v případě, že jeden měsíc máte nadstandardní příjem.
Rodiny s dětmi jsou v Česku velmi efektivně podporovány daňovým zvýhodněním. Jak je daňové zvýhodnění vysoké a jak se uplatňuje, si ukážeme v několika zajímavých praktických příkladech.
Prodávali jste loni nějaké podílové listy či jiné cenné papíry? Obdrželi jste dividendy z akcií, nebo úroky z dluhopisů? Ukažme si, kdy je potřeba takové příjmy uvést do daňového přiznání a jak ho vyplnit.
Investice do nemovitosti za účelem jejího pronájmu může přinášet zajímavý pravidelný pasivní příjem. Tento příjem je však nutné uvést do daňového přiznání, přestože může být daňová povinnost nulová. Podívejme se na praktické příklady.
Podnikající zaměstnanci nemohou svého zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně a musí si za rok 2018 sami vyřídit podání daňového přiznání a vyplnit přehledy o příjmech a výdajích. Jak se může lišit zdanění si ukážeme v praktických příkladech.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.