Jak vystehovat najemnika - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jak vystehovat najemnika, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na trhu s bydlením se nyní pohybuje generace třicátníků, která by měla pomalu přecházet do vlastního bydlení, ale místo toho zůstává v nájmu. Není to jenom proto, že touží po flexibilitě nájmů, jak tvrdí někteří politici i developeři, ale jednoduše proto, že na koupi vlastního bytu momentálně nemají. Rostoucího zájmu o nájemní bydlení se nyní snaží využít investoři, developeři, institucionální pronajímatelé i obce a města. Ne vždy se přitom jedná o dostupné bydlení.
Do vedení Prahy se náměstkyně pro bydlení Alexandra Udženija vrátila po deseti letech, a to opět pod křídly staronového primátora a stranického kolegy Bohuslava Svobody. Ačkoli se magistrát chystá stavět vlastní nájemní byty, město by podle ní mělo byty také kupovat, aby se bytový fond rychleji rozšířil. Nesdílí ovšem názor minulé koalice, že by se měly zastavit všechny rozjeté privatizace městských bytů. „Domnívám se, že není fér vůči lidem, kteří s tím počítali, privatizaci nedokončit,“ řekla Udženija.
Uzavírání nájemních smluv na pouhý rok nezůstalo výsadou majitelů činžovních domů, kteří už léta lamentují nad českým právním řádem, jenž jim téměř neumožňuje dostat z bytu problémového nájemníka či neplatiče. Obavy z černých pasažérů v bytových domech převzali také institucionální investoři, kteří v posledních letech začínají vstupovat na tuzemský trh nájemního bydlení. Velcí pronajímatelé proto nyní společně navrhují zásadní právní změny.
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Jestliže dostanete výpověď z nájmu, máte právo proti ní podat námitky. A pronajímatel má podle občanského zákoníku povinnost vás ve výpovědi o této skutečnosti informovat. Jinak je podle dTestu výpověď neplatná.
Pronajímat byt není nic neobvyklého. Dělá to spousta Čechů. Jak si ale poradit s nájemníky, kteří nám dluží na nájemném? A navíc se nehodlají vystěhovat?
Mnohá města zpřísňují podmínky pro zprostředkování ubytování přes aplikaci Airbnb, sama firma se jim nyní rozhodla vyjít vstříc a představila své návrhy na vytvoření pravidel svého fungování.
Možná to znáte z vlastní zkušenosti, koupili jste si byt a měsíčně platíte nemalou hypotéku. Jenže! Pak si třeba najdete nového partnera, sestěhujete se k sobě a druhý byt se rozhodnete pronajímat. Nájemník však po čase začne platit se zpožděním, nebo jen částečně a nakonec jeho platby ustanou úplně.
Sněmovna se bude muset znovu zabývat stanovením nájemného, na němž se po skončení deregulace nedohodnou majitel bytu s nájemníkem. Senát jí totiž vrátil upravenou novelu občanského zákoníku, která změny obsahuje. Týkají se třeba postupu soudu, který by měl rozhodovat v případě nedohody o nájmu.
Sestra prodává chatu na Vysočině prostřednictvím místní realitní kanceláře a požádala mne, abych jí sehnala ještě nějakou pražskou realitní kancelář, která by jí chatu pomohla dobře prodat. Můžete mi poradit, jak postupovat?