jak žádat o občanku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak žádat o občanku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bankovní identita se letos stává novou digitální „občankou“ vůči státu i soukromým firmám. „Její kouzlo spočívá v jednoduchosti, dostupnosti a bezpečnosti,“ říká Martin Medek, ředitel otevřeného bankovnictví České spořitelny.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
„Off-line a on-line svět se prolínají. Povědomí a ostražitost jsou alfou a omegou kybernetické bezpečnosti,“ říká v rozhovoru expert na cyber security Karol Suchánek. Přitom je stále velmi podceňovaná.
Ještě před dvaceti lety musel mít každý občan svůj občanský průkaz neustále u sebe. Byť už jsou pravidla mírnější a legitimovat se lze například i cestovním pasem, platnost průkazu je nutné si ohlídat. Co dělat, když se občanský průkaz ztratí a kde požádat o jeho výměnu, když potřebujete nový? V článku vám poradíme, jak vyřídit občanku hladce a bez zbytečných komplikací.
Projekt Stužák, aneb Studenti žákům, vznikl na podzim roku 2016 jako seskupení vysokoškoláků, kteří chtěli změnit lhostejný přístup mladých k věcem veřejným. Po roce a půl fungování přišly první velké úspěchy — Stužák získal cenu Gratias Tibi pro aktivní mladé lidi v kategorii do 30 let a dostal se se svým workshopem do Štrasburku na European Youth Event. S Barborou Urbanovou, předsedkyní spolku, jsme se sešli na konferenci Kdo jiný?, věnované právě iniciativám aktivních mladých lidí. V rozhovoru jsme se ...
Lákadlem pro podniky je systém zdanění, neobvyklý ve srovnání se světem. Zájem českých firem o něj, na kterém se shodují poradenské firmy, se promítl do 120 společností se sídlem v pobaltské republice.
Barbara Havelková je odborná asistentka na Lincoln College oxfordské univerzity, dále také vyučuje na Právnické fakultě UK. Dlouhodobě se zaměřuje na antidiskriminační právo, postavení genderu v rámci práva a na feministické právní studie. Letos jí také vyšla nová kniha Gender Equality in Law. Uncovering the Legacies of Czech State Socialism (Genderová rovnost v právu. Odhalení dědictví českého státního socialismu). V rozhovoru pro TST jsme se například dostali k tématu sexistického humoru, který můžeme ...
Občanské průkazy a cestovní doklady by lidé od roku 2018 mohli dostat ještě ve stejný den, kdy si podají žádost. Počítá s tím novela zákona, kterou připravuje ministerstvo vnitra. V rozhovoru s ČTK to řekla náměstkyně ministra pro veřejnou správu Jana Vildumetzová.
„Internet může být škodlivý, pokud se my sami neposuneme a nepochopíme, jak s ním pracovat. Neuvědomíme si jeho dobré vlastnosti a jeho nevýhody zároveň. Já se počítám už do generace X, ale máme tu děti milénia, generaci Y. Ta se s internetem narodila, s internetem vyrostla a v budoucnu ho posune daleko dál, než si dokážeme představit,“ říká Ivan Bartoš, IT odborník a člen mediálního odboru České pirátské strany.
Bývalý českobudějovický primátor Juraj Thoma má jít podle dnešního rozsudku na pět let do věznice s dozorem za zneužití pravomoci úřední osoby. Soud také rozhodl, že má zaplatit škodu přes 12,5 milionu korun a pět let nesmí vykonávat funkce ve veřejné správě. Advokát obžalovaného se proti rozsudku odvolal. Státní zástupce si ponechal zákonnou lhůtu na rozmyšlenou.