jak zaplatit pokutu v euro do nemecka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak zaplatit pokutu v euro do nemecka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací vůbec. Není divu – dlouhé pobřeží, krásné hory, historické památky a výborné jídlo tvoří ideální dovolenkový mix. Chystáte se do Itálie autem? Přečtěte si, kudy jet, na kolik vás cesta vyjde a další důležité informace, které byste před výjezdem měli vědět.
S papírovými kupony jsme se nadobro rozloučili a od roku 2021 už si můžeme koupit dálniční známku jen v elektronické podobě. Pro rok 2023 se toho u známek moc nemění – zůstává stejný formát, způsob nákupu, a navzdory původním předpokladům také cena. Ta by se měla naopak razantně zvýšit v roce 2024. Kolik dálniční známka stojí, kde ji koupit, kdo jezdí po dálnicích zdarma a jak řeší poplatky další státy střední Evropy?
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Drtivá většina českých firem a podnikatelů, kteří to v oblasti informačních technologií dotáhli nejdál, nemá kořeny v divokém porevolučním dění, privatizacích a paktech s politiky. Až na výjimky je to nová generace kapitalistů, kteří se vypracovali díky dobrému nápadu, napojení na světové trhy a rizikový kapitál ze Silicon Valley, New Yorku nebo Londýna. Od státu chtějí většinou jediné – průhledné podnikatelské prostředí, a zejména kvalitní vzdělávání.
Na volném trhu prohrávají na plné čáře. Jsou výrazně dražší, jejich dobíjení zabere více času než tankování u benzinky a také jejich dojezd je oproti vozům se spalovacím motorem kratší. Přesto jde o budoucnost, na kterou sází drtivá většina automobilek. Ne že by si tuto cestu samy vybraly. Přinutily je k tomu regulace, za nimiž stojí boj proti globálnímu oteplování. „Elektromobilita je jako rozjetý vlak, který neustále zrychluje. A to nejen kvůli regulacím, ale dnes už také díky investicím,“ vysvětluje ...
Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy korun) za to, že při prodeji reklamy upřednostňovala své vlastní produkty před klientskými, a zneužívala tak svého postavení na trhu on-line reklamy. Americký gigant zároveň souhlasil, že dosavadní praxi změní, oznámil francouzský úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Konflikt mezi Evropskou unií a farmaceutickou společností AstraZeneca o dodávky vakcín proti koronaviru přerostl v posledních dnech do ostré mezinárodní hádky. Tu navíc poznamenal jeden hodně nešetrný diplomatický přešlap předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Ačkoli tato epizoda pobrexitové vztahy mezi Bruselem a Londýnem rozhodně nevylepšila, podle expertů se není čeho obávat.
Motor české ekonomiky – automobilový průmysl – se zadrhává. „Problém je vidět hlavně na subdodavatelích. Ti už začínají propouštět a my vidíme nárůst jejich krátkodobých provozních úvěrů, o padesát procent meziročně,“ říká člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl a dodává: „Firmy, co vyrábějí díly, přestávají poptávat investiční úvěry ve prospěch krátkodobého financování. Je vidět, že se dostávají do potíží s marží a s penězi.“
Zřícení mostu Morandi na dálnici A10 přijde provozovatele, společnost Atlantia, jejímž hlavním akcionářem je rodina Benetton, velmi draho. Nejde o 150 milionů eur pokuty za nedostatečnou údržbu či za odškodnění obětí a rekonstrukci, ale o to, že přijde o koncesi na více než tři tisíce kilometrů dálnic, které byly svého času privatizovány. A koncese je, jak se v Itálii říká, slepice snášející zlatá vejce. Celkem sedm tisíc kilometrů dálnic řídí 17 koncesionářů, ve skutečnosti je vše v rukou tří největších ...