jak zaplatit pokutu v euro do nemecka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak zaplatit pokutu v euro do nemecka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Konflikt mezi Evropskou unií a farmaceutickou společností AstraZeneca o dodávky vakcín proti koronaviru přerostl v posledních dnech do ostré mezinárodní hádky. Tu navíc poznamenal jeden hodně nešetrný diplomatický přešlap předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Ačkoli tato epizoda pobrexitové vztahy mezi Bruselem a Londýnem rozhodně nevylepšila, podle expertů se není čeho obávat.
Motor české ekonomiky – automobilový průmysl – se zadrhává. „Problém je vidět hlavně na subdodavatelích. Ti už začínají propouštět a my vidíme nárůst jejich krátkodobých provozních úvěrů, o padesát procent meziročně,“ říká člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl a dodává: „Firmy, co vyrábějí díly, přestávají poptávat investiční úvěry ve prospěch krátkodobého financování. Je vidět, že se dostávají do potíží s marží a s penězi.“
Zřícení mostu Morandi na dálnici A10 přijde provozovatele, společnost Atlantia, jejímž hlavním akcionářem je rodina Benetton, velmi draho. Nejde o 150 milionů eur pokuty za nedostatečnou údržbu či za odškodnění obětí a rekonstrukci, ale o to, že přijde o koncesi na více než tři tisíce kilometrů dálnic, které byly svého času privatizovány. A koncese je, jak se v Itálii říká, slepice snášející zlatá vejce. Celkem sedm tisíc kilometrů dálnic řídí 17 koncesionářů, ve skutečnosti je vše v rukou tří největších ...
Vjíždíte do křižovatky a na semaforech svítí červená. Máte dvě možnosti – počkat na zelenou nebo nerespektovat pravidla a zakázaným projetím na červenou ohrozit sebe i ostatní. Jak byste se zachovali? Nejspíše byste pár minut počkali, až se na semaforu objeví zelená barva, a až poté se rozjeli. Čeští politici nám ale minulý týden ukázali, že budou raději jezdit na červenou, než se řídit platným právem.
Francouzský soud dnes potrestal amerického provozovatele internetové taxislužby Uber Technologies pokutou 800 tisíc eur (21,6 milionu korun) za nelegální provozování přepravy. Pokuty v rámci prvního trestního případu v Evropě proti této firmě dostali také dva francouzští manažeři Uberu, informovaly zahraniční agentury.
Evropský azylový systém je třeba reformovat, nový návrh Evropské komise je ale nedostatečný a nápad, že země se budou moci z přijetí uprchlíků vykoupit, je nepřijatelný. Shodla se na tom většina europoslanců, kteří ve Štrasburku debatovali o změnách takzvaného dublinského systému, podle něhož žádost o azyl řeší stát, kde se uprchlík poprvé dostane na území Evropské unie.
Německá policie začíná v letošním roce poprvé využívat úsekové měření rychlosti na silnicích. Pilotní projekt se spouští v Dolním Sasku a pokud pomůže ke snížení počtu dopravních nehod na sledované silnici, měla by se tato technika rozšířit v celém Německu. Kritici opatření však varují, že úsekové měření může narušit ochranu osobních údajů, což je v zemi citlivé téma. Češi vyjíždějící do zahraničí se také musí připravit na vyšší cenu dálničních známek v Rakousku.
Automobilka Volkswagen kvůli skandálu s falšováním emisí zhoršila výhled hospodaření a ve třetím čtvrtletí si dá stranou 6,5 miliardy eur, aby měla na zaplacení očekávané vysoké pokuty. Koncern přiznal, že softwarem určeným k falšování testů emisí bylo po světě vybaveno 11 milionů aut. Problematické naftové motory dříve montovala také Škoda. Volkswagen začaly vyšetřovat i další státy, akcie firmy dál padají. Zároveň se objevily spekulace o odvolání šéfa skupiny Martina Winterkorna.
Francouzská ústavní rada, zastávající funkci nejvyššího soudu v zemi, zamítla žádost americké firmy Uber, která zajišťuje přepravní servis, o zrušení nového zákona zpřísňujícího již tak vysoce regulovanou taxislužbu v zemi. Norma byla přijata parlamentem s platností od 1. ledna právě kvůli Uberu, proti jehož konkurenci se vzbouřili místní taxikáři. Americká společnost chtěla, aby byl zákon označen za neústavní.
Strojírenská skupina Škoda Transportation završuje nejúspěšnější rok v historii. Na trhy mnoha zemí dodala přes sto tramvají a na tři sta trolejbusů, v plném proudu je výroba vlaků pro Deutsche Bahn. Přesto není generální ředitel Josef Bernard zcela bez starostí. Pozorně sleduje například arbitráž s Českými drahami nebo schvalovací procesy v Německu. „Několik desítek tisíc lidí je závislých na tom, jak se bude byznysu dařit. Udělám vše pro to, aby byl úspěšný,“ říká plzeňský patriot Bernard.