jak zjistit majitele bankovního účtu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak zjistit majitele bankovního účtu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bývalý model Milan Polák před čtrnácti lety založil plzeňský obchod s módou Different. Loni v červnu udělal druhý důležitý krok ve své kariéře - spojil se s Tomášem Raškou z Natlandu a vstoupil do společnosti Zoot, aby ji postavil zpět na nohy. Letos Polák i Raška spojili své síly s módními obchody Bibloo a Urban Store, aby společně vytvořili největší českou módní skupinu a mohli konkurovat i velkým zahraničním hráčům jako Zalando či About You. Spolupracovat budou i s Karou, kterou oživuje právě Natland ve...
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Cenová hladina německých nemovitostí je v mnohém srovnatelná s českou. „Pokud ale investor vzhledem k vyšší kupní německé síle očekává, že výnos z nájmu bude vyšší než v Česku, bude zklamaný. V řadě měst si lze pronajmout byt za stejnou nebo i nižší částku než v obdobné lokalitě v Česku,“ říká Jiří Hommer z plzeňské realitní kanceláře Hommer reality & finance, která má s německým trhem dlouholeté zkušenosti. Investoři se tak musejí spokojit s výnosem kolem dvou až tří procent ročně.
Dramatický růst cen energií na přelomu roku pořádně zamával energetickým trhem. „Všichni se začali bát o existenci a toho, co se bude dít. Neznám na trhu dodavatele, kterého by aspoň částečně nevyděsilo, co se s těmi cenami dělo,“ říká majitel obchodníka s energiemi Bohemia Energy Jiří Písařík v rozhovoru o konkurenčním boji na trhu, akvizicích, sporu s Tomášem Bártou o desetinu společnosti nebo o zájmu firmy vstoupit do bankovnictví.
Realitní makléři se v Česku netěší zrovna valné pověsti, někteří z nich totiž sklouzává k nekalým praktikám. Jsou to třeba nenápadné lístečky ve schránkách nebo sliby exkluzivity. Stačí málo a majitel i kupující mohou prodělat. Na jaké triky si dát pozor?
Zdravě jíst, nepít alkohol, chodit cvičit, udělat si pořádek ve financích. To jsou jedny z nejčastějších novoročních předsevzetí. Co se peněz týká, podle průzkumů si takové předsevzetí dávají až tři pětiny Čechů. Často je ale po pár týdnech potká podobný osud jako plány ohledně zdravého životního stylu. Přitom už i minuta času denně, kterou osobním financím věnujete, může přinést pozitivní výsledky, což je o poznání snazší než chodit dvakrát týdně do posilovny.
Šéf Moneta Money Bank Tomáš Spurný vítá zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami nejen proto, že každým zvýšením o čtvrtinu procenta vzrostou výnosy banky až o sto milionů korun. „Nízké úrokové sazby v Evropě ničí střední třídu,“ zdůrazňuje Spurný v rozhovoru o vývoji úrokových sazeb, trhu s hypotékami nebo o potenciálu České republiky.
Lidé ze střední a východní Evropy drží v hotovosti zhruba dvě třetiny svých úspor a jen zbytek připadá na investice, zjistila Italská UniCredit. Na Západě je to přesně naopak. Výsledkem je, že zatímco majetek rakouských a německých domácností dosahuje 130 procent HDP, průměr tohoto ukazatele v postkomunistickém regionu je pouhých 28 procent. Proč to tak je? Investice jsou prostě pojem, který mnoho lidí odrazuje a kterého se bojí. Zbytečně. K tomu, abyste se nemuseli bát, že se nebudete dobře orientovat na ...
Letos o prázdninách nabídla Komerční banka (KB) svým klientům v rámci mobilní bankovní aplikace Mobilní banka Business možnost potvrzovat platební transakce otiskem prstu.
Finanční úřady si často zjednodušují práci a raději skočí na firmu, která s majetkem nikam neuteče, než aby šly po skutečných podvodnících. Takzvané zajišťovací příkazy pak dopadají na normálně a dlouhodobě fungující firmy místo toho, aby dopadly na prázdné skořápky, jež neodvedly DPH. Upozorňuje na to Jiří Žežulka, který do roku 2014 šéfoval finanční správě.