jak změnit trvalé bydliště - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak změnit trvalé bydliště, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kromě toho, že musí být do 20. ledna oficiálně předána moc novému americkému prezidentovi Joeu Bidenovi, musí se ten odcházející, tedy Donald Trump, ke stejnému datu vystěhovat z Bílého domu. Odcházení Trumpa, který s výsledky voleb nesouhlasí, ale zdaleka nejde jako po másle. A teď se komplikují i plány ohledně jeho nového bydliště.
Nové technologie posouvají vpřed bankovní a finanční služby. Kde jsou ale hranice tohoto rozvoje a co můžeme očekávat v budoucnosti? Přesune se vše do digitálního prostředí a pobočky takřka vymizí? „Musíme mít výborné digitální kanály, ale pořád existují životní situace, při kterých klient ocení kontakt s poradcem na pobočce,“ říká Markéta Klučková, která má v České spořitelně na starost pobočkovou síť a inovace, digitalizaci, distribuci a technologie.
Příspěvek na bydlení je dávkou, která pomáhá rodinám nebo jednotlivcům, pokud nevychází se svými příjmy. Příspěvek by měl pomoci pokrýt náklady na bydlení. Neznamená to ale, že by na dávku dosáhl každý, kdo má malý příjem. Pochopitelně to má své podmínky.
Exekutorská komora, neziskové organizace, vládní ČSSD a většina opozičních stran usiluje o zavedení teritoriality exekutorů. Jde o to, aby exekuce byly přidělovány nezávislými soudy rotačním systémem. Nyní si exekutory vybírají věřitelé. „Tento systém fungující dvacet let koncentruje osmdesát procent všech pohledávek mezi několik exekučních úřadů. Výběr exekutorů je neprůhledný,“ kritizuje současný stav exekutor a mluvčí Platformy za teritorialitu Petr Kučera. O změnu exekučního řádu má středu 10. června ...
Dokument v síti, o kterém se mluví už několik měsíců, vstupuje ve čtvrtek do kin. Vít Klusák s Barborou Chalupovou v něm názorně a emotivně odhalují, jak funguje kybergrooming, tedy jak se někteří lidé tím nejpokleslejším způsobem snaží získat pozornost uživatelů internetu. Tři dívky, kterým filmaři vytvořili online profily teprve dvanáctiletých dětí a jež následně sexuálně obtěžovalo několik stovek mužů, pro potřeby filmu ztvárnily tři herečky, včetně Terezy Těžké. Právě ona a režisér Klusák mluví v ...
Pronajímatel nesmí bránit nájemníkovi v nahlášení trvalého pobytu. A to ani ve chvíli, kdy nájemní smlouva obsahuje ustanovení, které zřízení trvalého pobytu zakazuje. dTest radí, co je třeba učinit k přihlášení k trvalému pobytu v nájemním bytě. Proč mají pronajímatel z nahlášení trvalého pobytu obavy? Jak může pronajímatel zrušit nájemníkovi trvalý pobyt po skončen nájmu?
V Praze reálně žije 1,55 milionu lidí. Je to zhruba o 250 tisíc lidí více, než kolik uvádí Český statistický úřad (ČSÚ). Poptávka po bydlení je tedy větší, než lze usoudit ze statistiky. Vyplývá to z analýzy společnosti CE-Traffic, kterou zveřejnil pražský magistrát. Podle primátorova náměstka pro územní plánování Petra Hlaváčka (za TOP 09) se město musí zaměřit na rozvoj rozsáhlých brownfieldů, které jsou už léta bez využití.
Změna trvalého bydliště může znamenat spoustu nepříjemně strávených chvil na úřadech. Je proto důležité mít vše připravené tak, aby vás u přepážek nic nepřekvapilo a vše klaplo hned na první pokus. Co je třeba udělat pro změnu trvalého bydliště? Kam je potřeba se vydat a co mít s sebou? Jak dlouho trvá zařízení potřebných dokladů a jak to probíhá u dětí, důchodců či při stěhování do zahraničí? To vše se dozvíte v článku.
Nárůst cen za nájemní bydlení v Praze dosahuje absurdních čísel. O tom, jak tento problém dopadá na život studentů v hlavním městě, jsme čtenáře informovali výzkumem v září minulého roku. V článku z února tohoto roku jsme pak psali o stavu studentských kolejí. Rostoucí cena nájmů je však podle magistrátu hlavního města přirozeným výsledkem střetu nabídky a poptávky. Zásahy ze strany města do tohoto procesu by podle Martina Červinky, který je vedoucím sekretariátu náměstka primátora hlavního města Prahy ...
Britská vláda premiérky Theresy Mayové dnes večer podle očekávání přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Pro vyslovení nedůvěry vládě v Dolní sněmovně hlasovalo 306 poslanců. Vládu naopak podpořilo 325 zákonodárců. K vyslovení nedůvěry bylo potřeba 318 hlasů.