jak zvládat stres - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak zvládat stres, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Svět čeká šílený dluh a zpomalí se globalizace,“ předvídá dlouholetý nejvýše postavený Čech ve vedení Microsoftu Jan Mühlfeit. Dnes radí olympionikům i top manažerům. „Neuroplasticita je schopnost mozku přeskládat spojení v závislosti na tom, jak přemýšlím, co dělám a v jakém jsem prostředí,“ radí, jak získat mentální odolnost v době covidu.
Jen málo firem může říct, že jejich rozvoji pomohla až pandemie koronaviru a že díky ní byly ve správný čas na správném místě. Berlínský startup CoachHub, který poskytuje on-line kouče manažerům, ale právě díky krizi vystřelil mezi světovou špičku. Aktuálně patří k nejrychleji rostoucím německým startupům a na konci roku 2020 nalákal velké investory, kteří do něj vložili kapitál v přepočtu za necelých 700 milionů korun.
Češi v posledních měsících více šetří. Vede je k tomu obava ze ztráty zaměstnání a nejistota dalšího ekonomického vývoje. Peněžní polštář má ale jen minimum domácností. Důvodem je nízký příjem i finanční negramotnost.
Otužování pomáhá v boji (nejen) proti covidu, a navíc díky této aktivitě získáte sledující na Instagramu. Znáte jméno Wim Hof? Je to muž, který přesvědčuje civilizaci, že nepohodlí je třeba. Vydržel dvě hodiny v ledu a chce i vás naučit otužovat se. Moderně. Pomocí aplikace v mobilním telefonu.
Skupina DRFG byznysmena Davida Rusňáka vidí řadu příležitostí v nemovitostech a telekomunikacích. Chystá miliardové projekty v Polsku a na Slovensku s Panattoni a také v byznysu kolem 5G sítí. „Chceme dál navyšovat tržní pozici. Snižování dluhu teď není aktuální,“ říká zakladatel a spolumajitel skupiny David Rusňák.
Více než polovina Čechů spoléhá pro případnou druhou vlnu Covid-19 na úspory. Z průzkumu poskytovatele půjček Provident Financial a společnosti NMS Market Research však vyplývá, že ideální finanční polštář, kterým je šestinásobek měsíčního výdělku, má naspořeno 17 procent Čechů. Průzkum se uskutečnil v červnu mezi 600 respondentů.
Zvyšující se nároky, překotné tempo současné doby, nejistota budoucího povolání. To vše zahlcuje dnešní vysokoškolské studenty. Nadměrný stres se pro mnohé z nich stává každodenní realitou, dlouho pak na sebe nenechá čekat rozvoj úzkostí až deprese. Pozornost tuzemských médií si v poslední době získal tragický příběh studenta práv, který neunesl neúspěch u státnic a vzal si život. Spojení slov student, deprese či sebevražedné myšlenky jsou však v titulcích k vidění stále častěji. Kam se mohou obrátit ...
České zdravotnictví potřebuje stále více peněz. Šéf rezortu Adam Vojtěch tvrdí, že nějaké lze ještě najít ve větší efektivitě uvnitř systému, ale nové zdroje budou muset přijít i zvenčí. Nebrání se ani debatě o zvýšení spoluúčasti pacientů, ačkoli konkrétní kroky mu zakazuje programové prohlášení vlády. „Chtěl bych svolat kulatý stůl zástupců všech stran a bavit se o tom, co jsou schopni akceptovat,“ říká Vojtěch.
Asi všichni se shodneme, že podrobnosti o našem zdraví bychom nechtěli nosit vypsané na čele. I podle evropské legislativy je zdravotní stav citlivý údaj patřící do soukromé sféry a zasluhující zvláštní ochranu před sdělováním třetím osobám. Musí to tak však být vždy? Na zdravotním stavu našich i světových politiků závisí mnoho, někteří z nich mohou ostatně jedním pokynem vyvolat válku či jinou katastrofu. Pro jejich kontrolu tu máme veřejnost, která zároveň rozhoduje o tom, jak dlouho politici v dané ...
Celý život věnoval technologiím, především robotům s umělou inteligencí. Dnes má Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, velkou radost z významných pokroků v oblasti člověkem tvořených inteligentních strojů. Zároveň ale neskrývá strach z těch s lidskou tváří a z podceňovaných investic do bezpečnostních systémů.