jaké doklady k žádosti o důchod - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jaké doklady k žádosti o důchod, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V roce 2023 chce stát podle svých plánů vyplatit měsíčně na příspěvcích na bydlení okolo 1,1, miliardy korun. Kromě navýšení se sjednotila také pravidla pro získání příspěvku na bydlení pro lidi v Praze a ve zbytku České republiky. Jak? Kdo může o příspěvky na bydlení žádat a jak se vypočítají?
Důchodový věk se blíží a začínáte si zjišťovat, jak vlastně o důchod požádat? Co všechno budete k vyřízení potřebovat? Jak dlouho trvá schválení žádosti o vyplacení důchodu a nastal vůbec ten správný čas, kdy můžete do důchodu nastoupit?
Úřady přijaly k dnešnímu odpoledni přes 70 tisíc žádostí o jednorázový příspěvek 5000 korun pro více než 100.000 dětí. Řekla to mluvčí ministerstva práce Eva Davidová. Podávání žádostí provázely potíže. Aplikace měla výpadky. Přihlášení přes elektronickou identitu trvalo kvůli náporu déle, kapacita systému nestačila. Fronty se tvořily i v některých Czech Pointech, kde lidé mohou o dávku žádat osobně. Velký zájem očekává vedení ministerstva i v dalších dnech. Resorty práce a vnitra se dohodly podle mluvčí ...
Příspěvek na bydlení je dávkou, která pomáhá rodinám nebo jednotlivcům, pokud nevychází se svými příjmy. Příspěvek by měl pomoci pokrýt náklady na bydlení. Neznamená to ale, že by na dávku dosáhl každý, kdo má malý příjem. Pochopitelně to má své podmínky.
Někdy je nutné pečovat o blízkého člena rodiny. Bude mít tato doba, kdy nemůžeme chodit do práce, nějaký vliv na náš budoucí důchod? V jakých případech a za jakých podmínek se doba péče pro nárok na důchod a jeho výši započítá?
Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete ve Slovenské a České republice? Pokud by se vám hodily informace o důchodových nárocích v obou státech, pak vězte, že 22. listopadu 2018 pořádá Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociální pojišťovna (SP) další společný poradenský den. Ten se uskuteční na okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) v Uherském Hradišti.
Především pro tzv. pendlery (ale nejen pro ně) bude zajímavý letošní mezinárodní poradenský den, který se uskuteční ve středu 6. června 2018 ve Vídni. Setkání se mohou zúčastnit všichni, jimž se blíží důchodový věk, pracovali nebo pracují v Česku a v Rakousku, a chtějí například vědět, jak se jim budou započítávat odpracované roky do důchodu.
Odchod do důchodu není úplně jednoduchou záležitostí, a to hlavně co se dokládání různých dokumentů týče. Také bychom měli vědět, jaká jsou naše práva a povinnosti.
Úmrtí některého z rodičů je bezesporu tragédii. A nejen po citové, ale i finanční stránce. Co se bude dít s nezaopatřeným dítětem? Má nárok na nějakou dávku? Pro tyto děti tu je sirotčí důchod. Neznamená to ale, že jej dostane každé dítě, kterému zemře rodič. Je potřeba splnit jisté podmínky.
Letos již potřetí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bezplatně zasílá přehledy „důchodového konta“ lidem předdůchodového věku. Automaticky je tento rok obdrží muži narození v roce 1956 a ženy narozené v roce 1959. Dostanou je na adresu trvalého bydliště nebo do své datové schránky.