Jaké obchody budou zavřené - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jaké obchody budou zavřené, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká spořitelna se v pátek přidala k ostatním největším tuzemským bankám, které ohlásily za loňský rok propad konsolidovaného zisku o desítky procent. Důvodem jsou především opravné položky a nižší výnosy z úvěrů. Dopady pandemie podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila urychlí konsolidaci na trhu. „Banky si čím dál častěji konkurují s velkými digitálními firmami typu Apple a Amazon, a musí kvůli tomu hledat možnosti, jak snížit své náklady,“ říká.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Pandemie tvrdě zasáhla automobilky i jejich zavřené autorizované prodejny. Systém fungování vztahů výrobců a dodavatelů se bude muset změnit, aby byl dostatečně efektivní. „Zatím platí, že v cizině obvykle vyrábějí nejrůznější součástky v tak velkém množství, že je prodají o tři koruny levněji než ten, kdo je produkuje u našeho areálu,“ říká šéf Toyoty ČR Martin Peleška, podle něhož, když se ekonomika rychle neotevře, je ve vážném ohrožení pětina dealerství všech značek.
Vyjednávači Velké Británie a Evropské unie uzavřeli koncem minulého roku obchodní dohodu. Díky na poslední chvíli sjednanému dokumentu odpadla hrozba zavedení cel, přesto bude obchod s ostrovy výrazně komplikovanější. „Největší obavu mám o automobilový průmysl. Propad prodejů nových vozů v Británii byl loni největší od roku 1943. Mám strach o export nejen Škody, Hyundai a Toyoty, ale i výrobců například pneumatik a dalších dílů,“ přiznává Jiří Rak, ředitel kanceláře CzechTrade pro Velkou Británii a Irsko.
Prodej tužek vázne, ale hospodaření celého holdingu Koh-i-noor za rok 2020 rozhodně ztrátové nebude. Skupina naopak dál investuje a je připravena – pokud krize přinese příležitost – i na další nákupy. „Sice jsem se někde dočetl, že jsme zchudli, ale opak je pravdou. Když to někdo posuzuje z hlediska tržní hodnoty, tak možná ano, ale na to my si nehrajeme,“ říká Vlastislav Bříza, který je spolu se svými dvěma syny majitelem skupiny.
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
V průběhu tohoto týdne budeme mít dostatečně dat, pravil ministr Blatný, abychom viděli, jestli se stal trochu zázrak. Ve chvíli, kdy by se situace nezlepšila, bude potřeba na pondělním jednání vlády přijmout opatření, která budou vracet Česko ke čtvrtému epidemickému stupni. S tím, že se „budeme“ – tedy patrně kabinet – snažit udělat vše pro to, aby mohly být otevřené malé obchody a některé služby.
Rozvolnění koronavirových opatření, které včera oznámila vláda, vypadá po dlouhé době jako jednoznačně krok správným směrem. Ať už v základních parametrech zmírnění restrikcí či v některých detailech. Byť i tady by se daly nalézt mouchy.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Po letech hojnosti, růstu klientů i obratů, narazily letos cestovní kanceláře do koronavirové zdi. „Nezlepší-li se situace v příštím roce, nebudou-li k dispozici vakcíny či rychlotesty u každého letu, tak bude třeba radikálně zúžit byznys. Snížit investice, náklady, propouštět,“ říká majitel cestovní kanceláře Blue Style Imed Jeddai.