jake rozlišení na fotku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jake rozlišení na fotku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
K nejdiskutovanějším tématům v posledních měsících jednoznačně patří umělá inteligence (AI). Pozornost si získává zejména ChatGPT s vytvářením textů. AI ale zasahuje do mnoha dalších sfér. Díky službám, jako je Midjourney, o sobě nahlas dává vědět i v oblasti generování obrázků. Poslední verze Midjourney v5 přichází se snímky, které stěží rozeznáte od klasické fotografie.
Jerry Javornický založil startup Spaceknow s myšlenkou, že snímky z oběžné dráhy mohou sloužit k ekonomickým analýzám. Tuto myšlenku český startup naplňuje a v posledních letech k tomu přidal i druhý segment: obranný průmysl. „Nejsme zbraňový systém, jsme datová firma, ale lidé si uvědomili, že informace je pro ně strašně důležitá a že závislost na tom, že jim tu informaci někdo zprostředkuje, je nekomfortní," vysvětluje posun, který nastal v posledních měsících, zakladatel startupu Jerry Javornický v ...
Má přes 250 tisíc followerů na Insta. Jeho videa viděli miliony lidí po celém světě. Domácí rádia jej ale uznala až poté, co dávno frčel v Německu. Mikolas Josef přitom neodehrál ani jeden sólo koncert. Jaký je svět hudební hvězdy, jejíž kariére je tak trochu obráceně?
Laureát ceny pro nejlepší fotografy světa, také oceňovaný v domácí soutěži Czech Press Photo a nově i držitel ceny mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS Roman Vondrouš v dalším díle seriálu rozhovorů E15.cz s předními českými fotografy. O focení koní na dálku pomocí odpalování, o blýskání do módních kreací diváků i o tom, jak se pro Vondrouše, mimo jiné kmenového fotografa ČTK, změnila a zrychlila doba.
Třetí zářijovou neděli Česká televize odvysílala premiérový díl pořadu To se ví, označeného jako zábavná show, v níž známé osobnosti komentují falešné zprávy. Namísto fake news se ale ČT podařilo odhalit žalostný stav české mediální gramotnosti a všudypřítomný naivní způsob vypořádávání se s dezinformacemi. Vágnost v přístupu k problematice „alternativní pravdy“ je o to nebezpečnější, jelikož se projevuje i ve vysílání veřejnoprávní stanice. Přešlap České televize však nakonec jen odráží všeobecnou ...
Letos se svět smartphonů nesl ve znamení duálních fotoaparátů, rozšířené reality, skleněných konstrukcí a nejnovější umělé inteligence od Huawei. Proto už nyní můžeme říci, jakým směrem se bude ubírat mobilní fotografie v následujícím roce.
TMBK neboli Tomáš Břínek je designér, umělec a hudebník. Proslavil se především kolážemi, které parodují veškeré současné dění a témata, o kterých se mluví. Nebere moc věcí vážně a dělá si srandu z mnohého a mnohých.
Lasvegaský svátek technologií opět odhalil, jaké novinky můžeme v blízké i vzdálenější budoucnosti očekávat v obchodech. Veletrh dříve věnovaný především spotřební elektronice se v posledních letech tematicky výrazně rozšířil a ukazuje stále větší propojenost jednotlivých odvětví. Kromě zbrusu nových audiovizuálních klenotů na něj pronikly v ještě větší míře domácí spotřebiče nebo auta.
Fotky Steva Jobse a Marka Zuckerberga zdobí zdi kreativní digitální agentury v Rangúnu. Její barmský majitel Mjo Mjint Kjo říká, že ho inspirují. Ale ani jeden z těchto Američanů nemusel pracovat v prostředí, kde je internetové spojení tak nespolehlivé, že „přenos souborů“ zhusta zahrnuje převoz elektronických dokumentů po městě taxíkem. Jenže v Barmě je to stále často rychlejší než e-mail.
Energetický regulační úřad (ERÚ) chce usvědčit podezřelé solární elektrárny z neoprávněného pobírání dotací pomocí družicových snímků ze satelitu americké vlády. Snímky, které používá americká armáda, mají ukázat, zda podezřelé solární parky mohly vyrábět proud v době, kdy pobíraly dotace.