jaké vytápění do novostavby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jaké vytápění do novostavby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zákaz provozu kotlů na pevná paliva, které dosahují jen emisní třídy 1 nebo 2, už je na dohled. Přitom stále zbývá vyměnit odhadem 150 tisíc kotlů. S přicházejícími jarními a letními měsíci nastává pro majitele starých kotlů ideální doba pustit se do modernizace topného systému.
Cesta Jana Smoly do vedení cihelen HELUZ začala před dvaceti lety, kdy nastoupil jako mistr výroby v cihelně v Hevlíně. Později se stal šéfem výroby a šéfem závodu, až si ho rodina Heluzova blíže všimla a svěřila mu vedení konglomerátu, který kdysi založili jejich předkové. Dnes má Jan Smola coby ředitel skupiny nejen dokonalý vhled do technické části, ale ví i to, kudy se jeho byznys začne v těžké době ubírat. „Zlepšení přijde, lidé stále nemají naplněnou potřebu bydlení,“ říká muž, který rodinnou firmu ...
Dramatický nárůst cen plynu předznamenal velký investiční boom do výroby tepelných čerpadel, a to nejen u domácností, ale také u výrobců, kteří reagovali zvýšením výrobních kapacit. Některé z nich, jako třeba Acond z Milevska, se dokonce rozhodly výrobu zvýšit i řádově. Útlumu poptávky se po stabilizaci cen plynu nebojí. „Už před ukrajinskou krizí měla Evropská unie jasný plán na odchod od fosilních paliv. Tento proces se nyní ještě urychluje,“ říká šéf a spoluzakladatel společnosti Acond Jiří Hanus v ...
Chcete stavět? Kdo by nechtěl, když se dá za cenu panelákového bytu v Praze vybudovat nízkoenergetická dřevostavba navržená architektem na míru. Vyzkoušeno za vás.
Snaha snížit energetickou závislost na Rusku je velkým tématem, které se řeší nejen na úrovni států, ale také běžných domácností. Východiskem může být přechod z plynu na tepelná čerpadla nebo jiné alternativní zdroje. Příjemným bonusem je fakt, že se jedná o ekologická řešení, která by nás mohla rychleji zbavit závislosti na fosilních palivech, a to nejen těch ruských.
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Stagnující realitní trh tlačí už i na zdánlivě neohrozitelné developery. V důsledku drahých hypoték, jejichž objem se meziročně propadl o 82 procent, lidé nestojí na nové byty fronty před prodejními místy a pouštějí se spíše do renovací svých stávajících domovů. Developeři se proto snaží ke koupi motivovat řadou bonusů. Nejoblíbenějším je podobně jako u jiných produktů akce „dva za cenu jednoho“, i když tím druhým prodávaným kusem nemyslí byt.
Holding Agrofert je největším zemědělcem v České republice. Hospodaří na 120 tisících hektarů vlastní i pronajaté půdy. Letos v létě otevřel dvě velké farmy, které jsou na bázi hi-tech technologií a robotiky. A v září koupil také předního pěstitele chmelu, skupinu Top Hop, díky čemuž se stal českou jedničkou v oboru. Na živočišné produkci vydělává navzdory letošnímu nárůstu nákladů. „Realizační cena mléka vystoupala úměrně k růstu cen vstupů," říká šéf zemědělské divize Agrofertu Milan Škvor.
Přestože tepelná čerpadla dosud patří k nejdražším variantám vytápění, díky nízkým provozním nákladům a státním dotacím nabývají na oblibě. Loni počet žádostí o dotaci na tento tepelný zdroj meziročně vzrostl dokonce o polovinu na 1380. Počet vyplacených dotací se zvýšil o 44 procent na 1036. Vyplývá to ze statistik dotačního programu Nová zelená úsporám, v jehož rámci stát domácnostem proplácí podstatnou část investic do ekologických zdrojů energie.
Kdo letos začíná plánovat stavbu rodinného domu, bude se muset podle některých výrobců topných systémů připravit na dodatečné výdaje až v řádu nižších stovek tisíc korun. Začaly totiž platit přísnější nároky na hospodárnost provozu novostaveb. Nová pravidla měla současně doprovodit úprava vyhlášky o energetické náročnosti budov, která by vstřícněji posuzovala elektřinu jako hlavní zdroj vytápění.