jakou menu do chorvatska - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jakou menu do chorvatska, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Stát deklaruje, že je v rozpočtu historicky největší množství financí pro rozvoj dopravní infrastruktury. Jak tyto peníze efektivně využít a co čeká stavebnictví do budoucna? "Nesmíme zapomínat na výchovu mladé generace stavařů a je nutné smysluplně nakládat se státním rozpočtem i stavebním materiálem," říká předseda představenstva společnosti Strabag Ondřej Novák.
Na letní dovolenou v letošním roce vyrazilo 63 procent dospělých Čechů, což bylo o 14 procentních bodů méně než v loňském roce. Na 73 procent Čechů ji přitom strávilo v ČR, zatímco v loňském roce to nebyla ani polovina. Vyplývá to z průzkumu, který společnost Perfect Crowd uskutečnila pro úvěrovou firmu Home Credit koncem srpna. Hlavními důvody byly jak obava z nákazy koronavirem a menší nabídka vzdálenějších destinací, tak také strach lidí spojený s nastupující krizí.
Privátní letadlo si mohou dovolit jen miliardáři a to nejen kvůli tomu, že pořizovací cena u střední třídy začíná na více než 400 milionech korun. „Na rozdíl od luxusního auta nebo nemovitosti utrácení u letadla samotným nákupem nekončí, ale teprve začíná,“ říká partner společnosti Colibri Aircraft Marián Jančařik .
Po mnoha letech ve veřejném sektoru a korporátu se Vladimír Bezděk stal startupistou a zapojil se do projektu, který umožňuje drobné investice do realit komukoli. Chtěl se zkusit uživit sám, zaštítěn jen svou pověstí a zkušeností. „Kolik stojí postavit se na vlastní nohy? Není to, na co jsem byl zvyklý, ale nevadí. Je to obohacující,“ říká bývalý šéf několika pojišťoven, poradce bankovní rady ČNB a muž, jehož jméno kdysi dalo název vládní expertní komisi pro přípravu penzijní reformy.
Kvůli současné koronavirové krizi přijde společnost Kofola o desítky milionů, řadu věcí bude muset omezit. Jannise Samarase, spoluzakladatele moderní éry této historické nápojové značky a dnes jednoho z největších hráčů na středoevropském nápojovém trhu, to ovšem nechává klidným. „Celá tato krize je jen krátkodobá epizodka v dějinách lidstva a úplné nic v historii planety. Svědčí to o úzkosti ve společnosti. To, co zaplatíme za strach, je neúměrné nebezpečí,“ říká Samaras.
Investiční skupinu RSBC začal budovat poté, co potřeboval spravovat zrestituovaný majetek po předcích. Teď kromě něj vlastní slovinskou zbrojovku Arex, slovinské vinařství Zlati Grič nebo například londýnský start-up Proversity. A v zahraniční expanzi hodlá pokračovat. „Chtěli bychom se zaměřit na akvizice rodinných firem ideálně v Čechách a Německu,“ komentuje plány zakladatel Robert Schönfeld.
Přední skupina e-shopů Mall Group má od letošního roku nového generálního ředitele – internetového matadora Oldřicha Bajera. Jeho ambicí je udělat z holdingu šampiona střední a východní Evropy. „Když se díváme na to, co všechno se bude stěhovat z hlediska zákaznických nákupů na internet, tak plány musejí být jenom ambiciózní,“ říká Bajer ve svém prvním rozhovoru v nové roli.
Z tuzemského politického i ekonomického prostředí lze stále „slyšet“ naprosté ticho ohledně vstupu České republiky do eurozóny. Dostatečně nejsou zmiňovány ani zásadní body, které byly předmětem nedávného zasedání euroskupiny. Až budoucnost ukáže, do jaké míry je například návrh na posílení fiskálního nástroje eurozóny průlomový. Naše úřady se nechaly na oplátku slyšet, že pravidelná zpráva o pokroku pozbývá smyslu a zda vůbec se namáhat jejím vydáváním. Ve světle takto macešsky furiantského přístupu je ...
Bezmála 750 miliard korun získaných z Bruselu za dobu členství Česka v Evropské unii patřilo podle ekonomů mezi tři nejvýznamnější faktory ekonomického vzestupu země za posledních patnáct let. Česko si každoročně polepšilo o padesát miliard korun. Unie se tak ze dvou procent rok co rok podílela na ekonomickém výstupu země. To znamená obdobnou váhu v ekonomice, jakou vytváří v současnosti v Česku dohromady zemědělství, lesnictví a rybářství. Prakticky to jediné, co ekonomové unijním penězům vyčítají, jsou ...