jakub horák - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jakub horák, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko zažívá dva mimořádně nehezké týdny. Mnozí lidé se hrozí války s Ruskem a mobilizace, jiní sledují ještě hlubší dno volební kampaně, než jaké v prezidentském duelu mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem donedávna tušili. Místo sudetských Němců a migrantů, které proti svým soupeřům v minulosti vytáhl končící prezident Miloš Zeman, přišel Babiš s ještě těžším kalibrem válečných útrap. Jeho soupeř Pavel zachoval klid, byť na kousavosti vůči šéfovi ANO v posledních dnech přidává.
Marek Prchal byl svými kolegy obětován jako hlavní padouch politického marketingu. Organizace Art Directors Club Czech Republic (ADC) sdružující reklamní profesionály ho vyloučila. Zároveň se v klubu dohodli na sestavení etického kodexu pro politickou reklamu. Podobné gesto ale mělo přijít už před lety. Politický marketing je vychýlený roky a útočí na ty nejnižší pudy.
Nebývale ostrá kampaň proti Petru Pavlovi, těsnému vítězi prvního kola volby prezidenta, kterou spustil jeho soupeř Andrej Babiš, zřejmě zůstane bez adekvátní odpovědi. Na billboardy s nápisy „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš“ zatím nebude Pavlův tým reagovat v podobném rozsahu a duchu, tedy velkoplošnou propagací s konfrontační rétorikou. Plyne to z reakcí členů týmu.
Přímá prezidentská volba získala ve třetí repríze v Česku pomalu parametry reality show, je to taková lepší nebo horší Stardance, podle obsazení. A lid, který během sametové revoluce nebo pozdějších protibabišovských a protizemanovských protestů proslul recesí a jemným humorem, si nenechává v této estrádě ujít příležitost se opět dobře pobavit.
V britských novinách bývají delší články označeny jako „long read“ – delší čtení. Je to varování před nebezpečným duševním výkonem, který by vás mohl vyděsit. Jako na něco velmi vzdáleného si pamatuji na dobu, kdy jsem každý týden přečetl jednu knihu. Teď taky hodně čtu – především statusy všemožných lidí na sociálních sítích –, namlouvám si, že monitoruji situaci ve společnosti. Není to samozřejmě pravda. Pro to, co dělám, je prokrastinace ještě velmi slušný termín.
Tento týden světová burza zažila bleskový pád na některých evropských indexech. Například pákový německý index GER40 klesl o 250 bodů a poté se téměř okamžitě vrátil. Rovněž francouzský FRA40 a další významné evropské indexy zaznamenaly totéž. Ukázalo se totiž, že zaměstnanec Citigroup se omylem přeťukl při zadávání pokynů do počítače a vymazal tím během chvilky hodnotu 300 miliard dolarů.
Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář odletěl minulou středu do katarského Dauhá a podle Hradu tam jel z pověření prezidenta Miloše Zemana osobně pozvat katarského emíra do České republiky. Cíl Hradu je jasný – ukázat prezidenta jako mocného hráče.
Politici, osobnosti světa byznysu i vědci bezprostředně po tragické události vyjadřovali soustrast pozůstalým Petra Kellnera, který tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce. Petr Kellner byl mediálně známou osobností, své soukromí si ale pečlivě střežil a do médií se nevyjadřoval. Kondolence částečně odkryly, jaký člověk Kellner vlastně byl.
Často se objevují komentáře o tom, že máme být tolerantní, že lidé mají prostě jen „jiný názor“. Jistě, antiteze jsou užitečné, ostatně jen tak může proběhnout syntéza. Nicméně nežijeme v dokonalém světě filozofů a nehledáme pouze pravdu, sledujeme i vlastní geopolitické a reálné zájmy. Putin a spousta Rusů mají zcela pochopitelně „jen jiný názor“. Je přirozené, že kdo měl impérium, teskní po něm a chce ho obnovit. Jejich názor ale není příznivý pro naši budoucnost.
Kdy měl za posledních šedesát let někdo důvod být Čechům za něco vděčný? Myslím že nikdo. Nádherná solidarita, kterou projevujeme lidem z bombardované Ukrajiny, je velká příležitost pro nás.