jaký jsou plusy a minusy evropské unie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jaký jsou plusy a minusy evropské unie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Když se v Česku někdo z politiků či centrálních bankéřů otře o euro, obvykle je společná měna terčem kritiky a palce mocných ukazují dolů. Euro prostě nemá v Česku daleko k neslušnému slovu. „Mrzí mě, že se tu vůbec otázka eura nepokládá. Andrej Babiš pod vlivem toho, co si myslí jeho voliči, vůbec diskuzi o euru nepřipouští, a tudíž vláda o tom nemluví, chtěla by to téma vytěsnit. Sem tam k tomu dá nějaké vyjádření centrální banka, které je obvykle silné, ale zcela postrádá argumenty,“ říká europoslanec a...
Ekonomická reforma je jedním z jeho hlavních témat. V porevolučních letech s ní nejprve radil místopředsedovi slovenské vlády, pak se stal ministrem privatizace Slovenska a později o ní i přednášel na univerzitě. „Kuponová privatizace nedopadla tak dobře. Rozdělení majetku sice proběhlo rychle, transparentně a spravedlivě, ale jelikož chyběla regulace kapitálového trhu či ochrana minoritních akcionářů, tak se pak dělo všelicos,“ říká Ivan Mikloš, který pak zastával i funkci slovenského ministra financí.
Po letech budování se zbavil svého byznysu a stal se ministrem průmyslu ve vládě Andreje Babiše. Spadá pod něj agenda drahých mobilních dat, nejen jaderná energetika, exportní politika, start-upy, inovační strategie a další. Za své si vzal vytvoření Národní hospodářské strategie 2030, kterou představí do konce roku. „Dlouhodobý cíl v rezortu nezažiju, nevím, jak dlouho tu budu. Chci udělat co nejvíc, aby tu po mně bylo na čem stavět a nezbyla jen spálená země,“ říká Karel Havlíček.
Na jeho mandolíny a banja hrají hvězdy amerického bluegrassového nebe, z českých muzikantů mají jeho nástroje Ivan Mládek či Jiří Suchý. Vyrábí je přes třicet let a ročně jich jeho dílnu opustí zhruba třicítka, velká část jde za hranice. „V Americe si velice váží lidí, kteří se živí rukama. Dneska můžete všechno prodat, koupit, zobchodovat, na všechno jsou aplikace. Ale lidé, kteří opravdu umějí něco udělat rukama, mají v Americe velký prostor, když to umějí správně uchopit,“ říká Rostislav Čapek.
Posledních pár let jeho takřka třicetileté podnikatelské kariéry, v nichž se věnoval solárnímu byznysu, už několik roků zaměstnává soudy. Jeho synové byli odsouzeni za přípravu podvodu kvůli vyšším výkupním cenám elektřiny, sám Zdeněk Zemek, jenž řídí impérium Z-Group, je stíhán v dalším případu údajného podvodu. „Je to kriminalizace správního řízení vyšitá neskutečným způsobem, dá se to srovnat s honem na kulaky v padesátých letech anebo s inkvizicí v 17. a 18. století. Jednou, za pár let, se všichni ...
Drahá mobilní data se opět stala politickým tématem. Zatímco se zástupci stran v Poslanecké sněmovně předhánějí v novelách zákona o elektronických komunikacích, český trh se blíží k aukci kmitočtů, která jeho fungování díky příchodu čtvrtého operátora může zásadně změnit. Je o tom přesvědčen i předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák.
Většina studentů již jistě slyšela o vysokoškolském programu s názvem Erasmu plus, který umožňuje studentům vycestovat až na dva semestry na vysokou školu v jiné zemi Evropské unie. Já jsem vyrazila na takzvaný Training course, který je v lecčem odlišný. Tento pobyt, určený převážně pro občany zemí EU, si klade za cíl rozšířit vzdělání účastníků ve zvolené oblasti. Program je předně určený pro pracovníky s mládeží a mladé vedoucí různých dobročinných organizací. Zúčastnit se takového kurzu není ovšem jen ...
Europoslanec Pavel Telička zakládá společně s europoslancem Petrem Ježkem hnutí Hlas. S jakými myšlenkami a programem chtějí oslovit voliče nejen v nadcházejících volbách, jakým způsobem chtějí vybírat „mladé neokoukané“ tváře na kandidátní listinu a jaký je postoj Pavla Teličky ke stavu dnešní společnosti? Nejen o tom jsme mluvili v příjemném prostředí florenckého Cafe Atlas.
Mnoho Čechů pracujících online odjíždí ke konci roku do teplejších regionů. Mezi tyto potulné podnikatele, již se posouvají po světě a pracují přes internet, dnes patří třeba programátoři, grafici, provozovatelé e-shopů či nejrůznější umělecké profese. K hlavním kritériím, podle kterých rozhodují, kam se vydat, patří cenová hladina, zázemí pro práci na internetu, bezpečnost v daném místě nebo možnost vyžití ve volném čase.
Ital, který v Česku vyrábí sýr, jejž vozí zpátky do Itálie dozrát, začal v tuzemsku podnikat před dvaceti lety lety. Za nejlepší rozhodnutí považuje, že Češi nepřijali euro. „Je to největší problém unie. Lidé, kteří si mysleli, že eurem změní Italy v Němce, byli naivní,“ říká Roberto Brazzale, který stojí za rodinnou firmou Brazzale Moravia a sýry značky Gran Moravia.