jaky penzijni fond vybrat - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jaky penzijni fond vybrat, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na konci roku 2020 si spořilo se státním příspěvkem na penzi v Česku 4 415 759 lidí. Z toho 3 134 354 v transformovaných a 1 281 406 v účastnických fondech doplňkového penzijního spoření (DPS). To loni navzdory krizi úspěšně rostlo. Ke konci roku si v něm spořilo 1 281 406 účastníků. To je o 12,5 procenta více než v roce 2019.
Zhodnocení penzijních fondů v loňském roce v průměru nepřekonalo inflaci. Měnit přísné zákonné mantinely pro jejich investování přesto není nutné, říká prezident Asociace penzijních společností ČR Aleš Poklop. Kdo hledá výnos, v nabídce fondů si podle něj i tak dokáže vybrat.
Z loňských výsledků všech tuzemských účastnických fondů v doplňkovém penzijním spoření vyplývá, že třetina z nich zhodnotila úspory lidí na penzi nad inflaci.
Mezi pár českých ministrů financí, o nichž se budou učit studenti ekonomie, se zcela jistě zařadí Alena Schillerová (ANO). Není přitom tak respektovaným odborníkem na sestavování státního rozpočtu, jako byl Eduard Janota (nestraník), a nepyšní se prestižní cenou časopisu GlobalMarkets jako Miroslav Kalousek (TOP 09) s Andrejem Babišem (ANO). O Schillerové se nebude přednášet ani proto, že přede dvěma lety dokázala hospodařit mírně přebytkově, jak se od vzniku České republiky povedlo jen jednou Babišovi a v...
Správa transformovaných fondů je pro penzijní společnosti podstatně levnější než u účastnických fondů. V případě transformovaných fondů peníze zainvestují do kvalitních dluhopisů a tím to končí. Naopak u účastnických fondů musejí nakupovat aktiva mnohem častěji, aby peníze zhodnotily, a to něco stojí na poplatcích.
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Finanční gramotnost se v České republice v průběhu let mírně zlepšuje. Podle průzkumu ministerstva financí jsou ale Češi v tom, jak dokážou nakládat s vlastními penězi, rozumí finančním zákonitostem nebo se vyznají v nabídce produktů, ve srovnání s rozvinutými státy pouze v průměru. Je co zlepšovat. Například téměř šest z deseti českých domácností si nevytváří žádný rozpočet a nesleduje své příjmy a výdaje. To je přitom základ pro správné hospodaření. Co dalšího pomůže vašim financím vydat se správným ...
Účet dlouhodobých investic je horkou novinkou Ministerstva financí ČR, které ho předložilo vládě ke schválení v rámci legislativních opatření Koncepce rozvoje kapitálového trhu v ČR 2019 – 2023. Zákon má být určitou nadstavbou k penzijním fondům či životnímu pojištění.
I když krize covid-19 významně zahýbala ceny aktiv na finančních trzích směrem dolů, tuzemští investoři nepodlehli panice. Mnozí z nich naopak využili příležitosti nízkých cen a více investovali nebo sáhli po agresivnější investiční strategii. Což platilo i pro investory do podílových fondů.
Krize spojená s pandemií nového typu koronaviru srazila ceny aktiv na finančních trzích v prvním čtvrtletí o desítky procent. Pokles výnosu svých investic tak zaznamenali i ti, kteří si spoří na stáří se státním příspěvkem v penzijních fondech. Dobrá zpráva ale je, že i penzijní fondy se pomalu začínají vracet na své původní hodnoty.