Jaky start up zalozit - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jaky start up zalozit, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Může se zdát, že si českou e-commerce rozdělilo pár největších hráčů a že není místo pro nové projekty. Není to ale pravda. V posledních letech se zrodilo hned několik dravých nadějí, které se zaměřily na úzký segment poptávky a ve svých oborech mohou být velmi brzy na špici. Přinášíme profily pěti z nich.
Málokterý český miliardář má za sebou investici do veřejně prospěšné instituce. Petr Pudil má v tomto směru splněno. Letos 22. února otevřel v bývalé Zengerově transformační stanici svou Kunsthalle. „Ambicí je vrátit Prahu na kulturní mapu Evropy, dát příležitost mladým umělcům, české scéně, ale současně sem přivážet to nejlepší ze světa umění,“ řekl. Vyjádřil se také k nadcházejícím prezidentským volbám.
Co mají společného krejčí, croisanterie nebo startup na plastový odpad? Patří mezi malé podnikatele, pro které je digitalizace klíčovým faktorem dalšího rozvoje. Stali se proto ambasadory nového programu Strive Czechia společnosti Mastercard, který má jediný cíl: podpořit ty nejmenší podnikatele a podnikatelky v Česku, aby i oni mohli naplno využívat všech výhod moderních technologií.
Prahu považuje za svůj druhý domov a pravidelně se sem vrací. Pravnuk zakladatele globální obuvnické firmy Baťa dnes vede svou vlastní značku Mount Gele Gear (MGG) zaměřenou na zimní a lyžařské oblečení a do rodinné firmy se zatím vracet nehodlá. Investuje také do českých startupů. „Hodně mě zajímá česká ekonomika. Zabývám se tím, proč se ani po třiceti letech od revoluce nepodařilo českou ekonomiku povznést na úroveň západní Evropy,” přemýšlí Thomas Archer Baťa v rozhovoru pro E15.cz, který poskytl u ...
Pro startup Dodo Michala Menšíka přichází klíčové období. Na jaře letošního roku logistická společnosti získala investici ve výši 1,5 miliardy korun, nyní se naplno pokouší pronikat na další trhy. Ekonomická situace ovšem vše komplikuje. „Rosteme, ale ne tak rychle, jak jsme chtěli,“ říká v rozhovoru pro deník E15 šéf a většinový majitel Doda.
Strahovský stadion podstoupí rozsáhlou opravu a promění se na centrum pro inovativní firmy a testování nejmodernějších technologií. Ze stadionu se tak stane opět světový prostor, nově pro nejnadějnější podnikatele. Zakládající memorandum projektu podepsali zástupci pražského magistrátu, Českého vysokého učení technického v Praze, Studentské unie ČVUT a partneři – výrobce 3D tiskáren Průša Research spolu s venture studiem a investičním fondem DLTG.
Je jen málo oborů, v nichž Česko drží krok se světovou špičkou. Rozvoj umělé inteligence je jedním z nich. Společnost Blindspot Solution zakladatelů Ondřeje Vaňka, Štěpána Kopřivy a Michala Pěchoučka kupříkladu naučila umělou inteligenci hlídat toky peněz.
Otázka, zda se svět řítí do recese, je dávno zodpovězena. Hlavním tématem dneška je diskuze, jak dlouho bude krize trvat a jak se přicházející ochlazení dotkne začínajících firem.
Český startupový svět v posledních dvou letech pořádně rozkvetl, našli se první jednorožci a objem investovaných peněz byl nevídaný. Na trhu byla velká chuť vybudovat globálně úspěšné firmy, jejichž potenciál sahá daleko za Rozvadov. Nadějných start-upů vznikají každý rok stovky. Který z nich je ten pravý, jenž udělá pořádnou díru do světa?
Skupina Miton patří mezi nejaktivnější investory do start-upů na českém trhu. Jedním z hlavních aktérů skupiny je Tomáš Matějček, pod nějž spadají například podíly ve start-upech Rohlík a Rossum. Žádné konkrétní plány a cíle však pro ně nemá. „Snažíme se budovat dobré firmy a zbytek se nějak stane,“ říká Matějček. Jedno však v Mitonu vědí jistě: s firmami budou zůstávat déle, aby pomohli vytvářet globální hráče a neprodávali firmy do zahraničí předčasně.