jaký zdroj vytápění do novostavby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jaký zdroj vytápění do novostavby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zákaz provozu kotlů na pevná paliva, které dosahují jen emisní třídy 1 nebo 2, už je na dohled. Přitom stále zbývá vyměnit odhadem 150 tisíc kotlů. S přicházejícími jarními a letními měsíci nastává pro majitele starých kotlů ideální doba pustit se do modernizace topného systému.
Cesta Jana Smoly do vedení cihelen HELUZ začala před dvaceti lety, kdy nastoupil jako mistr výroby v cihelně v Hevlíně. Později se stal šéfem výroby a šéfem závodu, až si ho rodina Heluzova blíže všimla a svěřila mu vedení konglomerátu, který kdysi založili jejich předkové. Dnes má Jan Smola coby ředitel skupiny nejen dokonalý vhled do technické části, ale ví i to, kudy se jeho byznys začne v těžké době ubírat. „Zlepšení přijde, lidé stále nemají naplněnou potřebu bydlení,“ říká muž, který rodinnou firmu ...
Od roku 2028 mají být všechny nově postavené budovy v Evropské unii emisně neutrální, rozhodl Evropský parlament. Změní se také pravidla pro rekonstrukce a některé obytné budovy budou muset projít nucenými rekonstrukcemi. Evropský parlament bude ještě o konkrétní podobě pravidel jednat s členskými státy.
Chcete stavět? Kdo by nechtěl, když se dá za cenu panelákového bytu v Praze vybudovat nízkoenergetická dřevostavba navržená architektem na míru. Vyzkoušeno za vás.
Snaha snížit energetickou závislost na Rusku je velkým tématem, které se řeší nejen na úrovni států, ale také běžných domácností. Východiskem může být přechod z plynu na tepelná čerpadla nebo jiné alternativní zdroje. Příjemným bonusem je fakt, že se jedná o ekologická řešení, která by nás mohla rychleji zbavit závislosti na fosilních palivech, a to nejen těch ruských.
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Nově stavěné byty či domy budou muset být od roku 2030 v bezemisním standardu a s povinnými solárními panely. Alespoň to vyžaduje nová směrnice o energetické náročnosti budov, kterou předložila Evropská rada. Všechny nové veřejné budovy by se už od roku 2028 musely prokazovat certifikátem o nulových emisích.
Snaha zbavit se závislosti na plynu narůstá a řada domácností hledá třeba i provizorní řešení. Jedním z nich mohou být elektrické přímotopy. Pokud si hned vybavíte staré rozžhavené konvektory, budete současnou nabídkou příjemně překvapeni.
Česko čeká po třiceti letech další ekonomická transformace. Zelenání Evropy pro něj představuje ještě větší výzvu než pro jiné státy. Zdejší autoland totiž produkuje po Estonsku nejvíce emisí oxidu uhličitého na obyvatele a bez přehánění tak představuje černou skvrnu na mapě Evropské unie. Hrozí však, že se nemálo lidí bude považovat za poražené ekologické revoluce, protože právě na ně dopadne břemeno nových nákladů nejvíce.
Kdo letos začíná plánovat stavbu rodinného domu, bude se muset podle některých výrobců topných systémů připravit na dodatečné výdaje až v řádu nižších stovek tisíc korun. Začaly totiž platit přísnější nároky na hospodárnost provozu novostaveb. Nová pravidla měla současně doprovodit úprava vyhlášky o energetické náročnosti budov, která by vstřícněji posuzovala elektřinu jako hlavní zdroj vytápění.