Jan Rejžek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jan Rejžek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud budeme donuceni zbavit se ve svých sítích technologií od čínského kolosu Huawei, vyjde nás to na zhruba 24 miliard korun. Tvrdí to tuzemští mobilní operátoři s tím, že náklady spojené s případnou výměnou dodavatele budou chtít zaplatit od státu, domáhat se jich budou soudně. Tak zní hlavní vyjednávací taktika operátorů doprovázející přípravu regulace dodavatelů, na které pracuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
V konsolidaci mezi tuzemskými poskytovateli internetu se v několika posledních letech protočily miliardy korun. Tato éra se nyní pravděpodobně blíží ke svému konci. Trh dospěl do fáze, kdy se nově vzniklí velcí hráči zaměří spíše na případné dokupování zbytků menších společností.
Evropská unie zasahuje do trhu s optickými vlákny, která slouží k přenosu datových toků například v telekomunikačních sítích včetně 5G. Evropská komise rozjíždí antidumpingová pravidla a pěti- až desetiprocentní cla proti čínským výrobcům optiky. Ti podle analýzy komise dlouhodobě využívají řady výhod od čínské vlády, což jim umožňuje nabízet nižší ceny. Čínskou optiku nakupují i české firmy, často se ale přiklánějí ke zpravidla kvalitnější evropské produkci.
Mezi odborníky na telekomunikace se rozjela debata, která může vést k velkým změnám postupů při výstavbě mobilních sítí. Zejména západní země tlačí na prosazení technologie OpenRAN. Ta by dle jejich představ měla vytvořit alternativu mimo jiné k produktům čínské společnosti Huawei, umožnit větší konkurenci mezi dodavateli a zvýšit bezpečnost mobilních sítí. K politickým debatám přispívá i Česko, vize ale naráží na tvrdou realitu.
Čeští operátoři si nepřejí zákaz technologie od čínské společnosti Huawei v 5G sítích. Vyplývá to z reakcí na trhu, které deník E15 dlouhodobě sbírá. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v prosinci 2018 vůči Huawei vydal stále platné bezpečnostní varování. To nutí firmy a státní organizace dělat bezpečnostní analýzy. NÚKIB a ministerstva nyní na základě požadavku Bezpečnostní rady státu připravují pravidla, jak Huawei omezit.
K připomenutí úterního hanebného výročí jejich takzvaného Vítězného února, ale také jiných smutných jubilejních událostí souvisejících se zločinným režimem, jehož následovatelé v čele s estébákem Vojtěchem Filipem a sbírkou stalinistických exotů formátu Marty Semelové nebo Kateřiny Konečné beztrestně dřepí ve funkcích, se konala spousta výborných vzpomínkových akcí, pořadů a vystoupení.
Jak se tak člověk doploužil do důchodu, naivně si myslel, že ho už nic nemůže překvapit. Ledacos zažil, všechno viděl, slyšel a četl, skoro všude byl. Zbývá jen chodit krmit ptáčky do parku. Hluboký omyl!
Pokud jde o výtvarné umění, nejsem rozhodně žádný odborník. Ale když už si mám vybrat, tak při vší úctě k Václavu Špálovi a Mikoláši Alšovi dávám přednost excentrickým malířům, jako byli Marc Chagall, René Magritte nebo Arcimboldo. Na domácí scéně mi konvenují podobné zjevy.
Zítra se ve třináct hodin ve strašnickém krematoriu rozžehnáme s diplomatem, politikem, překladatelem, chartistou a novinářem Lubošem Dobrovským, který bohatě naplnil sedmaosmdesát let svého života. Položím mu na rakev růži, symbolicky nějakou hodně ostnatou. Hned vám povím proč.
Zjišťuji ke stáru, že se konzervativně zabetonovávám. Vyhýbám se idiotům a internetovým trollům a snažím se vídat jen se zaručenými dávnými přáteli. Rovněž již nevyhledávám nové podniky. Chci-li vidět fotbal, bohatě mi vystačí jedna vinohradská irská hospoda, kde mi nesmírně ochotní číšníci vždycky naladí kterýkoli zápas z evropských soutěží, který si zrovna usmyslím. Stejně tak nedám dopustit na klasickou pražskou kavárnu Louvre, kam si chodívám číst noviny i nepřátelské bulvární tiskoviny za dohledu ...