janovský most - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu janovský most, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na trhu s bydlením se nyní pohybuje generace třicátníků, která by měla pomalu přecházet do vlastního bydlení, ale místo toho zůstává v nájmu. Není to jenom proto, že touží po flexibilitě nájmů, jak tvrdí někteří politici i developeři, ale jednoduše proto, že na koupi vlastního bytu momentálně nemají. Rostoucího zájmu o nájemní bydlení se nyní snaží využít investoři, developeři, institucionální pronajímatelé i obce a města. Ne vždy se přitom jedná o dostupné bydlení.
Pouhé dva roky po tragickém pádu Morandiho mostu v Janově se motoristům otevře jeho nástupce. Pro italské politiky je otevření janovského mostu důvodem k oslavě, což kritizují pozůstalí obětí katastrofy. Pád mostu se zároveň stal důvodem pro to, aby se stát opět ujal správy zpoplatněných silnic v zemi. Způsob, jakým se Řím chopil byznysu dosud ovládaného prominentní italskou rodinou Benettonů, ale může být špatnou zprávou pro investory.
Poslední díl mostní konstrukce dálničního mostu v italském Janově zapadl na své místo. Stavba, která má nahradit zřícený Morandiho most, v jehož troskách zemřelo před necelými třemi lety 43 lidí, roste navzdory nepříznivým okolnostem nebývalým tempem. Pro mnoho Italů pak nese most vzhledem k aktuální situaci v zemi i jakousi vyšší symboliku.
V severoitalském Janově dělníci položili na pilíře první část nové mostovky vznikajícího dálničního mostu. Nahradí loni zřícený viadukt, při jehož pádu zahynulo 43 lidí. Mezi lidmi, kteří pád přežili, byl i český řidič kamionu.
Italský státní železniční dopravce Ferrovie dello Stato vybral partnery, kteří se budou podílet na restrukturalizaci národních aerolinek Alitalia. Vedle americké letecké společnosti Delta Air Lines se do záchrany zapojí i provozovatel italského mýtného systému Atlantia. Firma má přitom v zemi silně pošramocenou pověst – spravovala totiž dálniční most v Janově, při jehož zřícení loni v srpnu zemřelo 43 lidí. Čtvrtým investorem má být ministerstvo hospodářství.
Italští pyrotechnici dnes odstřelili dva zbývající pilíře Morandiho mostu v Janově, který se zřítil loni 14. srpna a připravil o život 43 lidí. Kvůli akci muselo dočasně opustit své domovy 3500 lidí.
První část janovského mostu, poškozeného při loňském neštěstí, dnes technici spustili na zem. Most se částečně zřítil v srpnu a o život tehdy přišlo 43 lidí. V pátek se začalo s demolicí těch úseků, které zůstaly stát.
Demolice západní části janovského Morandiho mostu, který se loni v srpnu částečně zřítil, začne v pátek 8. února a měla by skončit na přelomu května a června. Mezitím má do konce března začít stavba nového mostu, na který podle starosty Marca Bucciho první auta vyjedou na jaře 2020. Demolice torza mostu se zpozdila kvůli vyšetřování neštěstí, při němž zemřelo 43 lidí. Sutiny analyzovali odborníci ve Švýcarsku.
Italská prokuratura začala vyšetřovat vedení společnosti Autostrade za zabití v souvislosti s pádem dálničního mostu v Janově. Část mostu se zřítila 14. srpna, o život přišlo 43 lidí. Nejvyšší vedení Autostrade, která most provozovala, je na seznamu 20 lidí považovaných za podezřelé a vyšetřované za zabití. Firma zatím zprávu nekomentovala.
V pavilonu Jeana Nouvela na janovském výstavišti se odehrál státní pohřeb 18 lidí, kteří byli mezi 41 oběťmi úterního pádu Morandiho mostu. Smuteční obřad sloužil janovský arcibiskup Angelo Bagnasco, ceremonie se zúčastnil i italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Na pohřeb dorazilo na 5000 lidí, kromě pozůstalých i představitelé samosprávy, zástupci záchranářů nebo hráči dvou janovských fotbalových klubů.