japonci za prazdroj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu japonci za prazdroj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, převezme českou antivirovou firmu Avast. Cena obchodu, jehož dokončení se očekává do deseti měsíců, by měla dosáhnout až 185 miliard korun. Transakci ještě musí odsouhlasit valné hromady obou společností a také regulatorní úřady. Společnost navíc ponese nové jméno – jaké zatím není jasné.
Jižní Korea je překvapivě jedním z nejrychleji rostoucích zahraničních trhů pro české pivo. V této ekonomicky vyspělé a bohaté zemi totiž raketově v posledních letech stoupá spotřeba tohoto nápoje a dramaticky se zvyšují i dovozy z celého světa. Projevilo se to také v případě našich pivovarů.
Plzeňský Prazdroj, který letos 31. března převzala japonská skupina Asahi, dokončil linku na stáčení piva Pilsner Urquell do plechovkových obalů za více než 300 milionů korun. Spustí ji příští týden. Dále připravuje rozšíření varny Pilsneru Urquell, který chápe nový vlastník jako superprémiové pivo a chce ho více vyvážet do Asie a Evropy. Skupina SAB, která vlastnila plzeňský pivovar do loňska 17 let, investovala od roku 1999 do Plzně, Velkých Popovic a Nošovic celkem 25 miliard.
Japonský vlastník Plzeňského Prazdroje Asahi reviduje smlouvu s Pivovary Staropramen, podle níž se v konkurenčním pivovaru vyrábí značka Asahi Super Dry. Chtěl by výrobu přesunout do Itálie a zvětšit ji na dvojnásobek za několik let. Novinářům to v Plzni řekl člen představenstva a ředitel Asahi Breweries Europe Rjúiči Kitagawa.
Japonská skupina Asahi převezme Plzeňský Prazdroj k 31. březnu. Transakci už schválila Evropská komise. Za pět pivovarů v Evropě zaplatí Asahi téměř 200 miliard korun. Souhlas komise byl udělen, prvním pracovním dnem nové organizace tedy bude pondělí 3. dubna, potvrdila serveru Lidovky.cz mluvčí Prazdroje Jitka Němečková.
Rekordních čtvrt bilionu korun se loni protočilo na domácím trhu fúzí a akvizic. Česko se tak díky bezmála čtyřicetiprocentnímu růstu transakcí stalo po Polsku dvojkou regionu střední a východní Evropy. Investory neodradily ani vysoké ceny, které Češi za své firmy požadovali.
Až si šéfové japonské skupiny Asahi přiťuknou na oslavu žejdlíkem plzeňského, bude jim chutnat dvojnásob. Jednak proto, že Japonci pivu rozumějí a v jejich zemi je alkoholickým nápojem číslo jedna, ale i proto, že převzetí Plzeňského Prazdroje je pro ně nejen obchodním, ale možná trochu i psychologickým vítězstvím.
Japonský pivovar Asahi Group Holdings se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek SABMilleru, které dohromady za 7,3 miliardy eur (197,3 miliardy Kč) koupí od společnosti Anheuser-Busch InBev. Jde o zatím největší převzetí zahraničních pivovarnických aktivit ze strany některého z japonských pivovarů, informovala agentura Reuters.
Japonská pivovarnická společnost Asahi Group prý nabídla za Plzeňský Prazdroj a další východoevropské značky pivovaru SABMiller patnáctinásobek zisku EBITDA, který loni za pivovarskou skupinu přesáhl 500 milionů eur (zhruba 13,5 miliardy korun). Cena se tak může vyšplhat až k osmi miliardám eur, tedy přes 200 miliard korun.
Evropská komise schválila plánované převzetí druhého největšího pivovaru na světě SABMiller jeho větším konkurentem Anheuser-Busch InBev. Podmínkou však je, že AB InBev prodá skoro všechny pivovarnické aktivity SABMilleru v Evropě, tedy zřejmě i Plzeňský Prazdroj. AB InBev, který je největším výrobcem piva na světě, transakcí získá třetinový podíl na světovém trhu s pivem. Zamýšlená akvizice ale v některých zemích světa naráží na obavy z narušení zdravé hospodářské soutěže.