jaroslav čížek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jaroslav čížek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České společnosti jsou většinou spokojené se svými finančními rezervami. Výjimkou jsou malé firmy do padesáti zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu Svazu průmyslu a dopravy České republiky (SPD ČR) pro deník E15.
Česká ekonomika přešla svým vrcholem a obchodní plány firem ovládla namísto bezbřehého růstu opatrnost. Podnikatelé zdůrazňují, že zlaté časy posledních několika let stihne letos odtučňovací kúra. Zatímco největšími obavami z ochlazení ekonomiky trpí průmysl, signály zvolnění hlásí i některé další sektory. Zakázky se už nepohrnou takřka samy jako v uplynulých několika letech, lékem má být ostřejší boj firem o zakázky i nákladové úspory, a to i na pracovní sílu. Na vině jsou vedle zahraničních strašáků ...
Česká ekonomika sama zvolna přechází na euro. Podle statistik centrální banky inkasovaly tuzemské firmy koncem letošního března v evropské společné měně bezmála pětinu peněz ze všech svých vydaných faktur. Šlo o rekordní podíl od počátku publikace těchto statistik Českou národní bankou, což je od jara roku 2011.
Jak může Dublin IV ovlivnit budoucí vývoj v České republice? V posledním článku věnujícím se Dublinu IV jste se mohli dočíst o tom, co tento návrh skutečně obsahuje a obnáší. Tento navazující článek nastiňuje postoje jednotlivých parlamentních stran a jejich stanoviska vůči tomuto kontroverznímu návrhu. Jak se s Dublinem IV pojí populismus a současné snahy o vyvolání referenda o vystoupení z Evropské unie?
Občanská demokratická aliance, politický projekt podnikatele Pavla Sehnala, se potýká s nedostatkem členů. Za příspěvek dvě stě korun ročně mohou lidé zdarma dostat vstupenku do akvaparku.
Česká energetická skupina si opakovaně dokázala půjčit za negativní úrokovou sazbu. Ovšem od evropských bank. Ty české umějí přinejlepším černou nulu.
V Česku přibývá firem, které financují podnikání půjčkami v cizí měně. Svědčí o tom prudký nárůst eurových úvěrů poskytnutých domácími peněžními ústavy. Podle údajů České národní banky dlužily podniky na konci července v unijní měně bezmála o sedm procent více než loni. Zájem firem o korunové půjčky se přitom oproti loňsku naopak mírně snížil. V pozadí trendu stojí především sázky na silnější korunu.
Dění kolem připojení Krymu a angažovanosti Ruska na východě Ukrajiny zřejmě ovlivní i jednu z největších tuzemských výstavních akcí, podzimní Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně. Partnerskou zemí, což je považováno za prestižní kategorii na veletrhu a tuto roli plní vždy jen jeden stát, totiž měla být právě Ruská federace. Svou účast jako partnerská země ale Rusko podle informací deníku E15 nyní zrušilo.
Zaměstnance čeká další těžký rok. Rozhodující většina domácích firem svým lidem na platu nepřidá. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory ČR ve spolupráci s deníkem E15, kterého se zúčastnilo 845 společností. Sedm z deseti firem ponechá výplaty na úrovni letošního roku. Tempo růstu cen by se přitom mělo podle České národní banky po oslabení koruny proti původnímu očekávání takřka zdvojnásobit.
Ačkoli jsou domácí úvěry pro firmy takřka nejlevnější v novodobé české historii, úvěrová aktivita v Česku dále propadá. Banky půjčily firmám v letošních prvních devíti měsících o 30 procent méně než loni. Nejvíce jsou zasaženy malé a střední podniky. V kategorii půjček mezi 7,5 až 30 miliony korun firmy meziročně vyčerpaly z bank oproti loňsku o 42 procent méně peněz, vyplývá z dat České národní banky.