je bosna a hercegovina v eu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu je bosna a hercegovina v eu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česku se povedlo složit reparát za rok 2009. Jeho končící předsednictví v Radě Evropské unie bylo mimořádně úspěšné, shodují se tuzemští i zahraniční experti a politici. Jedinou vadou na kráse podle nich je, že se vládě premiéra Petra Fialy (ODS) nedaří představovat pozitivní výsledky vlastním občanům.
Dobré ráno! Je 350. den roku, svátek má Albína, v tento den v roce 1947 byl v Bellových laboratořích objeven tranzistor, součástka, která umožnila rozvoj moderních technologií. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Malebné a tuze malinké letiště ve slovenských Košicích nepatří běžně mezi nejpopulárnější destinace v Evropě. Přilétá sem kolem pěti pravidelných spojů denně a žádný z nich z Bruselu. To způsobilo nemalé potíže organizátorům říjnového zasedání Strategie EU pro dunajský region, kteří se do druhého největšího slovenského města snažili dostat stovky lidí. Po honosnějších zasedáních ve Vídni, Budapešti nebo v Bukurešti v minulých letech ale nebyl výběr Košic náhodný. Nacházejí se totiž jen sto kilometrů od ...
Dobré ráno! Je 286. den roku, svátek má Renáta, před 27 lety uvedla společnost Microsoft na trh operační systém Windows 95. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Ve čtvrtek a v pátek se do Prahy sjedou nejvyšší představitelé více než 40 zemí. Ve čtvrtek se bude konat setkání Evropského politického společenství, kde svou účast přislíbilo až 50 delegací. V pátek se pak sejde summit členských zemí EU. Schůzka se uskuteční v Praze díky právě probíhajícímu českému předsednictví v Radě Evropské unie.
Česká armáda bude moci nasadit v příštích dvou letech na východní hranici Severoatlantické aliance (NATO) kvůli posílení obrany až 1200 vojáků. Předpokládá to plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který nyní schválila Sněmovna. Celkem by v zahraničních misích mohlo v roce 2023 a 2024 působit až 1362 vojáků. Senát s plánem souhlasil už v srpnu. Současné mise jsou platné do konce letošního roku.
Dobré ráno! Je 242. den roku, svátek má Vladěna, v roce 1995 v tento den Severoatlantická aliance zahájila leteckou operaci Rozhodná síla proti vojskům Republiky srbské v Bosně a Hercegovině. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který dnes schválil Senát. Souhlas s vysláním musí dát také Sněmovna. Celkem by v zahraničních misích mohlo v roce 2023 a 2024 působit podle vládního návrhu až 1362 vojáků. Současné mise jsou platné do konce letošního roku.
Cesta na dovolenou v Chorvatsku zřejmě bude od příštího roku výrazně příjemnější. Nejen že se v této přímořské zemi bude oficiálně platit eurem, ale od ledna 2023 se může stát také nejnovějším členem Schengenu neboli prostoru volného pohybu zboží a osob. To by byla nepochybně skvělá zpráva pro chorvatskou ekonomiku, která je z jedné pětiny závislá na příjmech z cestovního ruchu. Některé státy se však zároveň obávají, zda tento krok nemůže ohrozit unijní jednotu.
Obecná definice říká, že Evropská unie (EU) je ekonomické a politické sdružení států, jehož cílem je zlepšení spolupráce v Evropě. Česká republika je jejím členem od roku 2004 a už letos v červenci převezme pomyslnou štafetu v podobě předsednictví Rady Evropské unie. V současné době má Unie 27 členů, další státy potom čekají na možné schválení svého členství. O vstup do EU usiluje také Ukrajina, která aktuálně bojuje proti ruské agresi. Status kandidátské země ale zatím nezískala.