jednorázový příspěvek pro důchodce 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jednorázový příspěvek pro důchodce 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čtyřicetimiliardový schodek státního rozpočtu plánovaný na příští rok je z velké části tvořen výdaji na další zvýšení průměrného důchodu o 900 korun. „Není to levné, ale důchodcům jsme to dlužili,“ říká v rozhovoru pro deník E15 ministryně financí Alena Schillerová.
Průměrný důchod vzroste příští rok zřejmě o 900 korun měsíčně. Sněmovna schválila hlasy všech přítomných poslanců vládní novelu, která předpokládá jednorázový doplatek k penzím nad jejich zákonnou valorizaci. Půjde asi o 200 korun. Poslanecké pozměňovací návrhy, které se týkaly dalšího zvýšení nejnižších penzí nebo důchodů matek, dolní komora odmítla. Předlohu ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.
Vláda hnutí ANO a ČSSD se rozhodla zákonem danou valorizaci důchodů, která se bude pro rok 2020 pohybovat kolem 700 korun měsíčně, doplatit do slibovaných průměrně 900 korun měsíčně zvláštním příspěvkem. Základ, ze kterého se penze vypočítávají, kabinet navyšovat nebude, zásluhovost tak zůstane na stejné úrovni, řekla po jednání vlády ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle nynějších hospodářských výsledků státu by zákonem stanovené navýšení mělo dosáhnout 720 korun, s přesným ...
Zdravotní pojištění by se v roce 2017 mohlo dostat do deficitu až šest miliard korun, pokud stoupnou o deset procent platy v nemocnicích i všech ostatních zdravotnických zařízeních. Pokud stoupnou jen v nemocnicích, bude deficit jedna miliarda. Bez navýšení odvodů státu nemohou zdravotní pojišťovny udržet vyrovnané hospodaření, vyplývá z dat analytické komise složené ze zástupců všech zdravotních pojišťoven.
Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) posílá do Sněmovny návrh, který má kabinetu umožnit zvyšovat penze víc, pokud by valorizace podle pravidel zákona měla být hodně nízká. Důchody by ale mohl ročně zvedat maximálně o 1,7 procenta. Podle ekonoma Pavla Sobíška kabinet tímto rozhodnutím otvírá dveře rozpočtové neodpovědnosti. Proti návrhu se postavila i Česká národní banka, opoziční ODS zase návrh považuje za předvolební populismus.
Stát mění svoji bytovou politiku. Přešel od dotací a preference vlastnického bydlení k nízko úročeným úvěrům a podpoře výstavby nájemních bytů. „Když mluvíme o podpoře nájemního bydlení, tak nejsem nezřízený. Nemyslím si, že budeme stavět tisíce nebo desetitisíce nájemních bytů. Poměr vlastnického a nájemního bydlení se u nás nebude dramaticky měnit, pokud nedojde k totálnímu zborcení hypotečního trhu,“ míní náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous, zodpovědný za bytovou politiku.