Jiřího Liebreicha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Jiřího Liebreicha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Planeta Země zažila nejtišší rok nejméně za posledních dvacet let, zjistili vědci z univerzity ETH v Curychu. Vlivem pandemie klesla lidská aktivita a s ní i hluk. Podle mých amatérských měření ale vlna minula české politiky vykládající o záchraně republiky. Některým bych doporučil lidovou moudrost: ticho léčí.
Dosud uzemněné boeingy 737 MAX mohou znovu vzlétnout do evropského nebe. Obnovení jejich provozu po téměř dvou letech schválila evropská agentura. Zní to jako dobrá zpráva, že?
Chloubu někdejšího komunistického režimu, soupravy moskevského metra, směli až dosud řídit pouze muži. Dlouhé hodiny práce pod zemí byly podle tvůrců ruské legislativy pro ženy příliš nebezpečné. Zřejmě zapomněli, že pod zemským povrchem pracují pokladní nebo uklízečky. Koště a kýbl je zkrátka něco jiného.
Jestli mají aerolinky svého boha, vyznačuje se krutým smyslem pro humor. Loni jim sebral výnosnou hračku Boeing 737 MAX 8. Skoro to budilo dojem, že nic horšího letectví potkat nemohlo.
Poradní orgány už vládě neradí, jak se krizi vyhnout, ale nově jak z ní Česko vyvést.
Zábavná věc ty průzkumy. Hlavně ty opakující se. Tak třeba: před čtyřmi lety ohodnotilo pět stovek Čechů cenu lidského života na třicet milionů korun. Dnes drtivá většina respondentů téhož průzkumu označuje cenu svého života za nevyčíslitelnou - pandemie nám v mnohých ohledech otevřela oči, a to je dobře. Jsme malí, hamižní a ve své pýše se nazývající pány tvorstva. Omyl.
Získat si pozornost potenciálního klienta může být v době přemíry informací náročnější disciplína než hod neorouškovaným cestujícím z metra. Po prodejích lační inzerenti proto z gusta sázejí na čím dál originálnější formulace v reklamách.
Hlavní motor tuzemské ekonomiky vzdoruje pandemii bez šéfa. Bernhard Maier skončil začátkem července, nového bosse Škody Auto bychom měli znát v srpnu. Kdo jím bude? Zase vrcholný manažer z Německa, nebo někdo z Mladé Boleslavi?
Lehká chřipečka, slýcháme často. Sebezvaní felčaři a ranhojiči mají o síle všudypřítomného prevítu koronaviru jasno. Žít v minulosti, vykládali by o oheň dštících dracích na konci plochého světa a o potřebě uvrhovat zrůdné čarodějnice do všeničících plamenů. Méně může být někdy více, důvěryhodnost zasluhují vědci, kteří začínají své proslovy slovem „nevím“. Vše za „nevím“ pak může mít - přinejmenším v těchto dnech - hodnotu. A jistě vyšší než šnuptychl na chřipečku.
„Nemám křišťálovou kouli, nevím,“ je tutově nejpoužívanější fráze uprostřed pandemie. Vytáčí vás? Nemějte ji řečníkům za zlé. Nemohou věštit, koule se zakutálela ke mně. A vidím Česko za deset let.