jízdné v praze pro seniory - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jízdné v praze pro seniory, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Závratné výhledy na třítisícové vrcholy pohoří Hohe Tauern, sluneční paprsky rozpalující dokonale upravené sjezdovky bez front, a všude okolo minimálně metr sněhu - to všechno vás čeká na jarní lyžovačce v rakouských Korutanech. Na ledovci Mölltaler lyžařská sezóna ještě zdaleka nekončí, lyže nemusíte sundávat až do 29. května.
Spolu, ANO, Praha sobě nebo koalice Solidarita se k nadcházejícím komunálním volbám v hlavním městě snaží přilákat také lidi v důchodovém věku. Strany a hnutí jim slibují nové domovy, finanční pomoc nebo rozšíření bezplatné hromadné dopravy na příměstské vlaky a autobusy. Prakticky všechny kandidující subjekty akcentují pomoc s drahou elektřinou a plynem a rovněž s inflací cen bydlení pro nízkopříjmové domácnosti, což jsou hlavně samostatně žijící penzisté.
Rok 2021 byl turbulentním pro český byznys. Část podnikatelů a firem čelila těžké krizi, některá odvětví však i přes obtíže zaznamenala nevídaný úspěch. Pojďme se podívat na několik klíčových událostí, které loni zarezonovaly byznysem i celou českou ekonomikou.
Šéf vládní ČSSD Jan Hamáček varuje voliče před povolebním spojením ANO a ODS. „Jsou to pravicové strany a směřují k sobě dlouhodobě. Zvýší DPH a s velkým gustem zruší řadu sociálních jistot lidí, které jsme prosadili,“ apeluje s tím, že stomiliardové schodky státních financí musejí zaplatit hlavně korporace, a nikoliv zaměstnanci. O hnutí Přísaha míní, že je recyklací dřívějšího uskupení Věci veřejné podnikatele Víta Bárty.
Cestující využívající v pražské integrované dopravě (PID) jednotlivé jízdenky, si od neděle za cestování připlatí. Jízdenka na 30 minut zdražuje z 24 na 30 korun a 90minutová z 32 na 40 korun. Zvyšuje se rovněž cena sms jízdenky, a to o v případě třicetiminutové z 24 na 31 korun a 90 minutové z 32 na 42 korun. Ve středních Čechách se zvýšily ceny jednorázových i předplatních jízdenek o pětinu až čtvrtinu. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné ...
V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 korun a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž sms jízdenky, a to o v případě 30minutové z 24 na 31 korun a 90 minutové z 32 na 42 korun. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 korun. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
Zdražit, nebo nezdražit veřejnou dopravu v hlavním městě? Ekonomické důvody hovoří pro první možnost, ty politické z pochopitelných důvodů pro tu druhou. A stejně tak asi není překvapivé, že první variantu podporuje vedení pražského dopravního podniku (DPP).
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Po téměř deseti měsících od objevení koronaviru v Česku začalo očkování proti onemocnění COVID-19. Čtyři pražské a dvě brněnské nemocnice mají od neděle 9750 dávek vakcíny firem Pfizer a BioNTech. Dalších 19,5 tisíce dávek má do Česka dorazit tento nebo příští týden, zamíří mimo jiné i do Ostravy. Právě v Moravskoslezském kraji je už několik týdnů nejvíce nakažených. Vláda schválila očkovací strategii, která počítá se třemi fázemi. Plán však může zhatit nedostatek očkovacích látek pro celou Evropskou unii.
Zvýšené nároky na hygienu v autobusech, vlacích, tramvajích či v metru letos odsávají nemalé prostředky z rozpočtů veřejných i soukromých dopravních společností. Souhrnné náklady na pořizování dezinfekcí, rukavic, roušek, respirátorů, ochranných obleků či štítů se pohybují v řádu nižších stovek milionů korun. Provozní náklady navíc rostou v době, kdy dopravci počítají výpadky příjmů z jízdného v řádu desítek procent.