jižní korea koronavirus opatření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jižní korea koronavirus opatření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Incident na námořní hranici mezi státy Korejského poloostrova připoutal pozornost k tomu, jak severokorejský režim bojuje proti pandemii koronaviru. KLDR tvrdí, že její vojáci zneškodnili jihokorejského úředníka v rámci snahy o prevenci před zavlečením nákazy do země od sousedů. Pchjongjang se obává, že by rozšíření nemoci ohrozilo režim, a tak přijímá drastická opatření.
V celém Česku platí od soboty povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí, jde o kulturní a sportovní akce, ale také svatby a pohřby uvnitř budov. Od pondělí pak bude omezena kapacita těchto akcí na 500 osob, nyní činí 1000 lidí. Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku od pondělí stoupá, v posledních třech dnech byl denní nárůst vyšší než 200.
Během nyní končícího měsíce května se severokorejský vůdce Kim Čong-un podle informací tamních agentur objevil na veřejnosti jen dvakrát. Není to však poprrvé, co Čong-un zmizel na delší dobu z veřejného života. Předpokládá se, že podstoupil nějaký zdravotní zákrok, v jakém zdravotním stavu je a zda se jen neskrývá před koronavirem, vědí jen lidé z nejbližšího okolí. „Z rodinného kruhu je nejvýraznější osobou Kimova mladší sestra Kim Jo-čong. Ambiciózní mladá žena je považována za klíčovou postavu pro ...
Rakovina, srdeční choroby ani zubní kaz nepočkají, stát musí co nejrychleji uvolnit opatření ve zdravotnictví i ve zbytku země, apeluje šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler. „Řídit epidemii je jako řídit auto. Nesmíte se bát nastoupit a sešlápnout plyn, jinak jste prohráli rovnou,“ říká.
Metadon pro filmové narkomany. Řeč opravdu není o Netflixu ani jiných streamovacích službách, ale o autokinech, která jsou - možná trochu překvapivě - opět „in“. Po Jižní Koreji nebo Německu přibývá promítání a nabídek klasické kinoalternativy také v tuzemsku. USA, kde je tato atrakce historicky nejrozšířenější, je v tomto ohledu zatím spíš klidněji.
Koronavirová krize se stala globálním problémem, jeho řešení však společné není. Země bez ohledu na sousedy zavírají hranice, ruší lety, vlády se přetahují o to, kdo získá dřív ochranné pomůcky z Číny. Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) je přesvědčen, že by se Evropa měla z krize poučit. „Jedna z těch lekcí je, že bychom se měli snažit mít větší část výroby kritického materiálu v Evropě,“ myslí si.
Smrtnost na nákazu COVID-19 je výrazně nižší a nakaženost populace zase násobně vyšší, než na první pohled ukazují statistiky, upozorňuje miliardář Daniel Křetínský. Sám touto nemocí prošel. „Není nutné žít v panickém strachu z viru, pro zdravou populaci neznamená riziko. Ale je třeba přijmout omezení a vést doslova boj za to, aby lidé neumírali zbytečně, kvůli nedostupnosti potřebné zdravotní péče,“ říká v exkluzivním rozhovoru, který poskytl deníkům E15 a Blesk. Vláda přijala opatření rychle, proto podle...
Zatímco na Evropu nyní dopadá pandemie COVID-19 plnou silou, u některých asijských zemí se zdá, že jsou z nejhoršího venku a situaci mají pod kontrolou. Mohou tak již sčítat škody, které nákaza páchá v jejich hospodářství. Deník E15 vybral země, kde je situace nejproblematičtější.
Manipulace s penězi je zjevným rizikem. Mince a bankovky na sebe mohou při intenzivním oběhu mezi lidmi navázat množství virů či bakterií vedoucích k průjmu, salmonelóze a dalším nemocem.