josef kotrba - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu josef kotrba, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko letos kleslo na žebříčku kvality života meziročně o jednu příčku, když obsadilo 25. místo ze 163 hodnocených zemí. Řadí se tak za Estonsko a před Kypr. Prvenství v žebříčku obhájilo Norsko, druhé zůstalo Dánsko. Na třetí příčku žebříčku se dostalo Finsko. Index společenského rozvoje (Social Progress Index) sestavuje poradenská společnost Deloitte ve spolupráci s neziskovou organizací Social Progress Imperative. Vychází u toho z údajů o společenském a ekonomickém rozvoji a o životním prostředí.
Česká republika se v kvalitě života umístila mezi 149 státy na 24. místě. Proti loňskému roku si polepšila o dvě místa, přeskočila i USA. Prvenství udrželo Norsko, na druhé místo se dostalo Dánsko a bronz obhájilo Švýcarsko. Nejhůře dopadly africké státy Čad, Středoafrická republika a Jižní Súdán. Analýzu provedla společnost Deloitte, která index každoročně sestavuje s neziskovou organizací Social Progress Imperative.
Česká republika se v kvalitě života letos umístila v mezinárodním srovnání na 26. místě. Proti loňskému roku si v žebříčku, který vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí, sice pohoršila o čtyři místa, bodově je na tom ale lépe. Získala 84,66 bodu ze sta, zatímco před rokem jich měla 84,22 bodu. Ze 146 srovnávaných zemí je na tom nejlépe Norsko a nejhůře Středoafrická republika. Informaci sdělili zástupci společnosti Deloitte, která index každoročně ...
Pro poradenskou společnost Deloitte pracuje přes dvacet let, ve vedení se pohybuje osm roků, rok teď řídí českou pobočku. „Nemyslím si, že by kariéra šla rychleji, kdybych byla muž. Naopak mám pocit, že cokoli jsem si vybrala, bylo mi dáno,“ popisuje svou cestu tuzemskou společností patřící do takzvané velké čtyřky její šéfka Diana Rádl Rogerová
Průmysloví obři, kteří dříve mohutně rostli i do nových oborů, nyní zjišťují, že méně je někdy více. Okrajového byznysu se zbavují a hodnotné divize posílají na burzu.
Ze 128 porovnávaných zemí se v indexu kvality života umístilo Česko na 22. místě. Mezinárodní Index společenského rozvoje sestavují nezisková společnost Social Progress Imperative a poradenská firma Deloitte z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí. Nejlépe si vede Dánsko a nejhůře Středoafrická republika.
Atraktivita Česka mezi investory neklesá, země je stále druhou nejzajímavější v regionu. Ekonomika roste, podle některých ale narazila na svůj strop, nízké jsou i mzdy. „Češi nejsou o tolik hůř placeni, ale Poláci mají menší sklon k úsporám. My, když peníze dostaneme, usyslíme je a do ekonomiky nepustíme,“ říká prezident poradenské společnosti Deloitte Josef Kotrba.
Kvalita života v Česku je nejvyšší v Praze, nejnižší na severozápadě země, tedy v Ústeckém a Karlovarském kraji. V evropském porovnání jsou na tom české regiony průměrně. Vyplývá to z aktuálního žebříčku Regionálního indexu společenského rozvoje v EU, jež sleduje společenský a ekonomický rozvoj a úroveň životního prostředí v regionech. Výsledky indexu dnes oznámila nezisková organizace Social Progress Imperative a společnost Deloitte.
V žebříčku 500 největších firem ve střední a jihovýchodní Evropě podle výše tržeb za fiskální rok 2015 se umístilo 74 českých firem, přičemž o rok dříve jich bylo 79. Nejlepším českým zástupcem se stal pošesté v řadě výrobce automobilů Škoda Auto, který v celkovém žebříčku obsadil třetí místo.
Česká republika by se měla do pěti let dostat mezi 20 nejvíce konkurenceschopných zemí ve výrobě. Vyplývá to z aktuální studie Deloitte Index světové konkurenceschopnosti ve výrobě pro rok 2016. ČR je v současnosti na 23. místě. Jedničkou by se měly stát Spojené státy, které by měly předstihnout Čínu.