jsou vajíčka zdravá - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jsou vajíčka zdravá, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na začátku to byl týdenní lifestylový newsletter s osobními radami určenými pro úzký okruh přátel, o deset let později je z něj společnost, která ve svém e-shopu nabízí vlastní linie oblečení, kosmetiky, potravinových doplňků, vybavení pro domácnost a organizuje wellness summity, kam vstupenka stojí třeba i sto tisíc korun.
Rameno na rameni, maska na obličeji, černé oblečení, v rukou notebooky promítající videa z velkochovů nebo laboratoří a cedule s nápisem Pravda. Cube of truth neboli Kostku pravdy vytváří aktivistky a aktivisté organizace Anonymous for the Voiceless v ulicích po celém světě. Co se na jatkách děje, proč každý může přejít na veganství a o tom, jak moc je AV úspěšná, jsme mluvili s její brněnskou zástupkyní Alexandrou Mateáskovou.
Parazitolog Julius Lukeš svou prací žije. Řadu pokusů vyzkoušel sám na sobě, například v sobě několik let měl tasemnici, kterou ale zabilo jedovaté jídlo, které snědl. Podle Lukeše si lidé škodí tím, že se zbavují parazitů, což způsobuje onemocnění a změnu bakteriálního prostředí ve střevech. Přičemž mikrobiom způsobuje až 90 procent všech chorob.
Ve Španělsku a Itálii žijí nejzdravější lidé. Vychází to z nedávno zveřejněného žebříčku agentury Bloomberg nejzdravějších zemí světa, ve kterém se Česká republika umístila na 29. příčce, což je po Slovinsku druhé nejlepší umístění pro postkomunistickou zemi. Za jeden z hlavních důvodů úspěchu jihoevropských států agentura vedle důrazu na preventivní zdravotní péči označila zdravou stravu.
Následky silného stresu z dětství přetrvávají do dospělosti a poznamenají spermie mužů. Tyto pohlavní buňky mají pozměněný rejstřík molekul řídících aktivitu genů. Následky jsou patrné ještě u potomků.
Lékařská genetika v posledních letech rychle rozšiřuje způsoby, jak pohlížet na člověka. Genetické přístupy prostoupily všechny obory medicíny - od psychiatrie po chirurgii. Bez lékařů–genetiků se neobejde výzkum ani diagnostika. A spolu s tím se mění i mnohé zažité "pravdy". „Velice zajímavý obor, který se v posledních letech intenzivně rozvíjí, je nutrigenetika. Ta se ptá, proč jeden člověk přibírá, zatímco jiný, který se stravuje velmi podobně, si udrží normální váhu. I odpověď na tuto otázku je ...
Pro mnoho lidí je darování částí svého těla naprostá samozřejmost a neberou to jako nic zvláštního. Ostatně, nic špatného na tom také na první pohled není, akorát to často dělají jen pro peníze a ohrožují tím vlastní zdraví. V dnešní době lze darovat plazmu, krev, spermie, vajíčka nebo třeba vlasy. A i když je to „darování“, dají se tak vydělat desítky tisíc korun ročně.
Rodina „tisknutelných“ orgánů se nově rozšířila o vaječníky. Laboratorní myška s touto bioprotézou dokonce vrhla zdravé mládě.
Řada protirakovinných léků negativně působí i na zdravé buňky a tkáně. Odborníci se proto v posledních letech intenzivně věnují vývoji rozmanitých transportních systémů. Ty by měly dopravit léčivo na požadované místo v těle a přitom maximálně omezit ohrožení zdravých částí.
Odborářský evergreen, plošné platové tabulky ve všech nemocnicích, se mohou stát realitou.